iPhone 7 hala alınır mı?

7 serisi şu anda 4 güncelleme almış durumda. iOS 17'yi de sayarsak 7 güncelleme almış olacak. Apple hangi modele 7 yıl boyunca güncelleme desteği sunmuş? Nerede görülmüş bu?
2021’in sonuna doğru IOS 15, 2022’nin yine aynı zamanlarda 16 gelir. 17 çıkana kadar yani 2023’e kadar idare edemez mi? IOS 17 çıkana kadar iPhone 7 güncelleme alacak haberiniz olsun. IOS 17’nin de 2023’ün sonlarına doğru çıkmasını planlıyorum.
Açıkcası ikinize de katılıyorum. iPhone 7 sonuna kadar güncelleme almayacak. Ancak şunu unutmayın benim amacım günlük kullanım. En kötü 2024'ün ortasına kadar kullandıktan sonra model yükselteceğim. Beğenmezsem zaten Android'e geri döneceğim. Yarım sene güncellemesiz kalmak benim için sorun değil. 5-6 sene kullanmayacağım, amacım alışmak ve deneyim kazanmak.

Açıkcası ikinize de katılıyorum. iPhone 7 sonuna kadar güncelleme almayacak. Ancak şunu unutmayın benim amacım günlük kullanım. En kötü 2024'ün ortasına kadar kullandıktan sonra model yükselteceğim. Beğenmezsem zaten Android'e geri döneceğim. Yarım sene güncellemesiz kalmak benim için sorun değil. 5-6 sene kullanmayacağım, amacım alışmak ve deneyim kazanmak.
Alın işte 3-4 sene rahat rahat idare eder sağlamsa.

Yukarıda da belirttiğim gibi SE 2020 veya ikinci el XR modeline yönelmeniz daha iyi olur.

2000-2500 bütçesi var sanırım. İki katı neredeyse. SE 2020 kullanıyorum evde de 7 var arasında kullanım veya performans olarak gözle görülür bir fark yok o kadar. Sadece güncelleme ve batarya işte.

A13 kullanan SE 2020 ile A10 kullanan 7 arasında performans farkı yok mu? :D Anladım hocam, size iyi günler.

Ne yazık ki bütçem o kadar yüksek değil. Burada belirtmeye çalıştığım şeylerden birisi de bu.

Bekleyip bütçenizi yükseltemez misiniz? Yükseltmezseniz bu fiyatlara 8 de bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Daha uzun ömürlü olur.

A13 kullanan SE 2020 ile A10 kullanan 7 arasında performans farkı yok mu? :D Anladım hocam, size iyi günler.

Bekleyip bütçenizi yükseltemez misiniz? Yükseltmezseniz bu fiyatlara 8 de bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Daha uzun ömürlü olur.
Deneyimlemek için alıyor bir nebze. Günlük kullanımlarda o kadar fark yok performans olarak. Uygulamaların ya da oyunların açılış ve performansını gözlemlemedim ama kullanılmayacak kadar kötü olan bir performansı olmadığından eminim.

Zaten bulabilirsem 8 almak istiyorum, ama bulabilirsem. Günlük kullanım için para olarak aşırıya da kaçmak istemiyorum. Çünkü iOS'u beğenirsem 2-3 sene sonra model yükseltmesi yapacağım. XR almak da istiyorum ama fiyatlar benim için birazcık tuzlu. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Merhabalar,

Uzun süredir Android kullanıcısıyım. Şu anda kullandığım telefon Redmi Note 8. iOS camiasını deneyimlemek istediğimden dolayı iPhone 7'ye geçmek istiyorum. Geçmeye değer mi, nelere dikkat etmeliyim, pil performansı nasıl, yenilenmiş iPhone 7 alınır mı? Cevaplarsanız minnettarım.

Ben olsam iPhone 6S alırdım 7'den kat kat iyi pil desen mükemmel ama size kalmış bir şey tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı