iPhone XS'ten 11'e geçilir mi?

iPhone 11 almayı düşünmeyin bile, 2. seçenek aşırı mantıksız.
XS'ten 11'e geçmek, attan inip eşeğe binmektir.
Bütçeniz zorlanmıyorsa, iPhone 12 alınabilir. Sizin zevkinize kalmış durumdur. Ben XS ile devam etmenizi tavsiye ederim. Hatta bu şebeke sorunu bu kadar can sıkıcı düzeydeyse, satıp aynı cihazın garantili, daha yeni bir modelini alabilirsiniz.

Aynı şekilde aldığım cihazda sıkıntı çıkma ihtimali nedir seri aynı olduğu için. Şimdi telefonumu 5500e satsam sıfır 11 için cebimden 1700 falan çıkacak. İkinci el garantili XS için ortalama 700-800 çıkar. XS Max garantili ikinci el için de 1500 çıkar diye düşünüyorum.

Aynı şekilde aldığım cihazda sıkıntı çıkma ihtimali nedir seri aynı olduğu için. Şimdi telefonumu 5500e satsam sıfır 11 için cebimden 1700 falan çıkacak. İkinci el garantili XS için ortalama 700-800 çıkar. XS Max garantili ikinci el için de 1500 çıkar diye düşünüyorum.
Açıkçası, özellikle iPhone için bu tarz sorunlar çok sık rastlanan durumlar değil veya en azından ben denk gelmedim. Rastlandığı takdirde de garantisi olan cihazlar için hiç sorun değil zira Apple garantisini bilirsiniz. O nedenle alacağınız cihaz da garantili olacağı için çok kafaya takılacak dert değil. Buradan sonrası tamamen sizin zevkiniz veya bütçenize bağlı. Büyük ekran seviyorsanız XS Max olabilir, XS’ten memnunum diyorsanız yeni garantili bir cihaz olabilir, ekran boy ve kalitesi sorun değil, güncel olsun benim param çok diyorsanız 12 Mini olabilir. Kullanım amacınıza, göz zevkinize veya bütçenize göre karar verin.

Ayrıca, bir arkadaş XS’ten 12 Mini’ye geçerseniz çağ atlarsınız gibi cümleler söylemiş. Güldüm ona bayağı, bu tarz abartılı ifadeleri ciddiye almayın.
Herkes 12 Mini’nin daha güncel bir cihaz olduğunun farkında ama fiyatının da ~%50 fazlası olduğunun da farkında.

Bu koşullar altında da, uzun süreler hem XS, hem de 11 kullanmış biri olarak tekrar belirteyim; Kesinlikle yok yere 11 almayın, pişman olursunuz. Attan inip eşeğe binmekten farkı olmaz. Bütçe durumuna göre 12 Mini, 11 Pro, XS Max veya XS modellerinden birini tercih edip keyfinize bakın.

Aslında arada çok fark yok, XS’in bazı yönleri 11’den daha üstün ama 11’in de işlemcisi ve kamerası daha yeni. @PossibleTurco hocam da XS kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Geç oldu ama cevaplayayım. Evet İPhone XS kullanıyorum. Ekim ayında almıştım arkadaşımdan sıfır şekilde. Yani arkadaşım beğenmemiş ben de ondan ucuza satın aldım kendisini. İPhone 5S'ten geçtiğim için gerçekten büyük bir geçiş oldu benim için. Düşünün 7 yıl boyunca 4 inç ve 720P bir ekranlı telefon kullandım ve birden 5.8 inç ve OLED ekranlı bir cihaza geçtim. Yani çağ atladım resmen. Ki şirkette patronun İPhone 11'i ile karşılaştırdık arada performans farkı yok neredeyse.

Üstelik İPhone 11 şık durmuyor. Çerçeveleri daha kalın XS'den. Renkleri de ucuz çinli plastik telefonlar gibi. İPhone XS daha şık duruyor. Özellikle Gold rengi süper. Bence geçmeyin. A12 ile A13 arasında gerçekten über performans farkları yok. İPhone XS hala hızlı ve pil olarak da fena olmayan bir cihaz. Ki Kamera olayına girmiyorum bile. İPhone 11'de de 2 kamera var, XS'de de 2 kamera var. Boşuna geçmeyin. İPhone XS'den geçilebilecek en mantıklı cihaz İPhone 12'dir.

Geç oldu ama cevaplayayım. Evet iPhone XS kullanıyorum. Ekim ayında almıştım arkadaşımdan sıfır şekilde. Yani arkadaşım beğenmemiş ben de ondan ucuza satın aldım kendisini. iPhone 5S'ten geçtiğim için gerçekten büyük bir geçiş oldu benim için. Düşünün 7 yıl boyunca 4 inç ve 720p bir ekranlı telefon kullandım ve birden 5.8 inç ve OLED ekranlı bir cihaza geçtim. Yani çağ atladım resmen. Ki şirkette patronun iPhone 11'i ile karşılaştırdık arada performans farkı yok neredeyse.

Üstelik iPhone 11 şık durmuyor. Çerçeveleri daha kalın XS'den. Renkleri de ucuz Çin'li plastik telefonlar gibi. iPhone XS daha şık duruyor. Özellikle Gold rengi süper. Bence geçmeyin. A12 ile A13 arasında gerçekten Uber performans farkları yok. iPhone XS hala hızlı ve pil olarak da fena olmayan bir cihaz. Ki kamera olayına girmiyorum bile. iPhone 11'de de 2 kamera var, XS'de de 2 kamera var. Boşuna geçmeyin. iPhone XS'den geçilebilecek en mantıklı cihaz iPhone 12'dir.

Benim pil sağlığım 82 hocam günü çıkartmıyor maalesef. Günde 2 bilemediniz 3 defa şarj ettiğim oluyor. 11e geçip geçmeme konusunda kararsızım hala. XS veya XS Max alırsam da garantili olarak, cebimden para yine çıkacak XS Max'te garantililerde 6800 ve yukarısı üstelik ikinci el. O kadar para vereceksem sıfır 24 ay garantili almak daha cazip geliyor. Yani öyle düşünüyorum tabii bilemiyorum.

Evet sadece artılarından bahsetmen ve bu artıları doldurmak için doldurman, sadece haklı olduğunu ispat etme amacı güttüğün için oldukça normal.
1- Hala mesajlarımı doğru düzgün okumuyorsun. Arkadaşa garantisi olan bir Xs Max almayı önerdik.
2- İptal.
3- İşlemci için haklı olsan bile, (ki bu fiyat performans açısından çok sönük bir artı) kamera özellikleri bakımından 12 Mini, Xs Max cihazını ile neredeyse birebir aynı performansa sahip.
4- Bir şeyleri oldurmaya çalışırken ben. Ayrıca minnak tasarım değişikliğini, artı olarak yazman...
5- Haklı olabilirsin.

Eee nerede batarya süresi? Nerede şarj aletine verilecek ek ücret? Nerede büyük ekran ve %15 daha fazla piksel? Xs Max yerine iPhone 12 Mini tercih etme absürtlüğünü anlayabilmen için, bu yazdıklarım dışında, herhangi bir forum veya web sitesinde; İphone Xs Max vs 12 Mini gibi bir arama yapabilirsin. Bak bakalım karşına bir sonuç çıkıyor mu teknik özellik kıyaslaması dışında. İnsanlar merak bile edip sormamış. Eğer savunmasını yaptığın biraderlerin, Xs savunsaydı, sende Xs Max cihazını savunacaktın. Neyse paralel evrenlere girip, gerçeklik algılarımızı yırtmanın bir anlamı yok. En iyisi ben gidip Tiktok videosu izliyim. İnsanların dans edişlerini saatlerce izlemek, en sevdiğim aktivite.
Uğraşığım kişilere bak ya :D Hala büyük ekranı ve %15 pikseli + olarak yazıyorsun. Sen o ekranı VR gözlük kullanmadığın sürece yan yana koymadan farkedemezsin bile. Ayrıca zaten küçük ekranı olması sorun olsaydı seçenekler arasına konulmazdı diyorum sen bana büyük ekranı var bu bir artı özellik diyorsun. Tasarım değişikliğini artı olarak yazmamı eleştiriyorsun ama otistik bir çocuk olduğun için orada kendi görüşümü belirttiğimi anlamıyorsun. Tasarım değişikliğinin büyük olması için illa ekranın değişmesi lazım herhalde? Günü çıkaramıyorum günde 2-3 kez şarj ettiğim oluyor diyor sence 12 mini bundan daha mı kötü olacak yani .d Senin üzerinde yaptığım tespitler ile dalga geçiyorsun ama yine de yalanlayamıyorsun ya baya komik oluyor. Kendi fikrini belirtip diğer insanların belirttiği fikre saldırıyorsun daha sonra onu savununca benim biraderlerim oluyor. Savunduğum kişiyi daha önce forumda bile görmedim. Üstelik savunma dediğin de ''Sana ne oluyor kafanı okşayayım falan? Milletin düşüncelerini argo ile eleştirmek için mi buradasın?'' şeklinde bir cümle kurmam. Bu düşünce yapısıyla evdeki kedim senden daha akıllıdır.

Uğraşığım kişilere bak ya :D Hala büyük ekranı ve %15 pikseli + olarak yazıyorsun. Sen o ekranı VR gözlük kullanmadığın sürece yan yana koymadan farkedemezsin bile. Ayrıca zaten küçük ekranı olması sorun olsaydı seçenekler arasına konulmazdı diyorum sen bana büyük ekranı var bu bir artı özellik diyorsun. Tasarım değişikliğini artı olarak yazmamı eleştiriyorsun ama otistik bir çocuk olduğun için orada kendi görüşümü belirttiğimi anlamıyorsun. Tasarım değişikliğinin büyük olması için illa ekranın değişmesi lazım herhalde? Günü çıkaramıyorum günde 2-3 kez şarj ettiğim oluyor diyor sence 12 mini bundan daha mı kötü olacak yani .d Senin üzerinde yaptığım tespitler ile dalga geçiyorsun ama yine de yalanlayamıyorsun ya baya komik oluyor. Kendi fikrini belirtip diğer insanların belirttiği fikre saldırıyorsun daha sonra onu savununca benim biraderlerim oluyor. Savunduğum kişiyi daha önce forumda bile görmedim. Üstelik savunma dediğin de ''Sana ne oluyor kafanı okşayayım falan? Milletin düşüncelerini argo ile eleştirmek için mi buradasın?'' şeklinde bir cümle kurmam. Bu düşünce yapısıyla evdeki kedim senden daha akıllıdır.
Konuyu hortlatma. 12 Mininin neden alınmaması gerektiğini konuştuk ve ne kadar mantıksız olduğu konusunda ortak bir karar aldık. Bu kadar meraklıysan da al kendine bir 12 Mini, konuyu rahat bırak. Ayrıca 12 Mini ekran süresininz, günümüz ortalama cihazlara oranla ne kadar geri ve çöp olduğu biliyoruz. Kedin bu kadar akıllıysa, git kendini ona sevdir derim. Sjw rolünde başarılar Bay Robin Homes.

Konuyu hortlatma. 12 Mininin neden alınmaması gerektiğini konuştuk ve ne kadar mantıksız olduğu konusunda ortak bir karar aldık. Bu kadar meraklıysan da al kendine bir 12 Mini, konuyu rahat bırak. Ayrıca 12 Mini ekran süresininz, günümüz ortalama cihazlara oranla ne kadar geri ve çöp olduğu biliyoruz. Kedin bu kadar akıllıysa, git kendini ona sevdir derim. Sjw rolünde başarılar Bay Robin Homes.
İlla 12 mini alınmayacak diye bir şey yazıldığını göremiyorum. Ayrıca bende zaten normal 12 var. O zaman sen de git kendine XS al, konuyu rahat bırak? Beş şey yazıyorsam sadece üçüne cevap veriyorsun.

Geri
Yukarı