Kadına şiddet hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Burak Gençoğlu

Centipat
Merhaba bu konuyu başka Forumlarda'da yazdım nedeni ise bu durumun Türkiye'de normalleşmesi. Yakın zamanda akrabamdan birisi genç bir kız tecavüze uğradı.
Bunu emniyete bildirdiler. Tabi beni götürmediler. Neyse ablamdan gizlice aldım bu lafları tecavüz gören genç kız bağırmadığı için serbest bırakılmış. Anlamayanlar için genç kızın isteğiyle gibi düşünmüşler bana göre tamamen kuş beyinlilik. Devamını anlatmadı fakat ben anlayacağımı anladım. Benim ablamda 20 yaşında şehir dışına çıkacak ve korkuyorum. Ablama'da aynısı olur diye ailecek endişeleniyoruz. Bu ülkeye idam ne zaman gelecek? Artık Türkiye'de yaşamaktan ve bu türlü haberleri duymaktan bıktım.
Sonumuzu Allah hayır etsin. Bu tür konularda susulmamalı.

Ülkedeki hukukun bu rezil haline rağmen cidden idam mı getirilmesini istiyorsunuz? Eğer idam getirilirse asılacak olan hırsız, katil, tacizci, tecavüzcü olmayacak. Asılan kişiler krala boyun eğmeyenler, tweet atanlar, haber yapanlar olacak. Adamlar şu an katili, hırsızı, tecavüzcüyü içeri atmıyorlar sence asarlar mı?

Ülkedeki taciz ve tecavüzün en büyük sebebi toplumsal - dini tabular ve eğitimsizlik. Avrupa'nın her yerinde okullarda verilen cinsel eğitimi hangimiz alabildik? Cinsel eğitimi geçtim ülkede herhangi bir eğitim yok. Yalnızca öğretim var o da yarım yamalak. Önce tabular yıkılmalı, sonra eğitim yapılmalı ve şu hukuk düzeltilmeli.

Merhaba bu konuyu başka Forumlarda'da yazdım nedeni ise bu durumun Türkiye'de normalleşmesi. Yakın zamanda akrabamdan birisi genç bir kız tecavüze uğradı.
Bunu emniyete bildirdiler. Tabi beni götürmediler. Neyse ablamdan gizlice aldım bu lafları tecavüz gören genç kız bağırmadığı için serbest bırakılmış. Anlamayanlar için genç kızın isteğiyle gibi düşünmüşler bana göre tamamen kuş beyinlilik. Devamını anlatmadı fakat ben anlayacağımı anladım. Benim ablamda 20 yaşında şehir dışına çıkacak ve korkuyorum. Ablama'da aynısı olur diye ailecek endişeleniyoruz. Bu ülkeye idam ne zaman gelecek? Artık Türkiye'de yaşamaktan ve bu türlü haberleri duymaktan bıktım.
Sonumuzu Allah hayır etsin. Bu tür konularda susulmamalı.
Bu ülkeye idam hiçbir zaman gelmeyecek. Onu bir unutuyoruz önce. Çünkü her zaman, her zaman o kişinin suçlu olmama ihtimali vardır. Bunu savunan insanlar da çoğunlukta olduğu için bu imkansız.
Hadım gelmesi bir olasılık, fakat yine dediğim gibi üstteki olaydan yapmayabilirler.
Ve @Furkan Demirkıran ın dediği en temel faktör olan eğitim burada önem taşıyor. Bu insanlar kötü isteklerine hakim olmayı öğrenmedikleri sürece bundan zevk alacaklar emin olun.

İdamı sonuna kadar destekliyorum. Sonraki mesajlarda da aynı durumu göreceksiniz."Kadın iftira atacak erkek suçlu olacak" kafasıyla yazılan yorumlar var. Ceza olarak; şok, linç, suda boğma olursa bir daha yapacaklarını hiç sanmıyorum.

Not: İmzama ekledim.

Alışmamamız gerektiği halde alıştığımız senaryolar artık. Hukukçular da suçlu bence. Kararı veren adama bir şey yapan yok.
İdam konusuna gelecek olursak bence hiçbir zaman gelmez. Gelirse başta kendileri olmak üzere birçok kişi idam tehlikesiyle karşılaşır. Riske değmez.

İlk önce "Eğitim" gelmeli, idam çözüm değil. İdam normalleşirse, alıştıra alıştıra başka şeylerede, çaktırmadan sokarlar. Sonra geçmişe dönmeye başlarız. Suçsuz insanlarında ölmesi muhtemel. Ve ben bunun birazda din ile alakası olduğunu düşünüyorum. Ve iyi bir ceza getirilmeli, öyle tecavüzcüyü serbest bırakma, 3 ay,1-2 yıl ceza falan olmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı