Instagram hikayem yüzünden okul hakkımda soruşturma başlatacağını söyledi

Aynen Elon Musk kardeşim o zaman başarısız insanlara saygısızlık yapıp ana avrat sövelim bu arkadaş gibi.
Hayır.

Eğer adam başarısız ise saygı da duymam hakaret de etmem. Çünkü bana bir zararı yok. Adamın bir şeyde başarılı olma zorunluluğu gibi bir şey de yok.

Eğer adam çevresindeki insanlara ya psikolojik ya da fiziksel zarar veriyorsa o adama saygı duyulmaz. Eğer bu şekilde devam ederse insanların sabrı taşar ve sinirlenirler. Belki aşırıya kaçıp küfür ederler ama bu mantıklı bir şey değil. O adam en başından millete zarar vermeseydi bunlar yaşanmazdı. Bazıları hala burdan küfürü hak olarak gördüğümü sanacak ama yok öyle bir şey.

Ama bir adam hem kendisine, hem de çevresine fayda veriyorsa o adama saygı duyulur.

Zahmet olmazsa üslup, saygıyı da geliştirin. Ona da bakın. 👍
Hocam ben insanlara olabildiğim kadar saygılı olmaya çalışıyorum. Kaldı ki, kimseye durduk yere küfür etmiyorum. Bu hocayla bir derdim yoktu ama kendisi sadece kıyafet konusu olmaksızın, çoğu zaman öğrencileri agresif bir şekilde uyarıyor.

Biri arkadaşa günde 7-8 saatin hayatın her yerinde olduğunu söylesin.
Ben bu 7-8 saati okulda, BENİM işime yaramayacak çoğu dersleri görmek yerine, evde kendimi ilgi alanlarımda geliştirmem daha mantıklı geliyor.

Şu olay başıma gelse, utancımdan nefes alamazdım gece yastığa kafamı koyduğum da yastıkla kendimi boğardım.

@hazernag daha da denecek bir şey olduğunu sanmıyorum da hakkınızda hayırlısı olsun. Dediğim gibi üslup ve saygıyı da geliştirin. Bu üslup ve saygıya baktığımda bu konuda sınıfta kaldığınızı düşünüyorum, başarısızsınız. Hadi diyelim, böyle bir olay oldu. Burada kendinizi ölümüne savunmanız da yanlış bir hareket.

Sen sorunlara farklı sorunlar yaratarak yaşamaya çalışıyorsun. Çevrendekiler de hatalı olduğunu söyleyince sorunun ana kaynağını bahane ediyorsun. Çözüm için uğraşmıyorsun, başka sorunlar yaratıyorsun. Sorunlardan bunalıyorsun sonra da buraya geliyorsun. Ettiğin hakaretlerin yanlış olduğunu kabullenmişsin. Ama hakaret etmenin nedeni üzerinden kendini savunman çok saçma.

Sen sorunlara farklı sorunlar yaratarak yaşamaya çalışıyorsun. Çevrendekiler de hatalı olduğunu söyleyince sorunun ana kaynağını bahane ediyorsun. Çözüm için uğraşmıyorsun, başka sorunlar yaratıyorsun. Sorunlardan bunalıyorsun sonra da buraya geliyorsun. Ettiğin hakaretlerin yanlış olduğunu kabullenmişsin. Ama hakaret etmenin nedeni üzerinden kendini savunman çok saçma.
Buna ne çözüm olabilir hocam? Öğretmenler bu konularda öğrencilerin fikirleri daha mantıklı olsa bile umursamıyor. Özürümü diledim o gün. Elimde zaman makinası yok geri de dönemem.

Şöyle ispiyonlayan tiplere ciddi anlamda kıl oluyorum arkadaş. Sırf hocaların gözüne girebilmek, belki de 1-2 puan daha yüksek almak için yapmayacakları şey yok. Ever buna, arkadaşlarını satmak da dahil. Nefret ediyorum olum sizden.

@hazernag daha da denecek bir şey olduğunu sanmıyorum da hakkınızda hayırlısı olsun. Dediğim gibi üslup ve saygıyı da geliştirin. Bu üslup ve saygıya baktığımda bu konuda sınıfta kaldığınızı düşünüyorum, başarısızsınız. Hadi diyelim, böyle bir olay oldu. Burada kendinizi ölümüne savunmanız da yanlış bir hareket.
Okul konusunda başarısız olduğum doğru. Ama geleceğimi değişirebilecek dallarda okuldaki çoğu öğrenciden daha başarılı olduğumu düşünüyorum. Çünkü bu öğrenciler de benim ilgilendiğim dalları öğrenmek istiyor ama hiç biri bunlar üzerine çalışmıyor.

Şöyle ispiyonlayan tiplere ciddi anlamda kıl oluyorum arkadaş. Sırf hocaların gözüne girebilmek, belki de 1-2 puan daha yüksek almak için yapmayacakları şey yok. Ever buna, arkadaşlarını satmak da dahil. Nefret ediyorum olum sizden.
Hoca o kişileri unutmuştur zaten.

Eline, beline ve diline hakim olacaksın. Olmazsan o pislik yapıyor ben niye yapmayım dersen cezasını çekersin.

Geri
Yukarı