Çözüldü İşlemci çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasin Moroglu

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci yük altında olmadan 40 derece ama Google açsam bile 70 derece fırlıyor. Termal macun yeniledim. Fan düzgün takılı ama bir türlü düşmedi. Oyun olarak Minecraft'ta bile 100 dereceyi gördüm. Kapanması lazım PC'nin ama eşek gibi çalışıyor. Böyle oynamamın saskıncası var mı işlemciye bunu sormak istedim.

Çözüm
Soğutucuyu düzgün temizlediğinize emin misiniz? Termal macunu tekrar düzgünce sürün, soğutma bloğuna da dışarıda sağlam bir üfleyin. Bayağı toz birikmiştir içinde.
Her işlemci aynı değil dostum seninkisi 15 sene dayanır onun işlemcisi 10 senede ömrünü bitirir. Kullanıma göre süresi uzalıp kısalabilir. Bir de sorun başka bir yerde ise de sorununa para harcamasın çünkü yaptırsa bile yine pek bir garantisi yok 1 ay daha çalışacağının.
Her işlemci aynı değil elbet ama overclock kapasitesi vs için geçerli bu durum diye biliyorum. Ayrıca işlemci bozuk olsaydı direk çalışmaması gerekmez miydi ?
Xeon bir sisteme geçmek istiyorum pek bilgim yok öneriniz var mı ? Hangi Xeon işlemci mesela
Modlu xeon işlemciler var 775 sokete takılan, onlara bakabilirsiniz. Fakat tavsiye etmem. Zaten q6600 LGA775 soket ile çalışan son ve güölü işlemcilerden birisi. en güçlü Xeon ile arasında %15 civarı var maksimum.

Daha oyuna girmedim bile böyle değerler
Acaba anakartın işlemciyi ölçmesinde bi problem olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• ww.PNG
    ww.PNG
    48,7 KB · Görüntüleme: 79
Soğutucuyu düzgün temizlediğinize emin misiniz? Termal macunu tekrar düzgünce sürün, soğutma bloğuna da dışarıda sağlam bir üfleyin. Bayağı toz birikmiştir içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekstra olarak Minecraft için Optifine kullanabilirsiniz.
Tarayıcı ve YouTube kaynak tüketimi içinde şu ayarları uygulayabilirsiniz.

Geri
Yukarı