Kaç kg dumbell press yapmalıyım?

@Mentor51 @Mr.Ace 'in söyledikleri doğru. Ergenlik dönemi, evrelere ayrılır. Şu an yolun başında gibi görünüyorsun. Bu süreçte, yer çekimine karşı uygulayacağın basınç, omur zedelenmesine yol açabilir. Boyun uzama potansiyelini de azaltabilir. Ancak zaten sana önerim, hafif ağırlıklarla kardiyona destek vermen yönündeydi.

18 yaş konusu ise; bilinçsiz ya da sağlık raporu almadan yapılan çalışmalarda, kardiyovasküler sistemini zorlayarak, kalp krizi gibi ölümcül risklerde mesuliyet almamasıdır. Bunun zararı spor salonuna dokunabilir. Dikkatli davranır, bilinçli olursan, öyle bir zorunluluk yok.

Bunların dışında vücut geliştirme ya da kas inşası hedefin varsa; kas ve iskelet sisteminin oturduğu 20-30 yaş arasını tercih etmelisin. Başarılar..
Basindan beri dediklerimi anladiginiz icin ve desteklediginiz icin minnettarim sizlere.
Ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesinde okuyorum. 5 yıldır bu sporun içindeyim gerektiği zaman güncel yabancı araştırmaları da takip ediyorum. Umarım yeterlidir bunlar sizin için. Ben 15 yaşında spora salonuna gidip 150 kilo deadlift veya squat yapsın demiyorum zaten ne anlatmaya çalışıyorsunuz.
Degerli meslektasim diyecegim cunku ben bu yoldan gectim sen de ardimdan ilerliyorsun. Fakultede bu konu ogretilir cerrahi dersinde bu konusu ogrenirsin git hocalarina sor. Makale oku. Zararlari neler diye. Saglik okuyorsan bilirsin bizim insanimiz laftan anlamaz ben bu adama 1 kg kaldir daha kaldirma desem gider bi bahane bulur kurali bozar. O yuzden en sagliklisi 18 yasina kadar duzenli spor yapmasi dumbellar vs bunlar yas grubuna uygun degil. Azcik dusunursen anlarsin.

Basindan beri dediklerimi anladiginiz icin ve desteklediginiz icin minnettarim sizlere.

Degerli meslektasim diyecegim cunku ben bu yoldan gectim sen de ardimdan ilerliyorsun. Fakultede bu konu ogretilir cerrahi dersinde bu konusu ogrenirsin git hocalarina sor. Makale oku. Zararlari neler diye. Saglik okuyorsan bilirsin bizim insanimiz laftan anlamaz ben bu adama 1 kg kaldir daha kaldirma desem gider bi bahane bulur kurali bozar. O yuzden en sagliklisi 18 yasina kadar duzenli spor yapmasi dumbellar vs bunlar yas grubuna uygun degil. Azcik dusunursen anlarsin.
Bakın biz zaten aynı şeylerden bahsediyoruz. Büyüme ve gelişimini tamamlamamış bir bireyin spor salonuna gidip ağır bir antreman yapmasını ben de siz de beklemiyorsunuz. Uygun antreman programlarıyla kişiye spor alışkanlığını aşılamış olursunuz. Hiç salona gidemiyorsa bile en azından kendi vücut ağırlığıyla gerekli antremanlar yapılabilir.

Kardeşim, ergenligini tamamlamadan ağırlık kaldırma zaten, kondisyonunu arttirici sporlara yönel. Fitness nankor bir spordur o yuzde once kondisyon! 20 li yaşlarda ağırlığa gir. Ağırlığında önemi yok, onemli olan kaldırdığın yada Kaldirabildigin ağırlık değil gosterdigin dirençtir. 20 kiloyu kaldırmaktansa 10 kiloluk ağırlıklarla hareketleri doğru ve yavaş yapman daha etkili olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı