iPhone 7 hala kullanılır mı?

Elimde SD680 6 GB RAM Android telefon var (Oppo A96).sadece sosyal medya kullanıyorum. CapCut'ta edit yapiyorum. Instagram'da arada sırada atıyor, cok ufak kasma oluyor ana menude. iPhone 7'ye gecsem nasıl olur? 2023'te hala kullanilir mi? (kardesimle takas yapacağım)

Hayır alınmaz bu zamanda alınacak telefon değil performans bakımından üzmez ama pil bakımından üzer günlük kullanımı çıkaramaz.

iPhone 7 halen kullanılır. İçinde çok da eski sayılmayacak ve hatta modern de denilebilecek bir iOS sürümü (iOS 15) çalıştırıyor. iOS 15 henüz o kadar eskide kalmadı. iOS 12 gibi fosil bir sürümün bile uygulama desteği 2022-2023 civarı yeni yeni bitmişken iOS 15'in bir 3 senelik daha yolu var henüz. Uygulama desteği anlamında çok büyük sıkıntı yok bu 3 sene içerisinde.

Diğer unsurlar da ise iPhone 7 artık sonuçta 7 yaşında bir cihaz. Günümüz uygulamaları tabii ki bu cihazı zorlayacak. 2016 yılının şartları ile 2023 şartları aynı değil en nihayetinde. Isınma problemi var. Kasa da küçük olduğu için ısınma kaçınılmaz oluyor. Edit falan yaparken sıkıntı çıkartabilir bu mesele size. Kısaca sorunuzun cevabı, evet sadece sosyal medya işleri ve iletişim için iPhone 7 halen kullanılır. Ama çipsetin yaşı gereği ortaya çıkardığı ısınma problemi ve bazen karşılaşabileceğiniz takılmalar ile. Ve bu yüzden batarya da pek dayanmayacaktır.

6 aydır iPhone 7 128 GB kullanıcısıyım. Ben bu telefonu 2023 şubat ayının başında aldım. O zamanlar 4000 TL bandındaki her sıfır telefondan iyiydi diyebilirim. O yüzden tercih ettim. Eksi yönlerinden bahsedeyim. Pili gerçekten berbat diyebilirim. Alırsanız 128 GB olanından almaya çalışın. Telefon kasmalara başladı gibi hissediyorum. Gecikmeler olabiliyor bazı yerlerde. Kamerası video çekme fotoğraf çekme olsun ortalamanın biraz üstünde diyebilirim. Ekran küçük pili kötü. Onun haricinde alabilirsiniz. Ama şunu eklemeliyim ki 3 sene idare edeceğini sanmıyorum. Max 1.5 senesi var. 1.5 sene sonunda kullanmak istemeyeceğinizi düşünüyorum.

2. El iPhone 7'im ile 4. senem ve en az 2 sene daha değiştirmemeyi düşünüyorum (zorunda kalmazsam). En büyük sıkıntısı gerçekten pil. 2 Senedir her gittiğim yere yanımda mutlaka powerbank ile giderim. Ayrıca 32 GB'lık olanını kullanıyorum ve kapasitenin sınırlarında dolaştım hep. Ha kardeşinizde varsa değiştirin fakat artık para verip alınma devrini çoktan doldurmuş bir telefon.

Elimde SD680 6 GB RAM Android telefon var (Oppo A96).sadece sosyal medya kullanıyorum. CapCut'ta edit yapiyorum. Instagram'da arada sırada atıyor, cok ufak kasma oluyor ana menude. iPhone 7'ye gecsem nasıl olur? 2023'te hala kullanilir mi? (kardesimle takas yapacağım)
Hocam Oppo A96 satıp üzerine bir miktar para ekleyip iPhone Se 2. Nesile bakın. Sarı sayfada pil ömrü 75 olanlar var alıp batarya değişimi yaparsanız sizi 3-4 sene taşır diye düşünüyorum. Aynısı Amcamda var kasma donma bir şey olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı