İnsanları Ateizm ve Deizime İten Sebepler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden hocam? Ben dinimi tanrı ile kendi aramda yaşıyorum başkasının inancı veya çıkarı benim neden umurumda olsun ki dinden soğumuş olayım.
Bu dediğim herkes için değil. Yani bazı insanlar taneı ile kendisi arasındaki bağa aracı koymayı seviyor maalesef. Özellikle mağlum üfürükçü hoca gibilerinden medet ummak mesela. Keşke herkes senin gibi düşünebilse. Fakat ısrarla birilerinden medet ummak bu duruma getiriyor biraz bu olayları.

Bu dediğim herkes için değil. Yani bazı insanlar taneı ile kendisi arasındaki bağa aracı koymayı seviyor maalesef. Özellikle mağlum üfürükçü hoca gibilerinden medet ummak mesela. Keşke herkes senin gibi düşünebilse. Fakat ısrarla birilerinden medet ummak bu duruma getiriyor biraz bu olayları.
O insanlara cahil deniliyor hocam. Özellikle ülkemizde çok var. Okumak yerine çevresinden duyduğu bilgilerle hareket etme.

@BERWAR hiç o konulara girme lütfen. Dünden beri sinirimi bozdular zaten. Ceza konularına bakmıyorum ben artık:) Sonra açıklarım ben sana.

Anladığım kadarıyla teori ile hipotezi karıştırıyor daha çok insanlar. Ama yapacak bir şey yok:) Google amcaya sorarlar artık:)

Arapların önde başladığı bir yarış.
Kur-an'ı Kerim, yahutta diğer kutsal kitaplar öylece ortaya inemezdi, bozuk toplumlara indi ve yayıldı. İslamiyet gelmeden önce Araplar koyu bir cehalet içinde, okuma yazma bilenler yok. İnsan haklarına riayet yoktu. Güçlü olanlar zayıfları eziyor,. haklarının mahrum olan kadınlar, eşya gibi alınıp satılıyordu. Kız çocuklarını diri diri toprağa gömerek öldürmek adet haline gelmişti.

Saçma sapan "hoca" denilen kişilerin dini kendi işine geldiği gibi anlatmasından kaynaklı durumlardandır.Düşünce farklılığının popülarite verdiğini düşünen insanlar umarım yoktur çevrenizde :)
Arkadaşlar bugün biraz daha felsefik bir konu açayım dedim. Normalde pek İslam'ın kurallarını uygulayan birisi değilimdir ama elimden geldiğince ayetler ve kıssalara bakmışımdır. son 1-2 yıldır insanlar inancını değiştirme ya da hiç inanmama gibi noktalara geliyorlar ki en büyük sebeplerinden biri ide benim görüşüm popülerite yani kişinin herhangi bir dine inanması onun küçük düşürme ya da hala dinlere mi inanıyor? Sorusunu akla getiriyor. Özellikle son günlerde ayetleri aşırı derecede araştırmak benim de aslında inancımı sarsan bir durum ama insanın nihilizm gibi aptal bir görüşe inanmaması gerekiyor yani demek istediğim son yıllarda insanlar inancı olmamasının sebebi nedir sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı