Kavga etmekten korkmak

Adam konu sahibinin dayak yemesini öneriyor hangimiz özür dilemeliyiz sence?
Adam sırf "Technopat'taki insanlar git adamı döv dedi" diye, gidip birini dövecekse önce psikoloğa görünmesi gerekir. Kararı verecek olan o kavga etmekten korkan arkadaşın kendisi, dayak yemek istiyorsa da yapacak bir şey yok. Kendisi sonuçta dolaylı yoldan onu soruyor.

İlk önce git psikolojiyi araştır. Sonra erkeklik içgüdüsel olaylarını. Ondan sonra gel "cahil" yaz. Hatta bunları boş ver ilk önce git üslubunu düzelt.
Aslında araştırılması gereken bir şey yok, yanlış bir şey yazmamış arkadaş. Mesela ben ilk dayağı yediğimde başımı masanın sivri köşesine vurdum. 3-4 dikiş atıldı, kör de olabilirdim ya da beyin kanaması geçirebilirdim. Neyse, sonuç olarak yine dayak yemekten korkarım, fırsatım varsa da kavgadan kaçarım.

Aslında araştırılması gereken bir şey yok, yanlış bir şey yazmamış arkadaş. Mesela ben ilk dayağı yediğimde başımı masanın sivri köşesine vurdum. 3-4 dikiş atıldı, kör de olabilirdim ya da beyin kanaması geçirebilirdim. Neyse, sonuç olarak yine dayak yemekten korkarım, fırsatım varsa da kavgadan kaçarım.
Arkadaşlar ben git ölesiye dayak ye demiyorum zaten. Dediğini yaşamasını istemem bu arada geçmiş olsun. Araştırmadan bana cahil demesi sinirimi bozuyor. Forumda çok türemeye ve artık canıma tak etmeye başladılar. Konuyu uzatmayalım lütfen :)

Neyse gece gece ilkokul mezunlarıyla muhatap olamayacağım. Konu sahibi arkadaşa bir savunma sporuna yazılmasını ve mümkün olduğunca kavgadan kaçmasını tavsiye ediyorum. Eğer daha büyük travmalar yaşayıp, mental anlamda çökmek istiyorsanda 3 kişi tut ve kendini dövdür ahsajhsjasajsh.

Lütfen konuyu terk et ve bir daha yazma. Teşekkürler.

Neyse gece gece ilkokul mezunlarıyla muhattap olamayacağım. Konu sahibi arkadaşa bir savunma sporuna yazılmasını ve mümkün olduğunca kavgadan kaçmasını tavsiye ediyorum. Eğer daha büyük travmalar yaşayıp, mental anlamda çökmek istiyorsan da 3 kişi tut ve kendini dövdür.
İlkokuldan yeni mezun olmuş birine göre fazla iddialı laflar bunlar. Dayak yemek istiyorsa, gitsin yesin. Bu seni niye bu kadar ilgilendiriyor?

Neyse gece gece ilkokul mezunlarıyla muhatap olamayacağım. Konu sahibi arkadaşa bir savunma sporuna yazılmasını ve mümkün olduğunca kavgadan kaçmasını tavsiye ediyorum. Eğer daha büyük travmalar yaşayıp, mental anlamda çökmek istiyorsanda 3 kişi tut ve kendini dövdür ahsajhsjasajsh.

(Bunu söyleyen arkadaş çarpım tablosu ezberliyor) sdgfsdfgserb.

Kanka alakası yok. Korku normal. Bak küçüklüğüm kavga ile geçti ve MMA gidiyorum box yapıyorum güreş yapıyorum yani ne kadar spora gitsen bile dışarıda kavga etmekten korkar insan alacağı halde. Ben de mesela bu korkuyu nasıl yeneceğim bilmiyorum. Yeterince de dayak yemisligim var sağlam olmasa da.

Yeni konular

Geri
Yukarı