Kadına Şiddet

jagaimo

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 17 yaşında biri olarak neredeyse her gün kadına şiddet haberi oluyor, bundan bu kadar sıkılan bir tek ben miyim yoksa insanlar göz mü yumuyor? Bu kadar kadına şiddet olayı varken ülkeyi yöneten insanların dalga geçer gibi 8 Mart'ta Kadınlar Günü'nü kutlaması bir tek bana mı garip geliyor? Hiçbir caydırıcı cezanın olmadığı, şiddet, tecavüz ve cinayetlerin artık normal karşılandığı bir ülke haline geldik maalesef. Şiddet uygulayıp sadece üstüne bir takım elbise giydi diye serbest bırakılan insanlarla doldu çevremiz. Adalet yazısının sadece duvarda yazılı olduğu bir ülke olduk. Bu sitede ülkenin geleceği olan insanlarız. Sizinde bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum. Ne gibi çözümler uygulanmalı, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Zihniyet değişmediği sürece bu olaylar bitmez. Zihniyetin değişmesi ve eğitim şart.

Medya. Medya böyle istiyor çünkü. Mesela ülkede her gün milyonlarca kişi sokak hayvanlarını besliyor, hayvanlar kurtarılıyor, insanlar onlara iyilik yapıyor. Ama medya bunların değil hayvana şiddetin haberini yapıyor. Yanlış anlaşılmasın, ben bunlar olmuyor demiyorum, ancak sizin bunu bu sıklıkla görmenizin en büyük sebebi bu.
@Karamurselee neden gülen ifade attınız?
Benim de garibime gidiyor. Neden İstanbul oluyor mesela hiç Gaziantep çevresinde duymadım.
Oluyor da millet bunu normal gördüğü için kimse A Haber'e bunu iletmiyor. Üzücü olan durum bu.

Yasalar uygulanmıyor. Çoğu kişi arkam sağlam yatmam çıkarım diye düşünüyor. Öyle de oluyor. Tabii ki en büyük etken ülkenin eğitim düzeyinin düşük olması ve aileler düzgün terbiye vermemesi.

Medya. Medya böyle istiyor çünkü. Mesela ülkede her gün milyonlarca kişi sokak hayvanlarını besliyor, hayvanlar kurtarılıyor, insanlar onlara iyilik yapıyor. Ama medya bunların değil hayvana şiddetin haberini yapıyor. Yanlış anlaşılmasın, ben bunlar olmuyor demiyorum, ancak sizin bunu bu sıklıkla görmenizin en büyük sebebi bu.
Medya tabii ki böyle haberler yapacak. Kadına şiddet uygulamamak normal bir şey zaten, medya bunun nasıl haberini yapsın. Sokak hayvanlarına yemek vermekte aynı durum, hayvanlara yemek vermekle onların kuyruklarını kesmek aynı kefede tartılamaz bence.

Medya tabii ki böyle haberler yapacak. Kadına şiddet uygulamamak normal bir şey zaten medya bunun nasıl haberini yapsın. Sokak hayvanlarına yemek vermekte aynı durum, hayvanlara yemek vermekle onların kuyruklarını kesmek aynı kefede tartılamaz bence.
Bunu demiyorum. Yani ülkede her gün onlarca güzel şey olurken medya sadece günde 1 olan kötü haberi gösteriyor, bazen bunlar günde değil ayda 1 olunca da abartı veya yalan haber yapıp yayımlıyorlar. Bunlar hep reyting meselesi.
Saçma olan ayrı bir şey hayvanlara verdikleri yemekleri muhtaç olan insanlara vermemeleri.
Hayvanlara vermesinler mi? Hayvanlar da buna muhtaç değil mi? Bir adam çalışıp para kazanabilir ama hayvanın böyle bir şansı yok. Ama tabi ki muhtaca da verilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı