Kas nasıl yapılır?

Valla hocam ben 1 senedir sadece kol üzerine çalışıyorum okulda bilek güreşinde kimseyi yenemiyordum çok hırs yapmıştım sadece 5 kilo dambillarla bir kaç ay çalışıp dalga geçenlerin çoğunun içinden geçtim sonra halter seti aldım bar ile çalışmaya başladıktan sonra resmen gücüm ikiye katlandı salon şart değil gerçekten yapmak istiyorsan. Başlangıç 56 kilo kol 29 cm idi şuan 73 kilo kol 38 cm. Deli gibi çalışıp deli gibi yiyordum çalışmadığım yerlerde bile kas çıkıyordu.

1 Ay için spor yapılmaz 3 haftada eriyip gider zaten emeğine yazık olur spor devamlılık ister.

1 Ay yaptıktan sonra vücudu salarsanız 1 ay boşa gider her gün düzenli olarak yapın bir düzeye gelirsiniz daha fazlasını isterseniz spor salonuna gidin. Kol içinse evde olan 1 litrelik şişeleri falan kaldırın ondan sonra bunu 2 buçuk litre falan yapın sonra dumbelları kaldırabilirsiniz. Karın kası için günde 30 mekik çekin derim. Tabi eğer yağlı bir vücuda sahip değilseniz hacimli görünmek için kilo aldığınızda yağ olursa da en iyi kardiyor olan yürüyüşü yapın. Kolunuz iyice güçlendikten sonra üst vücut için birebir olan standart şınava geçin eğer ki yapamazsanız dizüstü yapın.

Hocam 1 haftada kas yapmak isteğim :D yoksa hep devam ettireceğim.

1 Kere başla antrenmana geliştiğini görünce bırakamazsın zaten bağımlılık yapıyor uyuşturucu gibi.

Vallahi hocam ben 1 senedir sadece kol üzerine çalışıyorum okulda bilek güreşinde kimseyi yenemiyordum çok hırs yapmıştım sadece 5 kilo dambillarla birkaç ay çalışıp dalga geçenlerin çoğunun içinden geçtim sonra halter seti aldım bar ile çalışmaya başladıktan sonra resmen gücüm ikiye katlandı salon şart değil gerçekten yapmak istiyorsan. Başlangıç 56 kilo kol 29 cm idi şu an 73 kilo kol 38 cm. deli gibi çalışıp deli gibi yiyordum çalışmadığım yerlerde bile kas çıkıyordu.

Keşke başlamadan önce biraz araştırma yapsaydınız arkadaşlar spora yeni başlayan adam ilk 1 yıl kol çalışmamalıdır kol zaten göğüs omuz çalışarak olur.

Diğer kas gruplarına önem veremedim. Vücudum zaten şu an çok dengesiz kollar bilekler büyük gerisi yine normalin üstü ama yine dengesiz duruyor. Sadece şunu belirtmek istedim yani gerçekten yapmak isteyen yapar vücut.

Geri
Yukarı