iPhone 7 hala alınır mı?

İ phone 6 yi tam tamina 5 yil kullandim.suan esime verdim esim kullaniyor.ben kendime is yerinden bi arkadastan az kullanilmis 32 gb lik 7 aldim.he paralarini hak ediyormu tartisilir.benim basim telefon konusundan agrimasin diyorsan benim gibi yapabilirsin.tavsiyem nedir diye sorarsan minimum a11 bionic islemcili i phone 8 derim en az 4 yil catir catir kullanirsin

Selamlar Terracide,

Siz Iphone hakkında sorarken herkesin android'e sizi davet etmesi biraz garip.
Zira son zamanlarda yapılan android gelişmelerini artık tüm dünya izlemekte ve hayran kalmakta.
Lakin ortada açıkca bulunan bir Apple gerçeği var.

1-) Dilediğiniz anda Müşteri Hizmetlerine bağlanabilir.Kendi diliniz ile konuşabileceğiniz size yardımcı olacak bir sürü insan var.(Üstelik sizin aramanıza da gerek yok.Tarih ve saat verirseniz onlar sizi arayacaktır)
2-) Siz bir Apple cihazı aldığınız da onunla beraber bir çok hizmeti de satın alıyorsunuz. Yedekleme sistemi (hiç kullanmadım ve kullanmayacağım). Buna karşılık diyebilirsiniz ki "Efendim bunu artık her firma sağlıyor hatta Telefon Operatörleri bile yapıyor bunun ne faydası var?". Siz bunu Apple hizmetinden sağladığınız zaman en ufak bir problem yaşadığınız zaman demin de bahsettiğim gibi Apple bir çok hizmet sunmakta. En hızlı şekilde probleminize çözüm sunabiliyorlar çünkü tüm sistemler onların ek bir hizmet yok. Bir problem yaşadığınız zaman sistem yöneticisiyle iletişim kurmak yerine Apple'ı arayıp sorunu en kısa ve güvenli şekilde çözebilirsiniz. Unutmadan Apple hizmetlerini kullandığınız zaman bir de "kullanım rahatlığı" diye adlandırabileceğiniz duygular hissediyorsunuz.(Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, şahsi fikrimdir)
3-) Virüs - Güvenlik
Apple telefonlarının günümüz piyasasında bulunan Android telefonlardan kat kat güvenli olduğu bariz.(Kullanım ve kullanıcıya göre değişebilir) Apple telefonlarında virüs yok diye bir şey kesinlikle söylemiyorum ancak eğer Android telefonu kullanıp ardından Apple marka bir telefona geçiş yapıcak olursanız dediğimi anlayabilir sizde tecrübe edebilirsiniz.
4-) Devamlılık
Apple telefonu aldığında aldığın ilk gün ki gibi devam etmesi olağan bir durumdur, ancak android telefonlar da "artık öyle değil" "artık yavaşlamıyor" laflarına pek itibar etmeyi doğru bulmuyorum.
Şöyle düşünelim Apple "Intel" Android Markalar "AMD" mutlaka performans kaybı yaşarsınız. Siz bu performans kayıplarını yaşarken Android telefon firmalarının servisleri genelde ülkemizde taşeron firmalar tarafından yapılmakta ve pekte özen gösterilmemekte. Apple size değişim hakkı bile tanıyor! (Her koşulda değil tabii, Ancak ben bunu 1 sefer yaşadım)
Ben demiyorum ki Apple anında değişiyor veya asla performans kaybı olmayacak ancak telefonun devamlılığı hızı kullanımı sizi etkilemiyecektir.
5-) (Bunu okumasanız da olur)
Son zamanlar çıkan Android dayatmasına bir anlam veremiyorum. İsteyen istediği telefonu almalı
Bunun sebebi kanımca şu;
Her telefon çıkışında Apple marka bir telefona rakip gösterilmesidir. Bana sorarsanız eğer Sosyal biriyseniz veya İşiniz yoğun telefonunuzu sık kullanmanız gerektir. Bir kere alayım güzel olsun mantığı taşıyorsanız Apple'a yönelmenizi tavsiye ederim.
Önerim : 7 veya 7 Plus

Şimdiden telefonunuz hayırlı olsun!
En güzel günlerde kullanın :)

İ phone 6 yi tam tamina 5 yil kullandim.suan esime verdim esim kullaniyor.ben kendime is yerinden bi arkadastan az kullanilmis 32 gb lik 7 aldim.he paralarini hak ediyormu tartisilir.benim basim telefon konusundan agrimasin diyorsan benim gibi yapabilirsin.tavsiyem nedir diye sorarsan minimum a11 bionic islemcili i phone 8 derim en az 4 yil catir catir kullanirsin
Iphone 8'ler beni aşırı zorlar bir telefona o kadar veremem hocam zaten taksitle alacağımdan sıkıntı çıkartır bana 5000 lira gibi rakamlar. Yine de teşekkür ederim yorumunuza.
Selamlar Terracide,

Siz Iphone hakkında sorarken herkesin android'e sizi davet etmesi biraz garip.
Zira son zamanlarda yapılan android gelişmelerini artık tüm dünya izlemekte ve hayran kalmakta.
Lakin ortada açıkca bulunan bir Apple gerçeği var.

1-) Dilediğiniz anda Müşteri Hizmetlerine bağlanabilir.Kendi diliniz ile konuşabileceğiniz size yardımcı olacak bir sürü insan var.(Üstelik sizin aramanıza da gerek yok.Tarih ve saat verirseniz onlar sizi arayacaktır)
2-) Siz bir Apple cihazı aldığınız da onunla beraber bir çok hizmeti de satın alıyorsunuz. Yedekleme sistemi (hiç kullanmadım ve kullanmayacağım). Buna karşılık diyebilirsiniz ki "Efendim bunu artık her firma sağlıyor hatta Telefon Operatörleri bile yapıyor bunun ne faydası var?". Siz bunu Apple hizmetinden sağladığınız zaman en ufak bir problem yaşadığınız zaman demin de bahsettiğim gibi Apple bir çok hizmet sunmakta. En hızlı şekilde probleminize çözüm sunabiliyorlar çünkü tüm sistemler onların ek bir hizmet yok. Bir problem yaşadığınız zaman sistem yöneticisiyle iletişim kurmak yerine Apple'ı arayıp sorunu en kısa ve güvenli şekilde çözebilirsiniz. Unutmadan Apple hizmetlerini kullandığınız zaman bir de "kullanım rahatlığı" diye adlandırabileceğiniz duygular hissediyorsunuz.(Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, şahsi fikrimdir)
3-) Virüs - Güvenlik
Apple telefonlarının günümüz piyasasında bulunan Android telefonlardan kat kat güvenli olduğu bariz.(Kullanım ve kullanıcıya göre değişebilir) Apple telefonlarında virüs yok diye bir şey kesinlikle söylemiyorum ancak eğer Android telefonu kullanıp ardından Apple marka bir telefona geçiş yapıcak olursanız dediğimi anlayabilir sizde tecrübe edebilirsiniz.
4-) Devamlılık
Apple telefonu aldığında aldığın ilk gün ki gibi devam etmesi olağan bir durumdur, ancak android telefonlar da "artık öyle değil" "artık yavaşlamıyor" laflarına pek itibar etmeyi doğru bulmuyorum.
Şöyle düşünelim Apple "Intel" Android Markalar "AMD" mutlaka performans kaybı yaşarsınız. Siz bu performans kayıplarını yaşarken Android telefon firmalarının servisleri genelde ülkemizde taşeron firmalar tarafından yapılmakta ve pekte özen gösterilmemekte. Apple size değişim hakkı bile tanıyor! (Her koşulda değil tabii, Ancak ben bunu 1 sefer yaşadım)
Ben demiyorum ki Apple anında değişiyor veya asla performans kaybı olmayacak ancak telefonun devamlılığı hızı kullanımı sizi etkilemiyecektir.
5-) (Bunu okumasanız da olur)
Son zamanlar çıkan Android dayatmasına bir anlam veremiyorum. İsteyen istediği telefonu almalı
Bunun sebebi kanımca şu;
Her telefon çıkışında Apple marka bir telefona rakip gösterilmesidir. Bana sorarsanız eğer Sosyal biriyseniz veya İşiniz yoğun telefonunuzu sık kullanmanız gerektir. Bir kere alayım güzel olsun mantığı taşıyorsanız Apple'a yönelmenizi tavsiye ederim.
Önerim : 7 veya 7 Plus

Şimdiden telefonunuz hayırlı olsun!
En güzel günlerde kullanın :)
Ayrıntılı açıklamanız için teşekkür ederim Apple'nin satış sonrası desteğinin bu kadar kapsamlı olması gerçekten güzel imiş. Dediğiniz gibi bir kere alayım bu iş bitsin kafasındayım biraz. Android telefonların bu konuda hep yarıda bıraktığı kanaatindeyim bu biraz beni önyargıya sokuyor doğrusu. Üstelik hor kullanmamama rağmen. Arkadaşlarımda görüyorum çoğunun iPhone kaç senelik telefonları çatır çatır çalışıyor. Ama çokça Huawei telefonlarda övülüyor. P20 Lite ve Mate 10 Lite modellerine de bakacağım ne kadar "Lite", "Mini" gibi kırpmalara karşı önyargım olsada.

Çıkalı bayağı oldu ama hala mantıklı seçenek olduğu söyleniyor bir çok yerde. Arkadaşlarımdaki eski iPhone 6'ların, 6s'lerin hızını görünce bir canım çekmedi değil. Haricinde ilgimi çeken bir telefon bulamadım.

Android tarafından Samsung Galaxy A50 biraz ilgimi çekti ama ekrandaki parmak izi yüzünden ona uygun koruyucu ihtiyacı ve yüksek fiyatı beni iPhone 7'ye itiyor. Ancak 2019 yılında hala 3300 lira verilir mi?

Başka önerileriniz var mı? Çinli markalara karşı biraz önyargım var belirteyim. Alırsam bir 3-4 yıl kullanırım diye düşünüyorum.

Şu an ki telefonum Samsung Galaxy A5 2016 idi.

Bütçe olarak 3000 lirayı almışken tam olsun diğerek 3000 liraları zorladım. Mümkünse 3000 lira aşağısı düşünüyorum.

İphone 6 kullanıyorum ve açık söyleyeyim: HTC almak istiyorum...

HTC U Ultra varken, şu telefonu kullanmak canımı sıkıyor...

Eskiden IOS stabilitesine tav olup almıştım bunu. Önceki İphone'da sıfır sorun yaşadım. Yani bir telefon hiç mi donmaz, kasmaz, takılmaz...

Ama şimdilerde patates oldu yılların canım IOS'u, OSX'in bile hali ortada... Duman oldu yani buralar, ben kaçmaya çalışan biri olarak tavsiye etmem ama tercih sizin...

Onun dışında Apple'ın bir artısı yoktur.

"Android çok kötü!" cü arkadaşları da biraz telefon öğrenmeye davet ediyorum. Benim telefondan 1000TL ucuz Android telefonu özel olarak baştan kurup ince ayar çektim, benimkinden daha rahat kullanılıyor...

Windows'ta bile böyledir bu. Bugün çoğu kişi Windows 10'u dona takıla kullanıyor ama şu an kullandığım sistemde OSX hızı alıyorum diyeyim... (Evet, vaktiyle kullandım ve Windows 10 bu konuda çok başarılı... Tabi ayarlarını yapar, düzgün ve doğru sürümü kurarsanız...)

Kafam ağrımasın, garanti ve teknik destek mükemmel olsun istiyorsan iphone 7 alınır. Zaten o kadar eskimedi daha. Apple düne kadar iphone 6 satıyordu sıfır. Bende 6 kullanıyorum 2 yıl olacak 6 haziranda. Şu ram dışında bi sıkıntı yaşamadım. Ram sorunuda önbellekte uygulama tutamıyor. 7 ler 2gb ramlı olduğı için sorun yaşamazsın.

Bugün ikinci el 6s aldım beklediğimden iyi çıktı taş gibi hala 6s alınıyorsa 7 hayli hayli alınır ama sıfır alma git tertemiz 2.el cihazlar var onlardan garantili olanlardan al gitsin gerekirse Apple servislerinde telefonun durumuna baktır.

Gayet alınır, A50 de güzel cihaz ancak tavsiye ettiğimi söyleyemem, Android’de amiral gemilerine bile doğru düzgün yazılım desteği verilmiyorken, ara modeller can sıkacaktır. 7 Alıp çok çok mutlu bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz, 1,5 yıldır kendisiyle beraberiz, hiç sorun olmadı.

@M50B28
iPhone 7 32GB versiyonu, sene başında amazon.com.tr sitesinde indirim* yakalayıp 3,180₺ ödeyerek aldım.
2011'den bu yana çeşitli markaların android telefonlarını kullandım, son kullandığım telefon Huawei P10 du.

iPhone 7 kullandığım geçen zaman zarfında, akıcılıktan ve basit multi-tasking özelliklerinden çok memnun kaldım.
Mesela Instagram'da Technopat'ın bir story'sine yorum atmak istiyorsun cümleye giriş yaptın diyelim, bir şeyi unuttun ve home tuşuna basıp Safari'ye girdin Google'dan edinmen gereken bilgiyi öğrendin, home tuşu ile geri Instagram'a dönerek cümlene kaldığın yerden devam edebiliyorsun.

Bu söylediğim basit örnek çok sıradan gelebilir, Android tarafında hiç göremediğim tecrübe edemediğim bir olay.
Android muhtemelen sayfayı yeniler, yazdığında uçar giderdi.

Depolama sorunundan bahseden arkadaşlar için de şöyle örnek verebilirim, sosyal medyada özellikle Instagram'da çok dolaştığım halde toplam kapladığı alan 200MB'ı geçmiyor. Spotify'da 100 küsür müzik offline olarak kayıtlı ve onunda kapladığı alan 1GB'ın biraz üzerinde. Alışveriş uygulamaları, eğlencelik bir kaç basit uygulama oyun derken toplamda bana boş olarak 20GB alan kalıyor.

Konuda bahsedilmeyen bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum, çok fazla aksesuar bulabiliyorsun, telefonu aldığımdan beri aliexpress üzerinden bir sürü değişik ucuz kap siparişi verdim (görmemişin iPhone'u olmuş hesabı 😅) şarj kabloları aldım yedek bulunsun diye.

Android'in kendine göre öne çıkan yanları var fakat işletim sisteminin özgür yapısına gölge düşüren bazı sinsi markalarda var ne yazık ki. Misal, rehberde bile reklam gösteren marka gibi.

Uzun lafın kısası: Alınır, bol ucuz aksesuar var, uzun süre de kullanılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı