iPhone 7 hala alınır mı?

iPhone deneyimleme sebeplerimden birkaçı şöyle: Şu anki telefonum fazla büyük ve bu beni bazen ciddi şekilde rahatsız ediyor, iOS deneyimlemek istiyorum, oyun oynamadığımdan dolayı bazı şeyleri pek takmıyorum.

Güncelleme almaması kullanılmayacak anlamına gelmiyor. Uygulamalar elbet destek verecek. Yoğun kullanımlar haricinde sosyal medya ve arama için kullanımlarda 3-4 sene idare eder.
Güvenlik açıkları oluşacak, iyileştirmeler alamayacak, yeniliklerden mahrum kalacak... Bunlar sadece birkaç örnek. Tek sorun güncelleme desteğinin kesilmesi de değil.

Güvenlik açıkları oluşacak, iyileştirmeler alamayacak, yeniliklerden mahrum kalacak... Bunlar sadece birkaç örnek. Tek sorun güncelleme desteğinin kesilmesi de değil.
IOS 15 ve 16’yı alır önümüzde daha 2 güncelleme var. Destek bitince bir süre kullanır başka modele geçer. 2023’te hatta sonunda olacak güncellemeyi almıyor sadece yani. Dediğim gibi 2 sene güncellemelerle 1 senede güncelleme olmadan idare eder rahatlıkla. Oyun oynanmıyorsa ve yoğun kullanıcı değilse alınır.
iPhone deneyimleme sebeplerimden birkaçı şöyle: Şu anki telefonum fazla büyük ve bu beni bazen ciddi şekilde rahatsız ediyor, iOS deneyimlemek istiyorum, oyun oynamadığımdan dolayı bazı şeyleri pek takmıyorum.
Ürünü buraya bırakıyorum mümkünse Jet Black almayın çiziliyor. Yorumları okuyun ve oyun oynamıyorsanız 3-4 sene idare eder yetsin sosyal medyada takılırım, telefonuma bakarım diyorsanız alın.

IOS 15 ve 16’yı alır önümüzde daha 2 güncelleme var. Destek bitince bir süre kullanır başka modele geçer. 2023’te hatta sonunda olacak güncellemeyi almıyor sadece yani. Dediğim gibi 2 sene güncellemelerle 1 senede güncelleme olmadan idare eder rahatlıkla. Oyun oynanmıyorsa ve yoğun kullanıcı değilse alınır.
iOS 15 önümüzdeki yıl mı gelecek de bir sene olarak hesaplıyorsunuz? Şurada dağıtılmasına 3 kalmış durumda. Telefon alıp 2 srne sonra değişeceğine bekleyip SE 2020 veya ikinci el XR alabilir. 5 yıl önce çıkmış bir modeli alması için neden bu kadar ısrar ettiğinizi anlamadım.

iOS 15 önümüzdeki yıl mı gelecek de bir sene olarak hesaplıyorsunuz? Şurada dağıtılmasına 3 kalmış durumda. Telefon alıp 2 srne sonra değişeceğine bekleyip SE 2020 veya ikinci el XR alabilir. 5 yıl önce çıkmış bir modeli alması için neden bu kadar ısrar ettiğinizi anlamadım.
2021’in sonuna doğru IOS 15, 2022’nin yine aynı zamanlarda 16 gelir. 17 çıkana kadar yani 2023’e kadar idare edemez mi? IOS 17 çıkana kadar iPhone 7 güncelleme alacak haberiniz olsun. IOS 17’nin de 2023’ün sonlarına doğru çıkmasını planlıyorum.

Kullanan tanıdığım var kendisi günde 15dk Candy Crush oynuyor, 1 saat telefonla konuşuyor, 2 saat WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme yapıyor, tabir-i caiz ise 40 yılda 1 fotoğraf çekiyor ve 30 dk YouTube'dan video izliyor. Gün boyunca ekran parlaklığını orta seviyede kullanıyor. Sabah 8'de %100'den akşam 5'e kadar şarjı %10'a kadar düşüyor. Ortalama 1 saatte şarjı %10'dan %100'e kadar (şarj sırasında telefonu kapalı tutuyor) doluyor. Kamera konusunda size sorun yaratmayacağını sanıyorum ki kamerası gayet güzel fotoğraflar çekiyor. Bu unsurları göz önünde bulundurarak kararı size bırakıyorum.

2021’in sonuna doğru IOS 15, 2022’nin yine aynı zamanlarda 16 gelir. 17 çıkana kadar yani 2023’e kadar idare edemez mi? IOS 17 çıkana kadar iPhone 7 güncelleme alacak haberiniz olsun. IOS 17’nin de 2023’ün sonlarına doğru çıkmasını planlıyorum.
7 serisi şu anda 4 güncelleme almış durumda. iOS 17'yi de sayarsak 7 güncelleme almış olacak. Apple hangi modele 7 yıl boyunca güncelleme desteği sunmuş? Nerede görülmüş bu?

7 serisi şu anda 4 güncelleme almış durumda. iOS 17'yi de sayarsak 7 güncelleme almış olacak. Apple hangi modele 7 yıl boyunca güncelleme desteği sunmuş? Nerede görülmüş bu?
IOS 17 alacak mı diyorum ben sana? IOS 16 alacak diyorum 17 çıkana kadarda güncelleme alacak IOS 16’nın güncellemelerini alacak. Kısacası bu telefona 2023’ün sonuna yani IOS 17 çıkana kadar Apple yazılım desteği verecek. Bu arada SE IOS 9 aldı ve şuan 15 alacak kısacası 6 sürüm aldı. iPhone 7 10 ile başladı sanırım 16 alacak. 6 sürüm alması gayet normal değil mi?

Hala 2014'te aldığım 5S'i kullanıyorum. Bu telefonlar uzun ömürlü ve dayanıklı. Apple bu işi biliyor. İlk günkü kadar olmasa da hala tüm işlerimi görüyor ve sinir bozucu bir yavaşlığı yok. 7 bundan daha hızlı olacaktır. Pil konusunda ise ekonomik kullanırsam 1 günü çıkartabiliyorum. (Deji batarya, 2 sene önce alındı.) 7'de bundan iyi olacaktır.
Bence, sadece kurcalamak ve günlük kullanmak için alınabilir. Sıkılınca satarsın, zaten değeri diğer telefonlara nazaran daha yavaş düşüyor.
Düzgün bir 7 bulursan alabilirsin. Ama yenilenmiş telefonlara falan hiç bakma bile. Geçen aylarda MediaMarkt elinde kalan 7'leri 3000 küsür fiyattan (Tam hatırlamıyorum ama o zamanki diğer fiyatların çok altındaydı.) bitirdi, öyle bir şey bulursan direkt al.

Geri
Yukarı