Kıl dönmesi ameliyatı oldum

Hocam mesajınızı şimdi gördüm. Nasıl geçti ameliyat, iyi misiniz?

İyim dün oldum ameliyat, eve yolladılar dren taktılar 4 5 gün kalacak dedi doktor, ağrım sadece ayağa kalkmaya çalışırken var. Dren çıktıktan sonra daha rahat olacağımı düşünüyorum.

Sanırım benim de 3 4 yıllık çünkü büyük bir kesik almışlar dikişleride gördüm doktor doku gösterdi büyüktü. İyileştikten sonra epilasyon gideceğim.

Pandemi oldu sanırım bana bu eskiden hafif ağrıyordu sonra geçiyordu arada sırada ağriyordu yanlış oturmaktan dolayı düşünüyordum.

Bu arada spinal anestezi oldum belden aşağı en rahat bu saatlerce ağrı hissetmiyorsun.

İyim dün oldum ameliyat, eve yolladılar dren taktılar 4 5 gün kalacak dedi doktor, ağrım sadece ayağa kalkmaya çalışırken var. Dren çıktıktan sonra daha rahat olacağımı düşünüyorum.

Sanırım benim de 3 4 yıllık çünkü büyük bir kesik almışlar dikişleride gördüm doktor doku gösterdi büyüktü. İyileştikten sonra epilasyon gideceğim.

Pandemi oldu sanırım bana bu eskiden hafif ağrıyordu sonra geçiyordu arada sırada ağriyordu yanlış oturmaktan dolayı düşünüyordum.

Bu arada spinal anestezi oldum belden aşağı en rahat bu saatlerce ağrı hissetmiyorsun.
Hocam geçmiş olsun, aklıma geldiniz böyle böyle ameliyat olacak birisi vardı ona ne oldu diye düşünürken.

Şu an nasılsınız? Konuşmuştuk, ben de 13 haziranda olacağım. Korkulduğu gibi mi?

ilk önce gerçekten çok geçmiş olsun bayağı zor birşey yaşamışsınız bu durumla karşılaşmamak için kuyruk bölgesini kremle almakmı gerekiyor düzenli bir şekilde yoksa orayı bırakmakmı gerekiyor internette alınca oluyor diyorlar ama sanırım kıllar fazla oldugundan oluyor öylemi hocam ?

Hocam geçmiş olsun, aklıma geldiniz böyle böyle ameliyat olacak birisi vardı ona ne oldu diye düşünürken.

Şu an nasılsınız? Konuşmuştuk, ben de 13 Haziran'da olacağım. Korkulduğu gibi mi?

İnsanlar abartıyor dostum hiç ağrı yok ilk günler ayağa kalkınca ağrıyordu oda geçti şu an hiç yok. 1 kere bilene ağrı kesici kullanmadim, ameliyat korkmana gerek yok nasıl geçtiğini anlamadım bir anda doktor bitti dedi.

Tek sıkıntı ilk günler dren takıyorlar o rahatsız ediyor sürekli yanında gezdiriyorsun, bende 4 gün kaldı dren. Dren çıkartırken çok hafif ağrı oluyor bayağı hafif oda saniyelik hemen geçiyor. Başka soruların varsa sorabilirsiniz.

İnsanlar abartıyor dostum hiç ağrı yok ilk günler ayağa kalkınca ağrıyordu oda geçti şu an hiç yok. 1 kere bilene ağrı kesici kullanmadim, ameliyat korkmana gerek yok nasıl geçtiğini anlamadım bir anda doktor bitti dedi.

Tek sıkıntı ilk günler dren takıyorlar o rahatsız ediyor sürekli yanında gezdiriyorsun, bende 4 gün kaldı dren. Dren çıkartırken çok hafif ağrı oluyor bayağı hafif oda saniyelik hemen geçiyor. Başka soruların varsa sorabilirsiniz.
Tahmin ettiğim gibi hocam. Ben de kapalı olacağım, yani dikişler 1 hafta veya 2 hafta sonra alınacak. O zaman dren çıkana kadar, dikişlerde alınana kadar hafif adımlarla devam edebilirim eskisi gibi. Teşekkür ederim, umarım sorunsuz atlatırım bende sizin gibi.

İlk önce gerçekten çok geçmiş olsun bayağı zor bir şey yaşamışsınız bu durumla karşılaşmamak için kuyruk bölgesini kremle almakmı gerekiyor düzenli bir şekilde yoksa orayı bırakmakmı gerekiyor internette alınca oluyor diyorlar ama sanırım kıllar fazla oldugundan oluyor öyle mi hocam?

Hocam kıl dönmesinin önüne neredeyse tamamen geçmek istiyorsanız kalça bölgesini temiz tutmalısınız ve saatlerce üstüne oturmamalısınız. Ayrıca kıl dönmesi kılsız insanlarda da çıkabiliyor sadece kıllı insanlara özel bir durum değil hocam.

Kıl dönmesini nasıl anlıyorsunuz? Bir acı falan mı oluyor?

Benim yaranın olduğu bölge su toplamıştı ve balon gibi şişmişti sonra kendiliğinden patladı. Sonra da kalçamın üstüne oturmaya çalıştığımda canım acımaya başlamıştı.

Nedensizce bir korku saldı içimi.

Korkulacak bir şey yok hocam basit bir ameliyat.

Geri
Yukarı