İstanbul'da pitbull saldırısı!

Sokak köpeklerine tapanlar yüzünden kaç çocuk kaç insan hayatını kaybetti yetmiyor
Sokak köpekleriyle ne alakası var? Açıkçası onların yaşam alanlarını işgal edenler insanlar bunu unutmamak gerek. Hayvanlara yaşayabilecekleri alan bırakmıyoruz bir de normalde yaşadıklarını yerlerden kovmaya çalışıyoruz. Ben burada haklı bir yan göremiyorum.

Pitpullarında şehirde beslenmemesi taraftarıyım. Çok insan olmayan bölgelerde bakılabilir. Fakat hayvanları ölüme göndermek ayrı bir konu.
Ki her köpek böyle değil. Açıkçası hayvanlara kıyasla vahşi insan sayısı daha fazla. Katillerin serbest kaldığı ülkede hayvanlara bu kadar acımasızca davranılması komik.

Ekstra olarak hayvan ırklarını yasaklayıp üstüne masraf çıkarıcak yönetmelikler getiriliyor. Bu masrafları karşılayamayan insanlarda bu hayvanları sokağa atıyor.
Bizim bahçeli evimizin olduğu bölgeye 2 tane bırakmışlar mesela. Bu durumu iyiye götürmek yerine kötüleştiriliyor. Daha çözüm odaklı yöntemler bulunmalı.

Sokak köpekleriyle ne alakası var? Açıkçası onların yaşam alanlarını işgal edenler insanlar bunu unutmamak gerek. Hayvanlara yaşayabilecekleri alan bırakmıyoruz bir de normalde yaşadıklarını yerlerden kovmaya çalışıyoruz. Ben burada haklı bir yan göremiyorum.

Pitpullarında şehirde beslenmemesi taraftarıyım. Çok insan olmayan bölgelerde bakılabilir. Fakat hayvanları ölüme göndermek ayrı bir konu.
Ki her köpek böyle değil. Açıkçası hayvanlara kıyasla vahşi insan sayısı daha fazla. Katillerin serbest kaldığı ülkede hayvanlara bu kadar acımasızca davranılması komik.

Ekstra olarak hayvan ırklarını yasaklayıp üstüne masraf çıkarıcak yönetmelikler getiriliyor. Bu masrafları karşılayamayan insanlarda bu hayvanları sokağa atıyor.
Bizim bahçeli evimizin olduğu bölgeye 2 tane bırakmışlar mesela. Bu durumu iyiye götürmek yerine kötüleştiriliyor. Daha çözüm odaklı yöntemler bulunmalı.

İnsanlar ile birlikte yaşardı köpekler kimse kimsenin hiçbiyerini işgal etmedi. İkinci olarak bir insan bir köpekden daha değerli bahçeli evi olan arkadaşım.

Şöyle ki ben insanları da sevmiyorum köpekler kadar :D

İnsanlar ile birlikte yaşardı köpekler kimse kimsenin hiçbiyerini işgal etmedi. İkinci olarak bir insan bir köpekden daha değerli bahçeli evi olan arkadaşım.
Hmm anlıyorum eskiden bu kadar şehirleşme vardı zaten.
Köpekler insanlar ile birlikte yaşardı zaten fakat eskiden köpek ve kedilerin rahat rahat yaşayabileceği yerler vardı. Binaları köpekler kurmadı sonuç olarak insanlar yaptı ve hayvanların yaşayabileceği alanlar iyice kısıtlandı.
İnsan hayatı köpekten daha değerli kısmına yer yer katılırım yer yer katılmam. Nasıl bir insan olduğuna bağlı.
Ki köpeklerden çok insanlar birbirinin hayatını alıyor zaten.
Bi istatisliklere bakın isterseniz cinayete kurban giden insan sayısı mı daha fazla yoksa köpek saldırılarına mı?

Neden linç yiyeceksin ki? Olay sadece pitbull değil sokaktaki tüm köpeklerin toplatılması lazım Avrupa da nasılsa aynen burada da öyle olması lazıım.

Bunu köpeğe tapanlara anlatmak lazım işte. Anlamıyorlar. İllaki ailesinden birisi ölünce anlayacaklar. Bu köpekler yetiştirmeye de bağlı olsa sokaklarda olmaması gerek. Sırf bunlar yüzünden kaç kişi okula gelemiyordu.

Hayvansal duygular mantığın önüne geçince bazı küçük aksaklıklar oluyor doğrudur :D
Siz etrafınıza at gözlüğü ile bakıyorsunuz bence. :)
Küçük aksaklıklar fana değil bildiğimiz canilik.
Beni yanlış anlamayın ben sokaklar hayvanla dolup taşsın demiyorum. Fakat insani yöntemlerle çözülmeli bu olaylar.
Mesela toplu kısırlaştırma gibi. Avrupa'da birçok ülke sokak hayvanlarını kısırlaştırarak bunun önüne geçti.
Ama ülkemizdeki yöntem kısırlaştırma değil hayvanları toplayıp ormana atıyorlar açlıktan ölmeleri için. Ben buna karşıyım. Zaten belediyeler çalışıp kısırlaştırma kampanyaları yürütse birlaç yıl içinde aşırı popülasyonun önüne geçilebilir.

Geri
Yukarı