Instagram'da biber gazı tarifine gelen tepki

Türkiye'de orasını burasını açmak diye kültür mü var? Milletin aile değerleri var ben oramı buramı açacağım millet bana bakmayacak yok yauv isterseniz gözümüze perde de çekelim.
Türkiye’nin de, Türk aile değerlerinin de sizin bu söylediklerinizle uzaktan yakından alakası yok. Çarpık zihniyetlerinizi “aile değerlerimiz” lafının arkasına saklayamazsınız. Ailenizden önce insanlara zarar vermemeyi öğrenin. Birisi dar giydi, kısa giydi diye senin ailene ne oluyor sanki? Ne kadar narinmiş aileleriniz.

Türkiye'nin de, Türk aile değerlerinin de sizin bu söylediklerinizle uzaktan yakından alakası yok. Çarpık zihniyetlerinizi “aile değerlerimiz” lafının arkasına saklayamazsınız. Ailenizden önce insanlara zarar vermemeyi öğrenin. Birisi dar giydi, kısa giydi diye senin ailene ne oluyor sanki? Ne kadar narinmiş ailelerinix.

O dar giyinen kızın ailesi yok mu? Benim kızım orasını burasını açıcak ben de bakacağım bak yauv. Aile değeri diye bir şey vardır az araştır.

Giyer kardeşim sana ne? Tahrik edici giyindi diye laf atma, hakaret etme, saldırma, tecavüz etme, öldürme hakkınız mı var şaka mısınız?
Bu dediğiniz yanlış.

Evet, insan istediği gibi giyinebilir fakat beni rahatsız edemez, etmeye hakkı yok.

Fakat bir konuda haklısınız. Rahatsız edici giyinince, dediğiniz şeyler yapmaya kimsenin hakkı yok, yapmamalı.

Bu dediğiniz yanlış.

Evet, insan istediği gibi giyinebilir fakat beni rahatsız edemez, etmeye hakkı yok.

Fakat bir konuda haklısınız. Rahatsız edici giyinince, dediğiniz şeyler yapmaya kimsenin hakkı yok, yapmamalı.
Ben de zaten insanlar sokakta çıplak gezsin demiyorum. Her şeyin bir sınırı var elbette. Ama bu sınır kişiden kişiye göre belirlenemez. Evrensel bir değer olmalı. Yarın öbür gün birisi çıkar “ben başörtüsünden rahatsızım, ben açık saçlı kadından rahatsızım, ben şorttan rahatsızım” der, bu çok yanlış bir tutum. Burada bahsedilen giyim tarzı olan birazcık kısa etek, birazcık göğüs kısmı açık kıyafet, birazcık dar pantolon vs. gayet normal, kimseye bir zararı olmayan, kimsenin rahatsız olmaması gereken şeyler. Bir kadının bacağı 5 santim fazla göründü diye kimsenin rahatsız olmaya da hakkı yok açıkçası. Rahatsız edici giyim demek bu değil.

Ben de zaten insanlar sokakta çıplak gezsin demiyorum. Her şeyin bir sınırı var elbette. Ama bu sınır kişiden kişiye göre belirlenemez. Evrensel bir değer olmalı. Yarın öbür gün birisi çıkar “ben başörtüsünden rahatsızım, ben açık saçlı kadından rahatsızım, ben şorttan rahatsızım” der, bu çok yanlış bir tutum. Burada bahsedilen giyim tarzı olan birazcık kısa etek, birazcık göğüs kısmı açık kıyafet, birazcık dar pantolon vs. gayet normal, kimseye bir zararı olmayan, kimsenin rahatsız olmaması gereken şeyler. Bir kadının bacağı 5 santim fazla göründü diye kimsenin rahatsız olmaya da hakkı yok açıkçası. Rahatsız edici giyim demek bu değil.
Rahatsız edici giyimden kastım dedikleriniz değildi. Bu mesajınızda haklısınız.

“Kadın cinayeti diye bir şey yok” mu? Erkeklerin çok ciddi bir kesimi kadınlar üzerinde hakları olduğunu düşünüyor. Kendilerine yüz vermedi, ayrıldı diye sevgilisini öldürenler, erkek arkadaşı var diye kızını öldürenler vs liste uzuyor gidiyor
Bunun cahillikle ve aptallıkla ilgisi var, aynı adam çeşitli bahanelerle kendi hemcinsini öldürüyor, veya sözde abilik yapıp kız kardeşinin erkek arkadaşını öldürüyor, karşı cins tarafından azmettirilip cinayet işliyor.
. Erkekler için de evet ciddi bir şiddet sorunu var, sokak kavgalarında, trafikte vs hepimiz tehlikedeyiz bu doğru, kimsenin bunu reddettiği de yok zaten. Ama durduk yerde sokakta yürürken öldürülen, evine gitmek için bindiği dolmuşçu tarafından yakılarak öldürülen, arkasından “o saatte o kıyafette ne işi varmış” denilen erkek ne zaman gördünüz?
Dünya üzerindeki tek bahane bu mu ? Bir sürü bahane var, hatta şu an kendimde uydurabilirim. Tek tek düşünüp yazmaya kalkışsam edebiyat ödülü verirler.
Eşlerini kendi seçiyor kısmı da bir avuntudan ibaret. Birçoğu ilişkinin başında doğru düzgün tanımıyor, şans veriyor, sonra ayrılmaya çalışırken öldürülüyor.
Doğru düzgün tanımadığı adamla niye sevgili oluyor, neden elin abuk subuk adamına şans veriyor o zaman ? Vermesin, gitsin sakin erkekleri seçsin mahalle kırolarını peşmerge kılıklı adamları seçmesin.
Yine önemli bir kısmı anne-baba-abi-amca-dayı cinayetine kurban gidiyor, önemli bir kısmı hiç tanımadığı insanların şiddetine maruz kalıyor.
İstatistiksel olarak erkek ölüm oranı daha fazla demek ki erkekler daha çok öldürülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı