Kara mizah hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilmiyorum belki biliyorsunuzdur ama genede soyleyeyim. Türkiye'de bu tarz seyler soyleyen yani son posttaki gibi misal, o tarz emojiler koyan, mizahtan anladigini sanan ve bu tarz postlar paylasan bir kitle var. Eger bu arkadas RP yapmiyor, ciddi ise (ki sanmıyorum) bu kitlenin 1000 lerce orneginden biri. Eger kara mizah yapiyor ise zaten o "sorunlu kitlenin" RPsini yapiyor. Buna neden sinir oluyorsunuz? Hani sövme? Buna sinir oluyorsunuz da o sorunlu kitleye sinir olmuyor musunuz?
Cidden bu paylasimlarin gercek oldugunu mu dusunuyorsunuz?
Kara mizah ve RP zaten soganla menemen gibi bir sey.

Bilmiyorum belki biliyorsunuzdur ama genede soyleyeyim. Türkiye'de bu tarz seyler soyleyen yani son posttaki gibi misal, o tarz emojiler koyan, mizahtan anladigini sanan ve bu tarz postlar paylasan bir kitle var. Eger bu arkadas RP yapmiyor, ciddi ise (ki sanmıyorum) bu kitlenin 1000 lerce orneginden biri. Eger kara mizah yapiyor ise zaten o "sorunlu kitlenin" rpsini yapiyor. Buna neden sinir oluyorsunuz? Hani sövme? Buna sinir oluyorsunuz da o sorunlu kitleye sinir olmuyor musunuz?
Cidden bu paylasimlarin gercek oldugunu mu dusunuyorsunuz?
Kara mizah ve RP zaten soganla menemen gibi bir sey.

Birazcık araştırma yaparsan nelerin gerçek olduğunu görürsün gördüğüm şeylerden sonra o yaptığı şeylerin gerçek olması çok zor ihtimal değil gibime geliyor şu ülkede öz oğluna tecavüz eden var hocam zaten aklı dengesi yerinde olan insanlar böyle bir şeyi kara mizah yapmaz zaten hadi çekemiyordur dinle ilgili yaparsın cezasını çekersinde hayvanlarla ilgili sözde mizahların (tecavüz) normal bir kafayla yapıldığını düşünmüyorum.

Elden geçirmek lazım böyle veletleri.

EbUaKtRXkAAJj36.jpg

Ya arkadaslar cidden merakimdan soruyorum. Kara mizah adi altinda Allah'a kufur edeni gordunuz mu hic? Veya redbull icipte sarhos oldugunu sanan insanlar flan? Herkes olmadigini gormedigini biliyor ama genede kendisi oyle olmadigi icin kaniti varmis gibi dile getirilip duruluyor ya 1 ya da 2 kere boyle bir olay olnustur ya da hic olmamistir. Bende basta kara mizaha sizin gibi anlamiyordum kaldiramiyorudum ya da onyargiliydim nasıl bir histi hatirlamiyorum. Mizah seviyem 0'dı Minecraft oynuyordum ama size veletsiniz demiyorum. Bu tarz postlar gorunce tovbe flan cekiyordum. Ama yani RP arkadaslar bu ciddiye alinacak bir sey degil RP yi de aciklardim da simdi sizi hicbir seyden anlamayan yerine koydugumu flan sanacaksiniz. Ama o surprizbozanda ki postlara (!) Koyulsaydi bu kadar tepkiye neden olmazlardi. Adam o insanlarin RPsini yapiyor sadece. RPnin RP oldugunu yani (!) Koyulduktan sonra ne anlami kalıyor ki?

Ya arkadaslar cidden merakimdan soruyorum. Kara mizah adi altinda Allah'a kufur edeni gordunuz mu hic? Veya redbull icipte sarhos oldugunu sanan insanlar flan? Herkes olmadigini gormedigini biliyor ama genede kendisi oyle olmadigi icin kaniti varmis gibi dile getirilip duruluyor ya 1 ya da 2 kere boyle bir olay olnustur ya da hic olmamistir. Bende basta kara mizaha sizin gibi anlamiyordum kaldiramiyorudum ya da onyargiliydim nasıl bir histi hatirlamiyorum. Mizah seviyem 0'dı Minecraft oynuyordum ama size veletsiniz demiyorum. Bu tarz postlar gorunce tovbe flan cekiyordum. Ama yani RP arkadaslar bu ciddiye alinacak bir sey degil RP yi de aciklardim da simdi sizi hicbir seyden anlamayan yerine koydugumu flan sanacaksiniz. Ama o surprizbozanda ki postlara (!) Koyulsaydi bu kadar tepkiye neden olmazlardi. Adam o insanlarin rpsini yapiyor sadece. Rpnin RP oldugunu yani (!) Koyulduktan sonra ne anlami kalıyor ki?

İnstada dinle ilgili mizah yapan var doğal olarak karşı çıkan bir insan topluluğu var yanıt olarak Allah'a küfür ediyor hocam var öyle insanlar biz g*tümüzden sallamıyoruz ki zaten küfür etmeseler bile senin inandığın dinle ilgili bir şeyi saçma sapan bir şekilde dalga geçilmesi çok kötü mesela yaşıdığım bir olay var adam ateist Allah ile ilgili mizah yapıyor karşı çıkıyorum ben doğal olarak, adam bana duyarcı zart zurt diyor sonra Atatürk ile ilgili mizah yapınca yüzsüz köpekler falan diyor ben gene Atatürk ile ilgili mizah yapan adama tepki yapıyorum ama şöyle bir şey var günümüzdeki insanlar olayların kendi algısana sıçramadıkça istediği b*ku yapıyor ders çıkarıp insanların özel şeylerine saygı gösterseler halk bölünmez.

Geri
Yukarı