incehesap.com açılmış ve arızalı kulaklık değişim rezilliği

Porsuk

Kilopat
Yer
İstanbul
Herkese merhaba, incehesap.com üzerinden geçtiğimiz ay 28.05.2021 tarihinde Corsair HS35 satın aldım. 03.06.21 tarihinde teslim edildi. Ürünü paketten çıkardım denedim üründe temas problemi vardı. Hemen kendilerine durumu ilettim bu sırada kutu açılış videolarında fark ettiğim bir ayrıntı dikkatimi çekti. Kulaklığın tamamında jelatin var her iki kulakta da. Benim ürünümde bunlar çıkmadı. Ayrıca kutu içeriğinin poşetleri de bir enteresandı. Tüm bunlara rağmen kulaklık arızalı diye değişim istedim. 04.06.21 tarihinde verdikleri kod ile kargoladım. Ürünü teslim alıp servise gönderdiler. Sanki ürünü ben kullanıp bozmuşum gibi normal garanti süreci başladı. Peki dedik bekleyelim. Baktım ki değişim ya da iade işlemi olmayacak, kendileriyle yeniden iletişime geçerek ürünü kabul etmeyeceğimi tarafıma yeniden kargolanmaması gerektiğini söyledim. Kabul etmeyip geri gönderirsiniz dediler. 2-3 gün kargo bekledim, daha sonra ürünü getiren kargo görevli arkadaşa durumu açıklarken de kendi adıma özür diledim. Ben bunun olmasını istemedim ama onlar zorla gönderdi diye. Gelen arkadaş " abi zaten bilerek gönderiyorlar belki vicdan yapar kabul edersiniz zihniyetiyle sizin bir suçunuz yok " diye açıklama yaptı. Sağ olsun güler yüzle iade olarak işaretledi. Yaklaşık olarak 23 gündür ürünü satın almış ama kullanamamış biri olarak tavsiyem kendilerinden alışveriş yapmamanızdır.

Ayrıca " Gaming gecelerinde iade, arızalı, ayıplı veya kargoda hasar görmüş ürünleri sattıkları iddiası bu açıdan bakılınca gayet mantıklı duruyor.

Neyse, gerisin geriye ürünü geri gönderdim, iletişime geçme zahmetini "şikayet var" üzerinden yaptıktan sonra gösterdikleri için konuyu tekrar anlattım. O da ne ürünü almalarına rağmen yeniden servise göndermeyi düşünüyorlar. Pek tabii ürün ellerinde bekliyor.
Günlerdir yazışmalar, her gün müşteri hizmetleriyle telefonda konuşmalar sürüyor.
Ürün faturasını, fotoğraflarını, kendi sistemleri üzerinde bulunan mesajlaşma ve mailleri dilerseniz iletebilirim.
Ayrıca ilk iade/değişim talebi oluşturduğum notu sizinle paylaşmak istiyorum.

Sözün özü " İncehesap bozuk ve kullanılmış ürünleri ya tutarsa diye düşünerek gönderiyor. Müşteri hizmetlerinin sabrı ve çözüm sunma gayreti var ama kategori sorumluları insanların sabrını zorluyor. Sinir stres sahibi olmak istiyorsanız boşa harcayacak zaman ve paranız varsa İncehesap.com 1 numaralı adres :) "
Ayrıca her dönüş yapan da farklı bir cevap verip size kafayı yedirir, biri değiştireceğiz der öteki olmaz der.
İade koşulları sözleşmeyle sabittir. Başınıza gelirse hakkınızı aramaktan çekinmeyin.

Ekonomik olsun diye indirim kovaladığımız kötü zamanlardan geçsek bile almayın arkadaşlar sorun yaşarsanız çözümü çok çok vakit alıyor. O da bakalım çözülecek mi? Akıl vermek haddime olmasa da gidin Amazon'un kendi mağazasından alın hem 24 saatte elinize ulaşsın hem de dert edinmeyin.( ürünü aldığım gece Amazon'da da aynı fiyattan satılıyordu ben satın alana kadar stoklara yetişemedim, dedim ne fark eder 0 ürün alıyoruz. Buradan alalım. Demez olaydım.)

Tüketici hakem heyeti başvurumu da yaptım. Ticaret mahkemesine dilekçe de ileteceğim.
Durumu tüm delilleriyle beraber Corsair'e de ayrıca bildirdim.
Son olarak eğer problem olmayacaksa " Şikayet Var Linki " bırakmak isterim.
Bakalım altı üstü bir kulaklık değişimi daha kaç gün sürecek. Arızalı ve açılmış bir ürün olduğunu da tekrar hatırlatayım.
Bilginiz olsun paranız ya cebinizde kalsın ya da başka satıcılardan ürün alın.
Saygılarımla.

P_20210601_121050_vHDR_On_HP.jpg

Ekran Alıntısı.JPG

resim_2021-06-23_190449.png

Ayrıca " Gaming gecelerinde iade, arızalı, ayıplı veya kargoda hasar görmüş ürünleri sattıkları iddiası bu açıdan bakılınca gayet mantıklı duruyor.
Bu konuda çok haklısınız bir de tavsiyem böyle mecralara çok yumuşak dilde konuşmayın biraz üsteleyin ve bağırın gerekirse eğer sizi güçsüz ve sakin biri olarak görürlerse her türlü şeyi yapıyorlar benzeri olayı n11'de yaşamıştım notebook soğutucu aldığımda bozuk geldi satıcıyla iletişime geçip durumu anlattım ben gönderdiğimde çalışıyordu cart curt deyip savuşturdu sonra tekrar babam arayıp bu sefer daha üsteleyerek ve bağırarak konuştu hemen olayı tatlıya bağladı tamam abi, sorun yok ya abi, sen bana ürünü gönder ben değişimini gerçekleştireyim dedi işin özü biraz da baskınızı hissetsinler yoksa çok vurdumduymaz oluyorlar neredeyse her müşteri hizmeti aynı.

Muhtemelen yöneticilerinden kaynaklanan sorunlar bunlar, insanları gözü küllü bilgisiz sanıyorlar sanırım. Göremedikleri şey yaptıkları işle çelişen teknoloji çağında olduğumuz gerçeğiyle birlikte insanların bilinçli olması.
Yorum yapıp tecrübelerinizi aktardığınız ve destek olduğunuz için teşekkür ederim.

Daha önceden incehesaptan alışveriş yaptım 2 defa sorun yaşamadım fakat şöyle sitenin tasarımına bakınca müşteriye güven vermiyor. Anlamıyorum elin gavuru Amazon Türkiye pazarına giriyor bütün e-ticaret sitelerini her kulvarda geçecek şekilde hizmet veriyor. Kargo desen ertesi gün teslim. Fiyat desen uygun. İade desen hemen iade alıyorlar. Paramda ertesi gün hesabıma yatmış oluyor. Hiç örnek almıyorlar malum firmalar.

Elin gavuru kurumsal kaliteden ödün vermek istemiyor. Bu da onlara daha çok kazandırıyor.
Geriye dönüp bakınca, gönül istiyor ki aynı dili aynı toprağı paylaştığın insan kazansın ama arkadaş bizler de paramızla hizmet alıyoruz. O parayı da kolay kazanmıyoruz bu memlekette. Elin gavurunun diye hitap ettiğimiz bizden olmayanlarında rızkı var. Sonuçta biz hizmet/ürün almak için veriyoruz parayı. Üreticisi de değiliz üstelik birçok ürünün. :)
bu arada olan biteni Corsair'e de iletmiştim. Derdim anlaştıkları distribütör firma ve satıcılarının buradaki müşterileri mağdur ettiklerini bilmeleriydi.
Adamlar 3-4 gün içinde dönüş yaptılar ve sistemsel bir mail değil. Gayet bir insan eliyle yazıldığı anlaşılan sözcüklerle, yani düşünebiliyor musunuz? Ülke dışındaki aynı dili konuşmadığın, aynı inanca sahip olmadığın biri/birileri sizi müşteri olarak kaale alıp cevap veriyor.
Aradaki kur farkı ve vergilendirme yüzünden aldığım ürün adamların kendi ülkelerinde 30-40 birimlik bir ürün olmasına rağmen.
Burada ise şikayet. Var üzerinden yazdıktan sonra kaale alınıp arandık, durumu anlattık. Eee tabii 1000 kişiden fazla görünce şikayeti potansiyel müşteriyi kaybetme korkusuyla.
Ezcümle elin gavuru çok konuda hak ediyor. Mümkün oldukça da doğru ve dürüst davranıyor. Ona göre de Allah(tanrı)(onlara göre neyse) mükafatını veriyor demek.

(Konudan bağımsız uzunca bir yazı oldu. Sohbet niteliğinde, fakat insanları ve önemli değerleri kırmadan açıklama yapmak zor bugünlerde o yüzden sözcüklerimi dikkatle seçmek istedim.)
@alhyprn tabii cevabım bir tek kişisel olarak size değil, öylece düşündüklerimi yazdım. İyi akşamlar dilerim, saygılarımla.

Elin gavuru kurumsal kaliteden ödün vermek istemiyor. Bu da onlara daha çok kazandırıyor.
Geriye dönüp bakınca, gönül istiyor ki aynı dili aynı toprağı paylaştığın insan kazansın ama arkadaş bizler de paramızla hizmet alıyoruz. O parayı da kolay kazanmıyoruz bu memlekette. Elin gavurunun diye hitap ettiğimiz bizden olmayanlarında rızkı var. Sonuçta biz hizmet/ürün almak için veriyoruz parayı. Üreticisi de değiliz üstelik birçok ürünün. :)
bu arada olan biteni Corsair'e de iletmiştim. Derdim anlaştıkları distribütör firma ve satıcılarının buradaki müşterileri mağdur ettiklerini bilmeleriydi.
Adamlar 3-4 gün içinde dönüş yaptılar ve sistemsel bir mail değil. Gayet bir insan eliyle yazıldığı anlaşılan sözcüklerle, yani düşünebiliyor musunuz? Ülke dışındaki aynı dili konuşmadığın, aynı inanca sahip olmadığın biri/birileri sizi müşteri olarak kaale alıp cevap veriyor.
Aradaki kur farkı ve vergilendirme yüzünden aldığım ürün adamların kendi ülkelerinde 30-40 birimlik bir ürün olmasına rağmen.
Burada ise şikayet. Var üzerinden yazdıktan sonra kaale alınıp arandık, durumu anlattık. Eee tabii 1000 kişiden fazla görünce şikayeti potansiyel müşteriyi kaybetme korkusuyla.
Ezcümle elin gavuru çok konuda hak ediyor. Mümkün oldukça da doğru ve dürüst davranıyor. Ona göre de Allah(tanrı)(onlara göre neyse) mükafatını veriyor demek.

(Konudan bağımsız uzunca bir yazı oldu. Sohbet niteliğinde, fakat insanları ve önemli değerleri kırmadan açıklama yapmak zor bugünlerde o yüzden sözcüklerimi dikkatle seçmek istedim.)
@alhyprn tabii cevabım bir tek kişisel olarak size değil, öylece düşündüklerimi yazdım. İyi akşamlar dilerim, saygılarımla.
Hocam haklısınız. Bende isterim mümkün olduğunca müslüman kazansın ama bizi resmen dolandırıyorlar hocam. Nitelikli dolandırıcılık hemde. 1 Müşteriyi 1 Ürün deyip sallıyorlar ama millet hakkını aramaya çıkınca dediğiniz gibi kuyruğu kıstırıp korkuyla geç te olsa istemeye istemeye düzeltiyorlar. Ne gerek var bu kadar şeye? Çöz adam gibi müşterinin sorununu, o müşteri zaten senden almaya devam eder ve çevresinede aldırır. Uzun vadede daha çok kazanacaklar fakat böyle uzun vadede kendilerine zarar veriyorlar haberleri yok. Bu gün forumdan birisi Gaming.gen.tr'den bilgisayar sipariş etmiş gelen halini görünce oturup ağlayacaktım resmen. 10 Bin liraya yakın para vermiş 1 aydır uğraşıyor.

Kimse kusura bakmasın. Özellikle malum her ay 2 kere kampanya yapan yerli firmalar, 100 Liralık ürünü 130 yapıp üzerinden %50-40-30 indirim uyguluyor. Amazon geldiğinden beri nefret eder oldum H'den T'den G'den. Paranla rezil oluyorsun. Amazon Türkiye'de de Müslüman kardeşlerimiz çalışıyor, oradan alalım ki onlar da kazansın.

Dün ev ihtiyaçları için sipariş geçtik amazondan. Yanlışlıkla sepeti 2 kez geçtim. Farkettim hemen iptal ettim. Müşteri hizmetleri bana 7-10 gün içerisinde gelecek dedi paranız hesabınıza, sabah kalktığımda param hesabımdaydı. Bu şirket böyle müşterisine değer veriyor. Müşterisine özen gösteren bir firma mutlaka çalışanınada özen gösteriyordur. Kargoyu teslim alırken 3 koli vardı kargocu abiyle ayak üstü muhabbet ettik. Önceden TC yeterliydi fakat yoğunluk olduğu için artık teslim ettiğimize dair kutunun üstündeki barkodu okutmak zorundayız dedi. Velhasıl kelam, Amazon umarım Türkiyede ki hizmetini bozmaz. 5 Lira fazla olsun ordan alırım. Ne iadede, ne destekte ne de fiyarlarda üzmüyorlar. Yahu don sipariş ettim bedeni olur demiştim fakat bacak kısmından sıkıyordu. Dedim iade edeyim, eşofmanı geri almadılar paramıda 1 saat sonra iade ettiler. Teşekkürler Amazon Türkiye.

Saygılarımla hocam, hayırlı geceler.

Hollanda Corsair'den onay çıktı. Siz bize gönderin biz hallederiz demişler resmen. DHL üstünden ürünü kendilerine göndermemi ve yapmam gerekenlerin tamamını anlatmışlar. Adamlar 1 haftada tüm meseleyi çözüyor. Geriye sadece kargo süresi kalıyor. Biz de burada uğraşıyoruz. Valla helal olsun adamlara. Demek bir problem çıktığında buradaki satıcı ve distribütör yerine direk orayla iletişime geçmek lazımmış. Corsair ürünleri için aklınızda olsun arkadaşlar.
Arkadaşlar, süreç devam ediyor. İletişime geçen kimse yok 28 gün önce aldığım kulaklığı hala kullanamıyorum. Ne değişim yapıyorlar ne iade alıyorlar. Haklarında yaptığım suç duyurusu ile pazartesi itibarıyla süreç sanırım mahkemeye taşınacak. 269 lira için tatava yapma falan diyeceklere. Peşinen cevap vereyim, kimseye hakkınızı yedirmeyin. Burada önemli olan konu 269 liralık bir ürün değil. Verilen paranın karşılığı olan hizmet, hizmet aksinde yaşanan sorunlara karşı verilen tepkiler. Bu şirketten alışveriş yapılmaması için 269 TL'ye kötü reklam yapıyorum. Bence iyi anlaşma. Ayrıca Gaming gecesi kapsamında çokça şikayet var.
Haklarında söylenen iddiaları da bana yaşattıkları süreç gayet doğruluyor. İnatla bozuk ürün gönderip sonra tamir edip size kabul ettirmeye çalışıyorlar. Kimse aldığı 0 ürün bozuk çıktığında tamir edilsin de madem kullanayım demez.
Sizlere tavsiyem gerçekten alışveriş yapmayın bu firmadan.
Keza geçen 28 günlük süreçte kulaklığın fiyatı 450 liralara kadar geldi. Onu da geçtim ben kulaklıksız kaldım. İadeyi kabul etselerdi 04.06.2021 tarihinde şimdiye başka bir kulaklık almıştım.
Biraz şakalı bitireceksek " para nerede? Araba nerede? Para nerede? " işine döndü bu iş.
Parada adamlar da kulaklıkta.
Hollanda Corsair'den onay çıktı. Siz bize gönderin biz hallederiz demişler resmen. DHL üstünden ürünü kendilerine göndermemi ve yapmam gerekenlerin tamamını anlatmışlar. Adamlar 1 haftada tüm meseleyi çözüyor. Geriye sadece kargo süresi kalıyor. Biz de burada uğraşıyoruz. Valla helal olsun adamlara. Demek bir problem çıktığında buradaki satıcı ve distribütör yerine direk orayla iletişime geçmek lazımmış. Corsair ürünleri için aklınızda olsun arkadaşlar.
Arkadaşlar, süreç devam ediyor. İletişime geçen kimse yok 28 gün önce aldığım kulaklığı hala kullanamıyorum. Ne değişim yapıyorlar ne iade alıyorlar. Haklarında yaptığım suç duyurusu ile pazartesi itibarıyla süreç sanırım mahkemeye taşınacak. 269 lira için tatava yapma falan diyeceklere. Peşinen cevap vereyim, kimseye hakkınızı yedirmeyin. Burada önemli olan konu 269 liralık bir ürün değil. Verilen paranın karşılığı olan hizmet, hizmet aksinde yaşanan sorunlara karşı verilen tepkiler. Bu şirketten alışveriş yapılmaması için 269 TL'ye kötü reklam yapıyorum. Bence iyi anlaşma. Ayrıca Gaming gecesi kapsamında çokça şikayet var.
Haklarında söylenen iddiaları da bana yaşattıkları süreç gayet doğruluyor. İnatla bozuk ürün gönderip sonra tamir edip size kabul ettirmeye çalışıyorlar. Kimse aldığı 0 ürün bozuk çıktığında tamir edilsin de madem kullanayım demez.
Keza geçen 28 günlük süreçte kulaklığın fiyatı 450 liralara kadar geldi. Onu da geçtim ben kulaklıksız kaldım. İadeyi kabul etselerdi 04.06.2021 tarihinde şimdiye başka bir kulaklık almıştım.
Biraz şakalı bitireceksek " para nerede? Araba nerede? Para nerede? " işine döndü bu iş.
29.06.2021 süreç olumsuz şekilde hala devam ediyor. Ne iade alıyorlar ne de değişim yapıyorlar.
01.07.2021 kulaklığı alalı 32-33 gün oldu hala kullanamadım. Ne iade ne değişim firma yetkililerinden de bir iletişim ve cevap yok. THH ile yaptığım başvuruya savunmalarını yapmışlar bakalım neymiş göreceğiz. Muhtemelen mahkeme ile sonuçlanacak bu iş ama ben de böyle " insanların haklarını ve paralarını gasp etmeye çalışan " firmalarla mahkemede görüşmekten çok hoşlanırım.
Evet... Arkadaşlar ürünü aynen tarafıma hiç bir işlem yapmadan yeniden yolladılar ben de kabul etmedim. İnceHesap- kargo- benim ev- arasında dönüp duracak bu ürün anlaşıldı.

Ben kullanılmış ve arızalı çıkan bu ürünü kabul etmeyeceğim. Mahkemede görüşmeyi çok istiyorum sizinle. Gelsenize bir şey deneyeceğim.. " GASP.HIRSIZLIK.DOLANDIRICILIK "

Son düzenleme:
Hollanda Corsair'den onay çıktı. Siz bize gönderin biz hallederiz demişler resmen. DHL üstünden ürünü kendilerine göndermemi ve yapmam gerekenlerin tamamını anlatmışlar. Adamlar 1 haftada tüm meseleyi çözüyor. Geriye sadece kargo süresi kalıyor. Biz de burada uğraşıyoruz. Vallahi helal olsun adamlara. Demek bir problem çıktığında buradaki satıcı ve distribütör yerine direk orayla iletişime geçmek lazımmış. Corsair ürünleri için aklınızda olsun arkadaşlar.

29.06.2021 süreç olumsuz şekilde hala devam ediyor. Ne iade alıyorlar ne de değişim yapıyorlar.
01.07.2021 kulaklığı alalı 32-33 gün oldu hala kullanamadım. Ne iade ne değişim firma yetkililerinden de bir iletişim ve cevap yok. THH ile yaptığım başvuruya savunmalarını yapmışlar bakalım neymiş göreceğiz. Muhtemelen mahkeme ile sonuçlanacak bu iş ama ben de böyle " insanların haklarını ve paralarını gasp etmeye çalışan " firmalarla mahkemede görüşmekten çok hoşlanırım.
Evet... Arkadaşlar ürünü aynen tarafıma hiçbir işlem yapmadan yeniden yolladılar ben de kabul etmedim. İncehesap- kargo- benim ev- arasında dönüp duracak bu ürün anlaşıldı.

Ben kullanılmış ve arızalı çıkan bu ürünü kabul etmeyeceğim. Mahkemede görüşmeyi çok istiyorum sizinle. Gelsenize bir şey deneyeceğim. " gasp. Hırsızlık. Dolandırıcılık "

Hocam bende mouse almıştım kullanılmış gönderdiler 1 ay her gün aradım sıfır gönderdiler geçmiş olsun alışveriş yapılmaz onlardan.

Geçmiş olsun size de, bu adamlar HIRSIZ DOLANDIRICI. her yerden yazıyorum şikayetlerimi şuan 1 kişi bile alışveriş yapmazsa benim karıma olacaktır. böyle hırsızlar para kazanmasın. elin gavuru, teröristi kazansın bunlar kazanmasın ben paramın karşılığında mal alıyorum hizmet alıyorum. canına dokunuyorlar adamın. umarım hayrını görmezler.. başlarına yıkılsa yattıkları yataklar.

Geri
Yukarı