Kapıda bekleyen köpek nasıl uzaklaştırılabilir?

İSOPRO

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Gece balkonda dışarıyı izlerken bir sokak köpeği gördüm. Evimde artakalan bir tavuk eti vardı, ziyan olmasın diye köpeği çağırıp eti verdim, sonra köpek evimin kapısından ayrılmadı. Ben de bir kap su verdim dışarı çıktım, sonra köpek hemen içeri girmek istedi. Sizce ne yapmalıyım? Köpeğin boynunda bir tasma var ama köpeğin tasmasında hiçbir şey yok. Köpek çok cana yakın bir köpek. Sizce ne yapmalıyım?

Eğer ki gitmesini istiyorsan bir kaç gün göz ardı et sonrasında ilgi alamayınca gider. Ben yemek ve su vermenin gerektiğini düşünüyorum, eğer ki sahibine sadıksa döner.

Herkese iyi günler. Gece balkonda dışarıyı izlerken bir sokak köpeği gördüm. Evimde artakalan bir tavuk eti vardı, ziyan olmasın diye köpeği çağırıp eti verdim, sonra köpek evimin kapısından ayrılmadı. Ben de bir kap su verdim dışarı çıktım, sonra köpek hemen içeri girmek istedi. Sizce ne yapmalıyım? Köpeğin boynunda bir tasma var ama köpeğin tasmasında hiçbir şey yok. Köpek çok cana yakın bir köpek. Sizce ne yapmalıyım?

Hocam köpeği bir şey yoluyla peşinizden evinizden uzak bir yere götürün. Ardından köpek sizi takip etmeyecek şekilde hızlıca eve gidin ❤️‍🔥

Hocam köpeği bir şey yoluyla peşinizden evinizden uzak bir yere götürün. Ardından köpek sizi takip etmeyecek şekilde hızlıca eve gidin ❤️‍🔥
Hocam köpeğin cinsini bir yakınıma sorarak öğrendim köpek çoban köpeğiymiş ve gezmeye çıktığını söyledi ben bu köpeği besleyerek doğru bir şey mi yaptım acaba?

Hocam besleyin gitsin yiyeceği içeçeği çok bir şey değil, Çoban köpeği ise geri döner diye düşünüyorum.

Amcam artan evdeki yemekleri + ekmekle karıştırıp yemeğini veriyordu.

Köpeği tanımıyorum
Gidin bi' kahveye iki çay için, dertleşin, tanışın hocam. İnsanlık öldü mü? 🤣

Sabaha gitmiş olur ama bir kaç gün uğrayabilir kapıya belki tekrar yemek bulurum ümidiyle. Bir daha gelirse yemeği evlerden uzak bir yerde ver, oraya gitmeye başlar.

Hocam besleyin gitsin yiyeceği içeçeği çok bir şey değil, Çoban köpeği ise geri döner diye düşünüyorum.

Amcam artan evdeki yemekleri + ekmekle karıştırıp yemeğini veriyordu.

Gerek yok hocam çoban köpeği gezmeye gelmiş galiba bilmiyorum muhtemelen onu besleyen bir sahibi vardır köpek dev gibi yaklaşık benim kadar boyutu var beslemeye gerek yok ve besleyecek yiyecek yok yarın şehir dışına çıkacağım için evde yiyecek yok sadece kendim için var.

Geri
Yukarı