Karbonhidrat keserek ve yürüyüş yaparak kilo verilir mi?

Kalori açığını bir araştırın derim, kardiyo yapmayı da deneyebilirsiniz. Tabii bunların hepsini spor hocası gözleminde yapmanızı öneriyorum. Sağlık bu, şakaya gelmez.

186 boyunda 117 kiloyum. Sınav senem bu sene. Kilo almamak için karbonhidratı kesip günlük 45dk yürüyüş yapacağım, sizce böyle yaparak az da olsa kilo verebilir miyim?
45 dakika az. Kardiyo yapmaya başla yürüyüşe ayıracak zamanın yoksa. 30 dakika yüksek tempo egzersiz yapsan 400 kalori yakarsın, 45dk yürüyüş ise 200 falan yaktırır. Youtube da bir sürü egzersiz var onları uygula ingilizce kanallardan. "Fat burning workout", "Cardio workout" diye aratırsan bir sürü egzersiz çıkar ben 10 dakikalık zor bir egzersizi 3 set şeklinde yapıyorum (3 kez tekrar etmek) set araları 3 dakika dinlenme.

Hocam ben 1.73 83 kiloydum . Karbonhidrat kestim fakat max 20 gram filan alıyordum. Günlük toplam 1200 kalori filan alıyordum. 45-1 saat yürüş yapıyordum haftada 4 gün. 3 haftada 76 kiloya indim.

45 dakika az. Kardiyo yapmaya başla yürüyüşe ayıracak zamanın yoksa. 30 dakika yüksek tempo egzersiz yapsan 400 kalori yakarsın, 45dk yürüyüş ise 200 falan yaktırır. Youtube da bir sürü egzersiz var onları uygula ingilizce kanallardan. "Fat burning workout", "Cardio workout" diye aratırsan bir sürü egzersiz çıkar ben 10 dakikalık zor bir egzersizi 3 set şeklinde yapıyorum (3 kez tekrar etmek) set araları 3 dakika dinlenme.
Teşekkür ederim tavsiyen için dostun

18 yaş veya altıysan IF yapma. Dehşet kalori açıkları verme. Az yiyip, biraz terledin diye "Lan kilo veririm ha efsaneyim ben." kafasına girip günün geri kalan vaktinde kıçını vurup oturma. Sürekli gezin, ayakta dur, gün içindeki genel hareketlilik oranını arttır. Bunu "Lan 10 düşsem yeter sonra gene basarız cipsi." kafasına girip de yapma. Hayat boyu sürdürebileceğin bir sistemde kilo ver.

Geri
Yukarı