Kargalar başıma bela oldu

ahmetuzcu

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. 2 gün önce arkadaşlarımla kafeye giderken gittiğimiz yere başka yol olmadığı için bir parkın içinden geçmek zorunda kaldık. Parkın içinde yavru bir karga vardı. Ona yaklaşmadan ve ellemeden yakınından geçip yolumuza baktık. Ama karganın annesi ve babası bize saldırdı. Hem annesi hem babası kafama defalarca saldırdılar. Sonrasında kafam kanamıştı. Halbuki yavrusuna ellememiştik bile.
Son 2 gündür paranoyak oldum. Kargalar peşimi bırakmıyorlar. Okul yolunda, çok alakasız yerlerde bile bana saldırıyorlar. Resmen beni takip ediyorlar.
Şapka takıp dışarıya çıkmayı denedim yine de tanıyorlar. Çok zeki hayvanlar bunlar.
Nasıl kurtulacağım bunlardan?​

Bize saldıran hayvanı katletmenin günahı veya cezası var mıdır hocam?
1655304105182.png

‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏

Bize saldıran hayvanı katletmenin günahı veya cezası var mıdır hocam?

Herhangi bir canlının canını almak elbette günah. Eğer av bölgesinde vurursanız av belgeniz olmadığı için ceza yersiniz. Eğer hayvan koruyucuları önünde öldürürseniz ceza alasıya kadar bu sefer de onlar peşinizi bırakmaz.

Kargalar kadar kinli hayvan görmedim. Eskiden böyle 3-4 yıl önce falan yanlışıkla bir karganın kuyruğuna basmışım (yerde duruyormuş, siyah fayans olduğu için görmedim) sonra bağırınca fark edip ayağımı çektim. Bak abartısız 1-2 ay peşimi bırakmadılar. Çay içmeye balkona çıkıyorum saldırıyorlar, markete gidiyorum saldırıyorlar. Bankta oturuyorum kafama pisliyorlar. Vallahi işin zor, kolay gelsin şimdiden.
Bir süre sonra bırakıyorlar değil mi?

Hocam internetten biraz bilgi edindim. Edindiğim bilgiler doğruysa bu kargaların sülalesi varmış. Yani açıklamak gerekirse; birisini öldürdüğün zaman karganın geriye kalan ailesi sana bela oluyormuş.

Cevizleri kabuklu şekilde mi önlerine atayım?

Hocam şimdi sunumunu iyi yapın maalesef icinden gurmeci cıkar belki beğenmez, bu sefer Türkiye'deki bütün kargalar size saldırır.

Ömürleri boyunca takip ediyorlarmış. Bu durum birden fazla insanın başına gelmiş. Bu durumdan mağdur birisi taşınmayı denemiş ama peşinden gelmişler işe yaramamış. Çok karmaşık durum.
Dokunmadığın sürece bırakırlar hocam. Ömür boyu takip edilen hiç görmedim ki kuşta uğraşmaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı