Instagram'da biber gazı tarifine gelen tepki

Arkadaşlar sonraki mesajlarıma kahkaha tepkisi falan atanlar var, derdinizi buyrun anlatın uzaktan olmuyor maalesef :D

Ya bu kadınlar eşlerini kendi seçiyor sonra doğal seçilime kurban gidip ölüyorlar sonra da ''kadınlık'' üzerinden mağdur edebiyatı yapıyorlar. Sanki tek onlar ölüyor, amma tatlı canları varmış kadın kadın kadın. Kadın cinayeti diye bir şeyde yok, erkek ölüm oranı kadın ölüm oranına göre 12 kat fazla, Türkiye oranına göre 4 kat fazla. Taraflı olan hiçbir düşünceye saygı duymuyorum cinayeti bile kendi aleyhine çektiler ya hep aynı edebiyatı yapıyorlar.

Belden aşağısı olmayan pantolonlar, göğüs dekolteli kıyafetler, açık saçık makyajlar. Evet istediğim gibi giyinirim deyip mileti tahrik edici giyinen bir kadının dışarı çıkarken giydiği kombini anlattım. Hala daha savunan varsa ayakta alkışlarım.

Belden aşağısı olmayan pantolonlar, göğüs dekolteli kıyafetler, açık saçık makyajlar. Evet istediğim gibi giyinirim deyip mileti tahrik edici giyinen bir kadının dışarı çıkarken giydiği kombini anlattım. Hala daha savunan varsa ayakta alkışlarım.
Giyer kardeşim sana ne? Tahrik edici giyindi diye laf atma, hakaret etme, saldırma, tecavüz etme, öldürme hakkınız mı var şaka mısınız?
Ya bu kadınlar eşlerini kendi seçiyor sonra doğal seçilime kurban gidip ölüyorlar sonra da ''kadınlık'' üzerinden mağdur edebiyatı yapıyorlar. Sanki tek onlar ölüyor, amma tatlı canları varmış kadın kadın kadın. Kadın cinayeti diye bir şeyde yok, erkek ölüm oranı kadın ölüm oranına göre 12 kat fazla, Türkiye oranına göre 4 kat fazla. Taraflı olan hiçbir düşünceye saygı duymuyorum cinayeti bile kendi aleyhine çektiler ya hep aynı edebiyatı yapıyorlar.
“Kadın cinayeti diye bir şey yok” mu? Erkeklerin çok ciddi bir kesimi kadınlar üzerinde hakları olduğunu düşünüyor. Kendilerine yüz vermedi, ayrıldı diye sevgilisini öldürenler, erkek arkadaşı var diye kızını öldürenler vs liste uzuyor gidiyor. Erkekler için de evet ciddi bir şiddet sorunu var, sokak kavgalarında, trafikte vs hepimiz tehlikedeyiz bu doğru, kimsenin bunu reddettiği de yok zaten. Ama durduk yerde sokakta yürürken öldürülen, evine gitmek için bindiği dolmuşçu tarafından yakılarak öldürülen, arkasından “o saatte o kıyafette ne işi varmış” denilen erkek ne zaman gördünüz? Eşlerini kendi seçiyor kısmı da bir avuntudan ibaret. Birçoğu ilişkinin başında doğru düzgün tanımıyor, şans veriyor, sonra ayrılmaya çalışırken öldürülüyor. Yine önemli bir kısmı anne-baba-abi-amca-dayı cinayetine kurban gidiyor, önemli bir kısmı hiç tanımadığı insanların şiddetine maruz kalıyor.

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla konu sahibi 11, 12 veya 13 yaşında. Çoğu çocuk gibi tartışma-öğrenme kültürü gelişmemiş olabilir, bu yüzden tartışmanızın bir anlamı olmayabilir.

Giyer kardeşim sana ne? Tahrik edici giyindi diye laf atma, hakaret etme, saldırma, tecavüz etme, öldürme hakkınız mı var şaka mısınız?

“Kadın cinayeti diye bir şey yok” mu? Erkeklerin çok ciddi bir kesimi kadınlar üzerinde hakları olduğunu düşünüyor. Kendilerine yüz vermedi, ayrıldı diye sevgilisini öldürenler, erkek arkadaşı var diye kızını öldürenler vs liste uzuyor gidiyor. Erkekler için de evet ciddi bir şiddet sorunu var, sokak kavgalarında, trafikte vs hepimiz tehlikedeyiz bu doğru, kimsenin bunu reddettiği de yok zaten. Ama durduk yerde sokakta yürürken öldürülen, evine gitmek için bindiği dolmuşçu tarafından yakılarak öldürülen, arkasından “o saatte o kıyafette ne işi varmış” denilen erkek ne zaman gördünüz?

Kardeşim tahrik oluyorum, ne yapayım ben? Orasını burasını açıp gezmek diye Türkiye'de bir kültür var mı? Batı'nın bile ahlaksızlığını alıyoruz.

Dediğinin bir kısmı doğru aslında, kadınlar eşlerini kendi seçiyorlar; Bilerek, severek, sonra bir patlama oluyor aralarında, o patlama da kadının ölümüyle sonuçlanıyor.

Sıkıntı şu ki; Medya sadece kadınlar öldürüldüğünde hopluyor. Şu zamana kadar bir o kadar erkek de kadınlar tarafından öldürüldü, ama bunun bir haberi yapılmıyor.
Yanlış anlama beni, ben burada hiç kimseyi savunmuyorum, savunulacak bir tarafı yok zaten bunların.
Belden aşağısı olmayan pantolonlar, göğüs dekolteli kıyafetler, açık saçık makyajlar. Evet istediğim gibi giyinirim deyip milleti tahrik edici giyinen bir kadının dışarı çıkarken giydiği kombini anlattım. Hala daha savunan varsa ayakta alkışlarım.
Sana ne be kardeşim, istediğini giyer.
Bugün Instagram'da reels izlerken el yapımı bir biber gazı tarifi gördüm, arkada da kadınları öldürüp cinayet süsü verenler için arkada "biri benim intihar edip öldüğümü söylerse inanmayın." vs. bir şeyler söylüyordu. Yorumlara girdim yorumlarda -3 IQ arkadaşlarımız şöyle şeyler yazmışlar;

Eki Görüntüle 960936

Eki Görüntüle 960938

Eki Görüntüle 960939

Eki Görüntüle 960940

Eki Görüntüle 960942

Üstüne forumda "biber gazından nasıl korunur, kadınlar önüne gelene biber gazı sıkıyor. S. S" falan diye konu açan olmuş, gerçekten çok sinir bozucu, siz de böyle düşünüyorsanız gelin hep beraber beyninizi kullanmayı öğretelim.
Yorumlara bak be, yarısından çoğu beynini kullanmayan oksijen israfı insanlar tarafından yapılmış.

Bende sokakta yürüyen bir kıza adres soramıyorum, kız garip garip yüzüme bakmaya başlıyor.
Ulan bir adres soracağım adres, kızın yaptığına bak, sanki tacizciyiz burada.
Farkımız şu ki; Ben telefonumu elime alıp, sosyal medyada saçma sapan yorumlar yapmıyorum bununla ilgili.

Medya feminaziliği aşılıyor, aşılıyor, aşılıyor, pozitif ayrımcılığın fazlasına kaçıyoruz.
Tabii Türkiye gibi 3. Dünya ülkelerinde normal bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı