İstanbul depremi için önlem aldınız mı?

İstanbul'daki binalar birbirlerine çok yakın. Bir bina yıkılmasa bile sokaklar molozlarla dolu olabilir diye düşünüyorum. Bence İstanbul depremi olursa düşüneceğimiz en son şey deprem olur. Neyi kast ettiğimi anlamamış olabilirsiniz, anlatmak istediğim şey; yağmalar, tecavüzler ve hırsızlıklar. Tanrı yardımcımız olsun.

İstanbul'daki binalar birbirlerine çok yakın. Bir bina yıkılmasa bile sokaklar molozlarla dolu olabilir diye düşünüyorum. Bence İstanbul depremi olursa düşüneceğimiz en son şey deprem olur. Neyi kast ettiğimi anlamamış olabilirsiniz, anlatmak istediğim şey; yağmalar, tecavüzler ve hırsızlıklar. Tanrı yardımcımız olsun.
Kıyamet günü gibi olacağını düşünüyorum.Korkunç gerçekten.İşte o gün mülteci sorununun ne kadar bizi küçük düşürdüğünü bir kez daha göreceğiz.

Plan yaptım;

Depremden sonra apartman yıkılmazsa (ki yıkılmaz muhtemelen :D ) evden çıkmayanlara sorarak, çıkanların gerekirse anahtarlarını alarak evlerine girip fenerle kiriş kolon kontrolü yapıp (en alt kat bodrum dahil) bir şey yoksa çıkıp uyumaya devam etmek.

Ben ailemle ne kadar konuşsam da dedikleri tek şey Allah bilir oluyor. Bu yüzden hiçbir şey yapamadım siz önlem aldınız mı?

Hayır ama tek önlem alacagım seçim bittikden sonra evimi kilitlememek evim sonuçta ilk kat hızlı olursam ölmem diye düşünüyorum.

Size bir şey olmasa dahi yakınlarınızın başına bir şey gelmesi kaçınılmaz. Hadi, yakınınızdan da kaybınız yok. Ülke bağımsızlığını kaybedecek. Ortalık ana baba günü olacak.

Geri
Yukarı