Samsun'daki kadına şiddet hakkında

• Konuyu başlatan 121228
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 127
  • Görüntüleme 6B
Saçmalayan çok... İdam mı çözümünüz? İşkence mi? Adalet yok diye eleştirenler işkence istiyorlar. Be adam, adalet olmayan ülkeye işkence gelirse kaç mazlumun hakkına girersin hiç aklına gelmiyor mu? İdam gelirse suçsuz yere kellesi gidecekleri hiç düşünmüyor musun?

Biri de gelmiş Kadir Şeker diyor. Twitter'dan 2-3 video izleyip, 2-3 mahalle dedikodusu okuyup olayı çözüyorsunuz. Yahu ortada ceset var ceset! Ne yani kadına şiddet uyguluyor diye ölmeyi hakketti mi adam sizce? Bu mu adalet anlayışınız? Adamın suçu ne olursa olsun sana onu öldürme, işkence etme, dövme hakkı vermez. O ölen kişinin annesi de mektuplar bulmuş, cinayetin planlı olduğunu, olayın kadını savunmakla alakalı olmadığını söylüyor. E ne oldu şimdi? Bırakın birinin suçuna hakim/savcı karar versin, polis karar versin. Twitter'dan hakimcilik oynamayın.

Bir başkası koruyan suçlu oluyor diyor. Yav gidin size adamı öldürün mü diyoruz biz? Tutun geri çekin, kadından uzaklaştırın. Bu kadar. 3-5 kişi gidip adamı tutsanız ne yapabilecek? Kadını evinize alsanız, bekleseniz polis gelene kadar adam ne yapabilecek? Direkt ülkecek herkesin aklında asmak, kesmek, işkence etmek var. Azıcık medeni olun.
Kadir Şeker'in öldürdüğü adamın kardeşinin Instagram'da yaptığı canlı yayını izlemiştim. Çok kötü bir durum. Olayın detayını bilmeden bu adama küfür etmişlerdi üstelik. O olayda kadına şiddet uygulayan adamı savunacak değilim ancak Kadir Şeker'in üzerinde taşıdığı bıçak bile başlı başına hapse girmesi için bir sebep. Bir anne oğlunu kaybediyor ve Twitter'da, Instagram'da hakim-savcı kesilenler ölen şahısın ailesine ve kendisine ağır hakaretler ediyor. Bu ülkenin en büyük sorunu bu herkes patlamaya hazır. Araştırmak gibi bir huy yok. Türkiye sınırları içerisinde taciz-tecavüz iddiasıyla ölen ve millet içinde linç edilen çok erkek var. Bizim milletimiz kendi adaletini kendi sağlamak istiyor. Türkiye'de adalet yok evet ama Kadir Şeker olayında milletin kendi adaletini kendisi sağlayınca nasıl çirkin olayların olduğunu hepimiz gördük.

Son düzenleme:
O olayda kadına şiddet uygulayan adamı savunacak değilim
Kadının darp raporu temiz çıkıyor ve kadın ifadesinde şiddet uygulamadığını söylüyor, evli çiftler arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı diyor. Tıp okumak isteyen çocuk da elinde çevirmek için aldığı (?) sustalı bıçakla adamın kalbinden yaralanmasına sebep olduktan sonra arkasına bakmadan gidiyor. Mahkemede de adamın göğsüne 8cm girmiş bıçağı fark etmediğini söylüyor. Ayrıca yine olsa yine yaparım diyor.

Nereden tutsan elinde kalan bir olay.

Son düzenleme:
Kadının darp raporu temiz çıkıyor ve kadın ifadesinde şiddet uygulamadığını söylüyor, evli çiftler arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı diyor. Tıp okumak isteyen çocuk da elinde çevirmek için aldığı (?) sustalı bıçakla adamın kalbinden yaralanmasına sebep olduktan sonra arkasına bakmadan gidiyor. Mahkemede de adamın göğsüne 8cm girmiş bıçağı fark etmediğini söylüyor.

Nereden tutsan elinde kalan bir olay.
Mahkeme önünde "Kadir Şeker için adalet" yazılı pankartlar ile eylem yapanlar acaba o rapordan sonra o ailenin karşısına çıkabilecek yüze sahip midir ? Twitter ve Instagram'da ki feminist sayfaları hep böyle yapıyor. Kaos ortamı yaratmak hoşlarına gidiyor. Duyduğum kadarıyla bıçak bir parmağın üçte bir çizgisini geçerse adam bu öldürme teşebüssüne giriyor. Can kurtaran arkadaşımız ise kavga esnasında adamın kalbine 8cmlik bir yara açıyor. Ben kavga ayırmak için yanımda her zaman toplam boyu 15-19 santimetre olan bıçak taşırım çok normal bir durum 🤨. İşin asıl üzücü kısmı ise feminist sayfalar bunu sürekli yapıyor. Daha iki sene önce 16 yaşında bir çocuk tecavüz suçlamasıyla başka bir baba tarafından öldürüldü. Çocuğun tecavüz suçlamasıyla alakasının olmadığı sonradan alınan örnekler ile ortaya çıkmıştı ancak iş işten geçti. Daha çok var böyle olay. Feminist sayfalara devletin kesinlikle el atması gerekiyor milleti en çok gazlayan en çok kışkırtan onlar zaten. Türkiye'de zaten adalet yok millet kendi adaletini sağlayınca böyle üzücü olaylar meydana geliyor. Hem medyası hem adaleti her şeyiyle yozlaşmış bir ülke. Bu olayda ki şahıs apaçık suçlu ama o an orada olan kişilerin direkt linç etmesi doğru bir davranış değil. Elini kolunu bağlayıp polise teslim etmeleri lazım doğrusu bu çünkü. O onu öldürdü, o onu dövdü diye dışarıdan herhangi birisinin direkt dövmesi, öldürmesi yasa dışı bir hareket.

Son düzenleme:
Defalarca şikayetçi olmuş.
Şiddeti paylaşan sosyal medya kullanıcısı kadının ablası olduğu söylerek, söz konusu videoya, “Evet bu kez çok yakınımızda bu videodaki kişi benim ablam. O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim. Ne olur yardım edin. İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı. Videoda sokak ortasında küçücük bi çocuğun önünde öldüresiye dövülen kişi benim ABLAM. EĞER BAŞINA BİR ŞEY GELİRSE TEK SORUMLUSU İBRAHİM ZARAPTIR .” dedi.

"En ağır cezayı alsın."
Kızı E.M. ile İbrahim Z.’nin yaklaşık 3 senedir ayrı olduklarını belirten baba İsmail Metegül, “İbrahim’in çocuğuyla bugün görüş günüydü. Kızım geri teslim almaya gitti ve bu hale geldi. Devletin bunun gibileri salmaması lazım. Yoksa vatandaşa sıkıntı olacaklar, bir aileye sıkıntı olacaklar. Orada 5 yaşında kızının yanında bu hareketi yapıyor. Allah razı olsun, vatandaş duruma müdahale ediyor. Ben en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

Boşandığı kadını darp eden İbrahim Zarap'ın ifadesi ortaya çıktı: Olaydan sonra çevredekiler bana saldırdı, hepsinden şikayetçi olacağım.
Olayın ardından yurttaşlar tarafından etkisiz hale getirilen ve gözaltına alınan İbrahim Zarap emniyette alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. İbrahim Z.’nin polise verdiği ifadesinde, şu ifadeleri kullandı:

“Kızımı teslim ederken bana, ‘Sana bir daha kızı göstermeyeceğim’ dibi şeyler söyledi. Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirmişim. O yüzden böyle yaptım. Olaydan sonra çevredekiler beni darp etti. Eğer kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım”

Bu arada bu çomarlar güçleri kime yeterse ona saldırırlar. Gizli erkek tarikatı tüm dişileri öldürme çalışmıyor. Biz normal erkekler kadınları düşman olarak görmüyoruz ve gizli erkek tarikatı diye bir şey yok.(Belki bunu bir feminist okur da pis erkekler diye gezinmeyi bırakır ama sanmıyorum...)

Kendisine şiddet uygulayan kadını öldürdüğü için haberlere çıkan adama idam isteyen insanlar kendisine şiddet uygulayan adamı öldüren kadını kahraman ilan ediyorlar. Bu ülkede ki zekasızlık kolay kolay çözülebilecek bir şey değil. Bu işin kadını erkeği yok.

Kendisine şiddet uygulayan kadını öldürdüğü için haberlere çıkan adama idam isteyen insanlar kendisine şiddet uygulayan adamı öldüren kadını kahraman ilan ediyorlar. Bu ülkede ki zekasızlık kolay kolay çözülebilecek bir şey değil. Bu işin kadını erkeği yok.
İdam istenen adam kimdi? Ve kahraman ilan edilen kimdi? Ülkede o kadar çok olay oluyor ki her şeyi unutuyorsun.

Geri
Yukarı