Instagram hikayem yüzünden okul hakkımda soruşturma başlatacağını söyledi

Temennim okul idaresinin verdiği kararın arkasında durup, hakkınız da soruşturma ve hakaret davası açma yönündedir.

Çünkü "bir musibet, bin nasihatten iyidir."

Belki o zaman yaptığınız yanlışın farkına gerçek anlamda varırsınız.

Belki o zaman yaptığınız yanlışın farkına gerçek anlamda varırsınız.

Arkadaş da zaten iş ailesine sıçrayacak diye korkuyor. Kendisi reşit değil, bu durumda ailesine sıçrayacak. Umarım ailesine de sıçrar da ailesi çocuğunu başıboş bırakmaz. Adamakıllı da terbiye eder. Birine sanal alemde böyle küfür etmeyi de hak görmez ki çocuğu böyle yetiştiğine göre ailesi de bir sorununu küfür ederek çözmeye çalışıyor ki çocuk onlardan görüp iyi bir şey sanmış. Herkes anne ve baba olmamalı.

Uzmanı gibi tanıtmıyorum. Bu konularda bilgili olduğumu, yardımcı olabileceğimi belirtiyorum. Okuduğunu anlamak önemli. 👍

O zaman böyle anlamsız işler yapmayacaksın, yaptın da eline ne geçti? Senin aileni gram düşündüğünü sanmıyorum. Aileni düşünsen düşünerek hareket edersin, böyle saçma işler yapmazsın. Geç şu işleri, şikayet edilince mi aile aklına geldi? Umarım ailene bir şey olur ki seni bir daha böyle başı boş bırakmaz. Çocuğunu başı boş bırakınca neler olacağını görür, ona göre davranır ve çocuğunu adamakıllı terbiye eder. Sen de fütürsuzca küfür etme cesaretini edinemezsin umarım internette bundan sonra. Umarım bu olay ailene de sarkar kardeşim, umarım. Bizim de hakkımızın yendiği zamanlar oldu, böyle internette ya da herhangi bir yerde fütürsuzca küfür ederek hakkımızı aramadık. Daha düzgün ve yasal yollarla aradık.

Çözümü basit kardeşim, okulun da kendine göre kuralları var. Bir ortamın kurallarına uyum sağlayamıyorsanız o ortamı terk eder ya da dilekçe hakkınızı kullanırsınız. Dilekçe hakkınızı kullansanız bile reddedilir, sene başında alınmış bir karar bu. Gene de şansınızı deneyebilirsiniz.

Evet kardeş, herkes senin gibi böyle küfür etsin internetten. Çözersiniz ya bu sorunu :D Erkek ya :D

Onlar emir kulu, onlar ne yapsın?

Bana hak vermek zorunda değilsiniz. Ben başkalarının ne düşündüğünü umursamıyorum bile. Umursayacak olursam işim var ki hayatımın birçok alanında senin gibi tipleri çok gördüm :) Sonradan süt kesilmiş aslana dönüyorlar. Senin de havan söner yakında zaten.

Son olarak da şunu söyleyeceğim. Bir işte olduğunu düşün. Orada da aynı tepkiyi verebilecek misin? Olacak muhtemel şeyi söyleyeyim, daha ikinci günden işten atılırsın. Kurallar, bir ortamı idare edebilmek ve düzenli olabilmesi için var ki iyi ki de var. Senin gibi kural bilmez, kendi kafasına göre hareket edebileceğini düşünen kişileri engelliyor. Kurallar iyi ki de var.

Şunu da belirteyim, hocaları öcü gibi göstermeyi bırakın artık. Fikrinizi ve düşüncenizi düzgün bir dille belirttiniz de hangi hoca tersledi? Gidip hocaya kıyafet kuralı niye var diye soracak olursan da hocanın yapabilecek bir şeyi olmaz. O da kendisine denileni uyguluyor. Devlet öğretmenlerini her ne kadar eleştirsem de sizin gibi öğrencilerle uğraşmak zor, onlara da sabırlar diliyorum. Bazen iyi ki de atanamamışım diyorum. Uğraşılmaz sizin gibi tiplerle.
Tamamdır hocam en iyisi okul ailem de bana eğitim vermedi.

Arkadaş da zaten iş ailesine sıçrayacak diye korkuyor. Kendisi reşit değil, bu durumda ailesine sıçrayacak. Umarım ailesine de sıçrar da ailesi çocuğunu başıboş bırakmaz. Adamakıllı da terbiye eder. Birine sanal alemde böyle küfür etmeyi de hak görmez ki çocuğu böyle yetiştiğine göre ailesi de bir sorununu küfür ederek çözmeye çalışıyor ki çocuk onlardan görüp iyi bir şey sanmış. Herkes anne ve baba olmamalı.
Yanlış ve agresif konuşuyorsunuz. Aile ne kadar özveri gösterse de, yaş ve arkadaş çevresi etkisiyle böyle büyük hatalar yapılabiliyor.

Temennimi söyledim, umarım hatasından ders çıkartmasını sağlayacak koşullar oluşur.

İyi forumlar.

Ailem beni konularda kaç kere uyardı ama sinirlenince hiç bir şey yapamazlar. Öğrencilere asla danışmıyor öğretmenler. Ailem bu konuda başı boş bırakmasa değişeceğini mi sanıyorsunuz bir şeylerin?

Konu niye ailesine sıçrasın ki. Ailesi ile ilgili bir durum yok. Hakaret davası açılır. Yüksek ihtimalle yaşından dolayı adli para cezasına çarptırılır. Bu arada hakaret davasını kamu direkt olarak açar. Öğretmenin şikayetçi olup/olmaması durumu değiştirmez. Çünkü devlet memuruna hakaret söz konusu. Ama olay bu noktalara gelmez.

"Nitelikli hallerinde hakaret suçunun cezası, 1 ila 2 yıl arasıdır. Mağdurun kamu görevlisi olması (avukat, hakim, memur vs.) ve hakaretin görevinden dolayı yapılmış olması, kişinin mensup olduğu dinin kutsal değerlerine veya din özgürlüğünün kullanılmasına hakaret edilmesi, cezası ağırlaştırılmış nitelikli hakaret suçu olarak kabul edilmektedir."
Üstte yazdığım cezaları hafifletilmiş şekilde alır.Ama olay bu noktalara gelmez.
Ama yüksek ihtimalle okul yönetimi veliyi çağırır. Veliye öğrencinin terbiyesizliğini anlatır. Veli mahçup olur. Okuldan uzaklaştırma alır ve konu kapanır.

Çocuk olduğu için bazı şeyler göz ardı edilebilinir.

Her şey her yerde konuşulmaz, tepkini düzgün bir dille hocalara, idareye dile getirebilirsin. Sen tutup hikaye atıyorsun, senin okuduğun kurum belli çevren belli, nereyi hedef aldığını da milletin aklıyla oynayarak çarpıtmaya çalışman komik açıkçası. Bir daha böyle şeyler yapmamanı öneririm, başarılar.

Geri
Yukarı