Kadına Şiddet

Kadına şiddet sadece bizim ülkemizde yok. Medya ne şekilde aktarırsa o şekilde aklınızda kalır. Şu an medya kadın hakları savunucuların ekmeğini yiyor desek yanlış olmaz. Kadına şiddet haricinde ülkede kötü durumda olan pek çok şey mevcut; çocuklara yönelik cinsel istismar, denetimsiz hayvanların çocuklara saldırması, işsizlik oranı, ekonomik durum, toplum içinde oluşan ayrımcılık, aşırı yüksek vergilendirme ve dahası...

Kadına şiddet sadece bizim ülkemizde yok. Medya ne şekilde aktarırsa o şekilde aklınızda kalır. Şu an medya kadın hakları savunucuların ekmeğini yiyor desek yanlış olmaz. Kadına şiddet haricinde ülkede kötü durumda olan pek çok şey mevcut; çocuklara yönelik cinsel istismar, denetimsiz hayvanların çocuklara saldırması, işsizlik oranı, ekonomik durum, toplum içinde oluşan ayrımcılık, aşırı yüksek vergilendirme ve dahası...
Benim parmak bastığım noktayı işaret eden bir mesaj daha. Dediğim gibi, reyting için bunlar hep. Dolar kuru çok arttı deseler kahve dayıları beğenmeyecek, malum tv izleyicisinin büyük bir çoğunluğu artık Ampul adam seçicileri. Onlar da daha fazla reyting için o yöne doğru iş yapıyor.

Tabii ki saydıkların çok büyük sorunlar fakat hiçbiri insan sağlığından önemli değil (çoçuklara karşı cinsel istismar hariç).

Bir baba oğlunu döverse o çocuk büyüyüncede karısını döver. En basit böyle özetleyelim. Şiddet %99 ihtimalde çözüm değildir.

Öncelikle bence şiddetin kadını, erkeği, hayvanı VS. Yoktur. Şiddet şiddettir ve olmaması lazım. Dünya sıralamasında en sinirli 7. ülkeyiz. Ekonomik durumlar, hayat kaygısı gibi durumlar yüzünden haklımız gün geçtikçe dahada sinirli hale geliyor. Halkımız bu tip durunlar için yardım sağlanması gerektiğini, daha iyi bir eğitim verilmesini gerektiğini düşünüyorum. Aklı yerinde olan bir insan canlıya zarar vermez. Hadi insandır diyelim yinede yapar diyelim bu seferde cezalar caydırıcı değil. Hukuktan fazla anlamam ama bildiğim kadarı ile bir hukukumuzda bir canlıya zarar vermenin herhangi bir cezası yok, en fazla kontrol şartı ile serbest bırakılıyor. Yani bu durumda nereden tutsak elimizde kalıyor ayrıca medya sağolsun kadın ölümleri ve hayvan ölümleri dışında neredeyse hiç erkeklerin ölümlerinden konuşulmuyor? Neden çünkü erkek kötüdür, erkek yapar değil mi?... Medya değeri taşımadığı için erkek şiddet olaylarının gösterilmemesi çok acı.

Sadede gelirsek şiddetin her türlüsüne karşı çıkmalıyız bunun erkeği, kadını, hayvanı yoktur !

Birde feministler bizim ülkede kendini çok yanlış tanıtıyor buna cidden çok üzülüyorum.

Geri
Yukarı