iPhone Neden Yavaşlamıyor?

Çin'li olmayan markadan kastınız örneğin Samsung ise geçenlerde mağazada elime aldığım S22 kasıyordu.

Android kullanıyorum ve kabul ediyorum, kasmayan Android yok.
Fanboyluk yapmaya gerek yok marka ismi vermeyeceğim. mağazadaki 7/24 açık, yıpranmış ekranı burn-in olmuş telefonu örnek göstermeniz de yüzümde bir tebessüm oluşturdu teşekkür ederim.

Fanboyluk yapmaya gerek yok marka ismi vermeyeceğim. mağazadaki 7/24 açık, yıpranmış ekranı burn-in olmuş telefonu örnek göstermeniz de yüzümde bir tebessüm oluşturdu teşekkür ederim.
Samsung'un ürünlerini gayet başarılı bulduğumu belirtmek isterim.

Günlük en fazla 1 saat kullanılan ve 7/24 açık halde kalan reklam videosu bulunmayan telefon kasacaksa kim bilir elimizde neler olacak.

IOS daha kısıtlı ama daha kullanıcı dostu. Android’den iPhone’ye geçince Android kullandığım güne lanet ettim.

Samsung bana göre kaliteli bir marka değil. İlk önce bataryasını halletsin öyle gelsin. Malzeme kalitesi olarakta iPhoneler ile yarışamaz.

Samsung'un ürünlerini gayet başarılı bulduğumu belirtmek isterim.

Günlük en fazla 1 saat kullanılan ve 7/24 açık halde kalan reklam videosu bulunmayan telefon kasacaksa kim bilir elimizde neler olacak.

Pil sağlığı ve işlemci frekansı arasındaki bağlantı dolayısıyla. 7/24 tam parlaklıkta çalışan, tanıtım ekran videosu açık bir şekilde olan telefon sürekli ısıya ve yıpranmaya maruz kalacaktır. Pil ömrü hızla düşen telefon otomatik olarak işlemci frekansını kırpacaktır. Android iOS fark etmiyor. Güvenlik önemli olarak bütün akıllı telefonlarda olan bir şey bu.

Çin'li olmayan markadan kastınız örneğin Samsung ise geçenlerde mağazada elime aldığım S22 kasıyordu.

Android kullanıyorum ve kabul ediyorum, kasmayan Android yok.
S22'yi bilmem ama bugün Samsung mağazasında S22 ultra ile elimdeki iPhone 14 pro max'i karşılaştırdım, S22 ultra yağ gibi akıyordu açıkçası. Ne kadar kabul etmek istemesem de ekranı gerçek 120hz olduğu için 14 pro max'ten daha akıcıydı.

S22'yi bilmem ama bugün Samsung mağazasında S22 ultra ile elimdeki iPhone 14 pro max'i karşılaştırdım, S22 ultra yağ gibi akıyordu açıkçası. Ne kadar kabul etmek istemesem de ekranı gerçek 120hz olduğu için 14 pro max'ten daha akıcıydı.

Optimize etmişlerdir. İlk çıktığında drop yiyordu.

iOS işletim sisteminin Android'e oranla çok daha stabil ve akıcı çalıştığını illaki fark etmişsinizdir. Ve bu nedenle de iPhone cep telefonları diğer marka telefonlara kıyasla çok daha az kasar veya hiç kasmaz! Peki sizce bunun sebebi nedir?
Senin kullandığın telefonun çipi ile ilgili o.
Snapdragon 450, Helio P35 kullanırsan tabiki yavaşlar. Snapdragon 845 ve üstü , Mediatek Dimensity serisi işlemciye sahip cihazlar da uzun süre yavaşlamayacaktır.

S21 FE kullanıyorum, 1 yıla yaklaştı ilk günkü gibi stabilize çalışıyor.

Açık kaynak kodlu olmaması ve androidden daha az özellik bulundurması en büyük etkenlerden.
Mesela benim telefonda yapay zeka olarak apple de olmayan baya özellik var.

Yeni konular

Geri
Yukarı