Kadının Beyanı Esastır!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsan, insan olarak değerlendirilse, adalet olsa böyle sözleşmelere zaten gerek kalmaz. Savunanlar ve savunmayanların bir düşünmesi lazım bu konuyu.

4300 din var. Tek "tanrı" Allah değil. Dine dayalı değil kimsenin oluşumu.
Bu konu nasıl "DİN" geldi?

Kısacası; Ahlâk, saygı ve sevgiyi sen belirlersiniz, Tanrı değil...
Cidden ya. Ters bir şey söyleyince de din düşmanı oluyorum sonra. Kafayı yemelik.
İnsan, insan olarak değerlendirilse, adalet olsa böyle sözleşmelere zaten gerek kalmaz. Savunanlar ve savunmayanların bir düşünmesi lazım bu konuyu.
Adalet olmadığı için böyle sözleşmelere gerek var zaten.

4300 din var. Tek "tanrı" Allah değil. Dine dayalı değil kimsenin oluşumu.

Cidden ya. Ters bir şey söyleyince de din düşmanı oluyorum sonra. Kafayı yemelik.

Adalet olmadığı için böyle sözleşmelere gerek var zaten.

Oluşumu dine dayalı olduğu nereden çıkardın?

Bir tane tanrı yok...

Sizler böyle devam edin benim yapabileceğim yorum yok.

Daha Tanrı ile Allah kelimesinin aynı anlamı taşıdığını bile ayırt edemeyen bir insanla tartışmaya girmek büyük saçmalık. Ek olarak hangi dinin Tanrısından bahsettiğini söylememiş bile adam. Sen neden kendi dininin üstüne alındın ki?

Hayır. Senin vicdanın ve ahlakın yoksa dinler onu belirleyemez. 3 bin yıl önce insanlar çocuğu ile ilişkiye giriyor muymuş? Hayır. Çünkü o zaman da ahlak var. Günümüzden çok farklı olsa da ahlak var.

Yalan söylüyorsunuz ama ancak kendinizi kandırırsınız. Bir çok tanıdıgım ateistle konusmalarım da aile içi cinsel ilişkiye sıcak baktıklarını biliyorum. Bir şeyi yanlış olarak görürseniz o yanlıştır aile içi ilişkiye yanlış gözüyle bakmazsan gayette yaparsın. İşte dinler olmasa insanlık çok degişik yerlere sapardı. Dinler olmadıgı çaglar da ahlak olması imkansız. Çünkü zaten evrime göre ıq'su düşük insan hayvandan farksızdır. Hayvanları gözlemle öyle konuş. Kedi besliyorum evim de bu kedinin yavrusu olsa ve yavruları 1 yaşına gelse anneleriyle çiftleşirler. Köpekler de öyle. Bu hayvanlar kötü mü? Kötü degiller onların algısına göre degiller. Onlar kötü bir şey yaptıgını düşünmüyorlar. Bir çok hayvan böyle. Evrime inanıyorsanız şunuda kabul edeceksiniz. Verdigim örnekteki gibi insanlar da bir zaman kediden köpekten farksız bir süreçten geçmiştir. Anlayan anladı. Dinler insanları terbiye etmiştir. Şimdi ahlak içimizden gelen bir şey deyip kendinizi kandırmayın. Evrime göre bunu demen tamamen imkansızdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı