iPhone Neden Alınmaz?

İphone Alınır mı?

• Alınır

Oy: 61 44,9%
  • Alınmaz

Oy: 75 55,1%

• Oy verenlerin toplamı
    136
Hala ısrar ediyorsun. Ben hızlı değil EN hızlı demenden bahsediyorum. Senin bahsettiğin şey 2018 Gaming PC değil! Bahsettiğin şey bildiğimiz bir cihaz. Ne fark göreceksin. Hangi bilgisayar hiç hata vermeden yavaş olur, bunu belirttim. Yavaş ise bir nedeni var. Yukarıda fiyatına göre performansa bakarım cümlesini ben yazmadım. Performans ile stabilliği karıştırmak mı? 10 FPS çalışır bir cihaz, donanımsal bir hatası vardır. Performans stabilizeyi etkiler (yine söylüyorum). Nefret ediyorsan androidden (ki öyle) söyle sadece ve git. Bahsettiğin şeyler o telefonun vaktinden fazla harcadığı anlamına gelir ve o telefonu kötü yapar. Ekosistem kavramını yanlış biliyorsun. Hemen gelip GPU'ya SSD'ye bağlamışsın. Benim iPhone karşı düşüncelerimi değil, NESNEL nitelikteki şeyleri yazdım. Fakat anlamamakta ısrarcı bazı Android Haterlar tepki verirler. Telefonun işlemcisinin son hızda olması ile yüksek hızda olması TELEFONA birşey sağlamaz. Çünkü o bir Mining Rig, Gaming PC, Ultra Performance PC değildir. Üzerinde tasarım yapılmayacak, yorucu işlemler yapılmayacak. Çünkü o bir TELEFON. Bunu bu kadar uzun yazıyorum çünkü anlamıyorsun. Bir telefonda Titan X olmaz. Samsung 4 TB SSD'de olmaz. 1 TB WD'de olmaz. BLU-RAY ROM'da olmaz. 4K 200 Hz 23" ekran da olmaz. Çünkü bu bir telefon. Burada gelip cihazın YAPABİLDİKLERİNİ yazıp anlatmak var bir de cihazın en iyi özelliğini yazıp yanılmak var. O özelliği 7500 TL verip ne amaçla kullanacaksın? Bunu anlayamıyorsanız ben daha ne diyeyim hocam? Anlamıyorsunuz.

*büyük yazdığım yerlerde vurgu var bağırmıyorum.

Haha, hala ayni sacmaliklari tekrarliyorsun : )
Madde madde yeniden ve son defa yaziyorum, zaman kaybina donustun tamamen.
1) En hizli telefon demedim, en hizli islemci diyorum. Ac bak sentetik benchmark'lara, en hizli islemci chip'i Iphone'da.
2) Performans ve stabilite iki farkli kavram. Bunu sana bir bilgisayar muhendisi olarak soyluyorum. Anlayamadin bunu da kac mesajdir : )
3) Insanlarin teknolojik bir cihazla yapacaklarini "bunu yapamazlar, o kadar hizi kim ne yapsin" gibi zirvalarla limitleyemezsin. Yapan yapar. Kaldi ki, telefonlarda surekli daha gelismis goruntu isleme islemleri yapiliyor gercek zamanda. Ciddi ciddi telefonun islemci hizinin yuksek olmasinin bir kazaniminin olmadigini iddia eden tiplemelere laf anlatiyorum : )
4) Fiyat ile isim yok. Fiyat, teknik bir ozellik degildir. O fiyata degmez iddiasi, subjektiftir. Iddia ettigin gibi nesnel falan degil.
5) Android'den nefret falan etmiyorum, kucuk capli fikirlerinize her karsi cikana "nefret ediyor", "fanboy" yakistirmasi yapmaniz komik. Hayatimda hic gidip para verip Iphone telefon almadim. Yalnizca cok kullandim, artisini ve eksisini biliyorum kendimce.

Haha, hala ayni sacmaliklari tekrarliyorsun : )
Madde madde yeniden ve son defa yaziyorum, zaman kaybina donustun tamamen.
1) En hizli telefon demedim, en hizli islemci diyorum. Ac bak sentetik benchmark'lara, en hizli islemci chip'i Iphone'da.
2) Performans ve stabilite iki farkli kavram. Bunu sana bir bilgisayar muhendisi olarak soyluyorum. Anlayamadin bunu da kac mesajdir : )
3) Insanlarin teknolojik bir cihazla yapacaklarini "bunu yapamazlar, o kadar hizi kim ne yapsin" gibi zirvalarla limitleyemezsin. Yapan yapar. Kaldi ki, telefonlarda surekli daha gelismis goruntu isleme islemleri yapiliyor gercek zamanda. Ciddi ciddi telefonun islemci hizinin yuksek olmasinin bir kazaniminin olmadigini iddia eden tiplemelere laf anlatiyorum : )
4) Fiyat ile isim yok. Fiyat, teknik bir ozellik degildir. O fiyata degmez iddiasi, subjektiftir. Iddia ettigin gibi nesnel falan degil.
5) Android'den nefret falan etmiyorum, kucuk capli fikirlerinize her karsi cikana "nefret ediyor", "fanboy" yakistirmasi yapmaniz komik. Hayatimda hic gidip para verip Iphone telefon almadim. Yalnizca cok kullandim, artisini ve eksisini biliyorum kendimce.
Allah'ım ben en hızlı telefon dediniz demedim.
En hızlı işlemci TAMAM. Ama bu bir telefon bir anlamadınız.
Bilgisayar mühendisi oldunuz tamam. Bende az çok bilirim.
Ben fiyata değil kötü yönlere nesnel dedim.
Performans stabilliği etkiler bilmen lazım (acaba üniversite 1. Sınıf mısınız?)
Performans düşüklüğü var ise, bir sıkıntı vardır.
Ve siz stabillik hata olmaması dediniz. Fakat yavaş bir bilgisayarın yavaş olma sebebi illa ki vardır ki bunu benden iyi bilirsiniz. Eğer Ram sıkıntılı ise değiştirilir. HDD sıkıntılı ise değiştirilir. Fakat havadan yavaşlamazlar (mecazi).
iPhone ise size şöyle söyleyeyim o zaman STABILLIĞI düşük bir cihaz. Neden? Çünkü performans ayrı ya hani... Şu konu kapansın. Fakat herkes bilsin, en hızlı işlemci renderi etkiler. Oyunları etkiler. Fakat senin oynadığın oyun bilgisayar oyununa benzemez. Render telefonlarda yapılmaz. Ee? O zaman susacaksın. En hızlı işlemci anam en iyi telefon... Hiç havaya gelmeyin. Laf olsun diye telefon almayın.

2012 yılında Nokia Lumia 820 kullandım. Daha sonra 2015 yılında banka uygulamarı Windows Phone'u bırakınca yeni bir telefon alma karar verip 16 GB Iphone 5S aldım. İki yıl sonra kronik sorun olan ekran kalkması sonucu servise verdim. Telefon servisten geldi 6 ay falan kulandım, bu seferde sürekli telefon kendini sürekli yeniden başlatıyordu. Bataryada sorun olduğunu zannedip garanti bitince dışarıdan telefonculara verdik. O arkadaşlar anakartın öldüğünü söyledi. 600-700 TL masaf çıkarttılar, yaptırmadım 250 TL'ye sattım. Bu sebepten dolayı sonra Iphone almamaya karar verdim. 2017 yaz gününde Samsung Galaxy S7 edge aldım ve gayet sağlam bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. 2017 yılında android ekosistemine katılmış oldum.
Iphone hem şarj hemde tasarım olarak olarak çok geriden geliyor.
Iphone 7 Plus 2900 mAh
Samsung Galaxy S7 Edge 3600 mAh

Iphone SE kullanıyorum.
Küçük boyutlu iyi bir Android cihaz bulur bulmaz Android'e geçecegim. Özellikle HTC böyle bir telefon yaparsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
2012 yılında Nokia Lumia 820 kullandım. Daha sonra 2015 yılında banka uygulamarı Windows Phone'u bırakınca yeni bir telefon alma karar verip 16 GB Iphone 5S aldım. İki yıl sonra kronik sorun olan ekran kalkması sonucu servise verdim. Telefon servisten geldi 6 ay falan kulandım, bu seferde sürekli telefon kendini sürekli yeniden başlatıyordu. Bataryada sorun olduğunu zannedip garanti bitince dışarıdan telefonculara verdik. O arkadaşlar anakartın öldüğünü söyledi. 600-700 TL masaf çıkarttılar, yaptırmadım 250 TL'ye sattım. Bu sebepten dolayı sonra Iphone almamaya karar verdim. 2017 yaz gününde Samsung Galaxy S7 edge aldım ve gayet sağlam bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. 2017 yılında android ekosistemine katılmış oldum.
Iphone hem şarj hemde tasarım olarak olarak çok geriden geliyor.
Iphone 7 Plus 2900 mAh
Samsung Galaxy S7 Edge 3600 mAh

Sadece sayılar anlam ifade etmez, kullanan kişiler insan olacağı için gerçek hayat performansına bakmak gerekiyor.

Sadece sayılar anlam ifade etmez, kullanan kişiler insan olacağı için gerçek hayat performansına bakmak gerekiyor.
Evet, Iphone sadece yazılım olarak üstün. Samsung ise bu konuda geride fakat donanım olarak üstün. Bu telefonu tercih etmemin sebebi Pil, ekran teknolojisi, donanım performansı ve estetik olarak çekici olması. Bundan dolayı genel bir kullanıcı olarak tercih ettim.

Son düzenleme:
Apple'ın yaptığı yazılımlar harika stabil. Ama donanımlar o fiyata abartı. Keşke fiyatı azcık olsa bile düşürseler. Android ise daha özgür açıkçası. Donanımı daha üstün ve fiyatta güzellikler bekliyor. Fakat anlam veremiyorum Apple yapıyor yapacağını. Kaliteli yazılım sonrası donanım önemli değil gibi yapıyorlar cihazlarını.

iPhone 5S cihazımı Aralık 2014 tarihinde satın almıştım. O gün bugündür kullanıyorum. Sadece pil performansı azaldı fakat yavaşlama donma vb. şeyler olmuyor. Belki son sürüm iOS yüklemediğim için olabilir. Mevcut sürümüm iOS 9.3.5

İOS'u kullanışsız kılan özellikleri:

• USB belleğe dosya atabilmek, USB bellekten dosya alabilmem yok.
  • Arama yapmak için ya Siri kullanacaksınız ya da rehber, arama, kişi, tıkla, ara gibi 5 adımda arama yapabiliyorsunuz.
  • İşe yarar uygulamalar ücretli.
  • Androiddeki MYT Müzik gibi harika bir uygulama yok.
  • İnternet browserlarda gelişmiş özellikler yok.
  • Uygulama verilerini silmek için uygulamayı komple kaldırıp tekrar yüklüyorsunuz. Ben bu şekilde bile verilerin tam silindiğini sanmıyorum.
  • Dosya yöneticisi yok. İndirdiğim PDF dosyasını bulamıyorum.

Hülasa 5S ya da SE gibi küçük bir telefon almıyorsanız yakın fiyatlardaki Android cihazlardan alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı