İncehesap değişim/iade talebi

İade kabul etmek zorundalar ama belli şartları yok mu? Ambalajının belli bir bozulmamışlık seviyesinde olması gerekmiyor mu? Kutudaki hasarı zaten kargo alırken bakın kontrol edin sorun varsa tutanak tutturun diyorlar, birşey oldu mu da oradan kaçıyorlar.

Eksik olan jelatin gibi malzemelerin yokluğu dha önce açılmış bir ürün olduğunu belirtiyor diyerek şikayet edilebilir ama bunu kim kaale alır bilmiyorum... Hakem heyeti alsa alsa... Ama bu dönemde eticarette yaşanan patlama sebebiyle yine herkesin işi başından aşmış durumda.
Hocam hiçbir şartı yok diye biliyorum. Beğenmedim diyip ürün iade edebilirsiniz. Ürünü görüp almadınız çünkü. Ben bu yüzden elden alıiverişlerden uzak durmaya başladım. Mesela elden bir telefon aldınız açtınız bozuk çıktı servise yollamak zorundasınız firma, vatan olsun turcell bayii olsun TT bayii olsun, iade almaz isterseniz paketi alır almaz kasada açmış olun. Fakat internet üzerinden alırsanız koşulsuz şartsız 15 gün iade hakkınız var.

""

Tüketicinin, ürünün ayıplı olması, verilen sipariş yerine farklı ürün gelmesi veya ürün ayıplı olmasa bile koşulsuz cayma hakkını kullanmak istemesi durumunda, 14 gün içinde cayma hakkından yararlanabileceğini kaydeden Tekin, şöyle konuştu:

''Bu cayma bildiriminin, iadeli taahhütlü olarak firmaya bildirilmesi daha uygun olur. Dolayısıyla burada önemli olan, cayma bildiriminin yapılacağı adresin, firmanın gerçek adresi olup, olmadığıdır. 'Ticaret Kanunu'nda internetten de dahi olsa firmaların adresleri, künyeleri yazılması gerekiyor; ama kötü niyetli firmalar, web sayfalarında bu bilgileri yazmıyor veya olmayan adresi yazıyorlar. Bu durumda, muhatap bulamazlarsa taleplerini kargo firmasından yapabilirler; çünkü kargo şirketleri, bu firmayla ticari ilişki içindedir. Para alacak, fatura kesecektir. O nedenle mutlaka adresi vardır. Kargo şirketi, firmanın gerçek adresini vermekten imtina ediyor veya gizliyorsa. O takdirde tüketici, bütün haklarını kargo şirketinden talep etmek için hukuki yollara başvurabilir.''

Tüketicinin cayma bildirimini 14 günlük sürenin son gününde yapabilme hakkının olduğunu da hatırlatan Tekin, ''Cayma bildirimiyle ilgili firmanın web sayfasında bulunması gereken bilgilerde eksiklik varsa bu durum, ayıbın, hileyle gizlenmesini ortaya koyar ve burada zaman aşımı yoktur. 14 günlük süreye tüketicimiz bağlı değildir; çünkü firma, kötü niyetlidir. 14 günlük süre, iyi niyetli firmalar içindir. Bu 14 günlük süre ise ürünün teslim alındığı günden itibaren başlar'' dedi.

""
kaynak: İnternetten alışveriş yapan herkesi ilgilendiriyor! Cayma hakkında buna dikkat

Teşekkür ederim. Aklıma takılan konu o değil aslında söyle basitce anlatayım size. Ürün %90 iade ürünü çünkü STRIX 2070 modellerinin hepsinde arka plakada jelatin mevcut bunda yoktu. Bir de ürünün statik poşetinde ufak bir delik var küçük bir şey ama can sıkıcı ve ekran kartının radyatör bloğunda birazcık yamuluş kısımlar var çok hafif ama 0 diye bir dünya para verdiğim üründe bunlar çıktı her neyse konuyu uzattım söylemek istedğim ise ben böyle olunca hemen mail attım bahsettiğim sorunların olduğunu ve kargo kutusunun sıkıntılı olduğunu ilk baş değişim istediğimi söylemiştim onlarda sıkıntı olmadıgı ürünü gönderin demişlerdi ama değişim talebi için 3 madde varmış. Ürünün arızalı vb olması ürün ilk yetkili servise gidiyormuş ona göre sorun var ise değişim oluyormuş. Ben şimdi hepsinden vazgeçtim direk iade istiyorum takıldıgım nokta ise şimdiki anlatacagım kısım. Ben mailde ürünün sorunlu oldugu söylediğim için ellerinde mail var ürün geldiğinde test etmek ve iade talebini Red edebilirler mi yani normalde böyle bir şey başkası iade ederken direk ürünü begenmedini falan söylüyor problem olsa bile hemen iade oluyor ama ben bir mallık yapıp bunlara mail olarak attım İncehesap hesabım iade değişim kısmından yapmıltım 3 tane daha sonra o talebleri iptal ettim ama orada konu ve mesajlarım duruyor işte demek istediğim ben salak gibi bunlara ürünün sorunları yazdım ürün gidince iade etmeme şansları var mı acaba çok önemli 2 gündür bakmadıgım forum vb kalmadı kafayı yiyeceğim 0 diye aldıgım üründe başıma gelenlere bak. Biraz uzun ve karmaşık bir yazı oldu özür dilerim onun için anlamadığınız kısım olursa lütfen yazın.

İade ettiniz mi?

Kolay kolay iade kabul etmez hatta iade payı yok bunlarda. Ben 1 aydır bekliyorum.

Daha yeni başımdan geçen bir olayı anlatayım. İncehesap cuma indiriminden ASUS Dual 2070 Super almıştım. Kartta feci derecede Coil Whine vardı. Coil Whine kanıtlayan video ve kutu açılış videosunu göndererek iade etmek istediğimi kendilerine bildirdim. Kutu açılış videosu ne alaka diyebilirsiniz. Paketleme o kadar vasattıki video ile açmak zorunda kaldım ve iyikide öyle yapmışım. Ürünün kutusunda hasarlar vardı ve ben video sayesinde benim tarafımdan yapılmadığını kanıtlamış oldum. İade için ürün İncehesap'a ulaştı. Bekledim 3, 4 gün civarı ses seda yok, en sonunda mesaj attım ne oldu bizim ürün diye. Bir de ne göreyim ürününüzü serviste gönderdik, servisten gelecek bilgiye göre aksiyon yapılacaktır, aynen bu şekilde bir mesaj geldi. Sonra tepem attı dedim ben 14 günlük iade hakkımı kullanarak iade etmek istemiştim ne biçim iş yapıyorsunuz. O günün ertesi günü ürün bana geldi, güya servisten gelmiş, BIOS güncellemesi falan yapmışlar. Beni kandırcaklar akılları sıra Coil Whine'ın BIOS güncellemesi ile geçmeyeceiğini çok iyi biliyorum. Aradım bunları dedim bak ürünü bana göndermişsiniz ben bunu kabul etmiyorum, kutusunu bile açmadan göndereceğim size. Bu seferde iade almassanız, tüketici hakem heyeti dahil her yolu deneyeceğim dedim. En sonunda ürün ulaştı kendilerine, para iademi yapmışlar mesaj geldi. Kartıma henüz düşmedi ama. Sonuç olarak onlara ne kadar inatçı olduğunu göstermelisin. Onlar seni değil sen onları sindir.
Sattığını yeni fark ettim. Hayırlısı olsun.

Daha yeni başımdan geçen bir olayı anlatayım. İncehesap cuma indiriminden ASUS Dual 2070 Super almıştım. Kartta feci derecede Coil Whine vardı. Coil Whine kanıtlayan video ve kutu açılış videosunu göndererek iade etmek istediğimi kendilerine bildirdim. Kutu açılış videosu ne alaka diyebilirsiniz. Paketleme o kadar vasattıki video ile açmak zorunda kaldım ve iyikide öyle yapmışım. Ürünün kutusunda hasarlar vardı ve ben video sayesinde benim tarafımdan yapılmadığını kanıtlamış oldum. İade için ürün İncehesap'a ulaştı. Bekledim 3, 4 gün civarı ses seda yok, en sonunda mesaj attım ne oldu bizim ürün diye. Bir de ne göreyim ürününüzü serviste gönderdik, servisten gelecek bilgiye göre aksiyon yapılacaktır, aynen bu şekilde bir mesaj geldi. Sonra tepem attı dedim ben 14 günlük iade hakkımı kullanarak iade etmek istemiştim ne biçim iş yapıyorsunuz. O günün ertesi günü ürün bana geldi, güya servisten gelmiş, BIOS güncellemesi falan yapmışlar. Beni kandırcaklar akılları sıra Coil Whine'ın BIOS güncellemesi ile geçmeyeceiğini çok iyi biliyorum. Aradım bunları dedim bak ürünü bana göndermişsiniz ben bunu kabul etmiyorum, kutusunu bile açmadan göndereceğim size. Bu seferde iade almassanız, tüketici hakem heyeti dahil her yolu deneyeceğim dedim. En sonunda ürün ulaştı kendilerine, para iademi yapmışlar mesaj geldi. Kartıma henüz düşmedi ama. Sonuç olarak onlara ne kadar inatçı olduğunu göstermelisin. Onlar seni değil sen onları sindir.

Bunlar boyle iste reziller işini yapamayan tek yer insallah paramı alabilirim 1 aydir gasp ettiler beni.

Piyasa fiyatından mı sattın?
4000. TL ye sattım.

Kargolamaları cidden berbattı bir de özenle not düsmüştüm siparişden sonra bizim bu tarafdaki kargo sirketleri berbat taşıma yapıyor ekstra özenli yapın kargoyu hatta parasını dahi vereyim demiştim. Bana zaten çok özenli yapılıyor bir sıkıntı olmaz demişlerdi :D direk poşete sarıp göndermişler yarısı yırtık geldi o derece yani.

Geri
Yukarı