Rehber Kilo Alamayanlar İçin Gerekli Tüm Bilgiler

1500 kalori vücudun istemez bu çok az bir miktar. 2500 daha doğrudur. Eğer denklem falan yapabiliyorsan buradan manuel hesaplasan daha iyi.

Biraz aşağıda denklem bulunuyor.
Hocam matematiğim gram yok.Ama yani ben günde 2500 almaya çalışırım.2 gün önce 6500 kalori aldım dünse 2500 sanırım

Eğer bir rahatsızlığınız yok ise bu yazıdakileri harfiyen uygulayıp kilo alamama gibi bir durum yok. Pek detaylı, emek kokan bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Bir düzeltme yapmak istiyorum, çok sıvı tüketmeyin tavsiyesi yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Özellikle su, iştah ve metabolizma başta olmak üzere vücudumuzun tüm sistemlerinin işleyişinde oldukça büyük rol oynar. Yemekten bir süre önce su içmenin faydaları kanıtlanmıştır. Düzenli hidrasyon önemli. İştahımın en düşük olduğu günler genelde aktif olmadığım veya yeterli su tüketmediğim günler oluyor. Öğün sırasında su içme işini yemekten sonra yapın, yemeğin ardından suya tabiri caizse abanın, midenizi büyütmek için idealdir.

Eğer bir rahatsızlığınız yok ise bu yazıdakileri harfiyen uygulayıp kilo alamama gibi bir durum yok. Pek detaylı, emek kokan bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Bir düzeltme yapmak istiyorum, çok sıvı tüketmeyin tavsiyesi yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Özellikle su, iştah ve metabolizma başta olmak üzere vücudumuzun tüm sistemlerinin işleyişinde oldukça büyük rol oynar. Yemekten bir süre önce su içmenin faydaları kanıtlanmıştır. Düzenli hidrasyon önemli. İştahımın en düşük olduğu günler genelde aktif olmadığım veya yeterli su tüketmediğim günler oluyor. Öğün sırasında su içme işini yemekten sonra yapın, yemeğin ardından suya tabiri caizse abanın, midenizi büyütmek için idealdir.
Haklısınız yanlış anlaşılmaya müsait bir durummuş siz dediğinizde fark ettim. Yani çok sıvı tüketmeyin derken 4-5 litre anlamında demek istemiştim, definasyonda o kadar içilmesi gayet iyi geliyor metabolizmayı hızlandırdığı için.

Aynı zamanda "clean bulking" kavramını desteklemediğimi de belirtmek isterim.

Bulk dönemindeyken genelde 250-500 fazladan kalori yeriz. Ancak ben bunu 700'e kadar çıkarırdım. Bunun nedeni ise haftada 1-2 gün bir şekilde bazı öğünlerimde aksama oluyordu. Tabii ki beslenmeyi tam anlamıyla salmıyordum. Ancak haftalık bir şekilde hesaplarsak bu 1-2 günlük öğün eksikliklerimi diğer günlerdeki fazlalıkların dağıtılmasıyla kapatabiliyordum. Böylece fazladan yağ riskini alarak, kilo alımını garantiliyordum.

Çoğu kişinin benim durumumda olacağından eminim. Ben de hepiniz gibi bir average joe'um sonuçta.

Şunu da belirtmekte fayda var; yağ yakmak, kas geliştirmekten daha kolaydır.

Yeni konular

Geri
Yukarı