Kilo alamıyorum

Muhtemelen benim gibi metabolizman farklıdır. Ben de aynı boyla 50 kilo civarlarında geziyordum. Doğru şeyleri yaptığında kilo alınabiliyormuş. Öncelikle asla içeriğini bilmediğin şeyleri tüketme. Kilo aldırabilir ama genellikle sağlığından da pek çok şey götürür. Eğer imkanın varsa bir diyetisyenle görüş ,gençsen muhtemelen kilon iyi deyip gönderirler,. Yediğini not et, kafadan ne yediğini gerçekten kestiremezsin. Olabildiğince sağlıklı beslen Çünkü kiloyu sağlıklı almazsan bir işe yaramaz. Nasıl kilo almak istersen ona göre diyet ve egzersiz yapmalısın. İstersen daha detaylı yazabilirim.
Ben bilerek sağlıksız beslendim. Sonunda ise obez oldum ama mutluyum.

Hocam herhalde ailenin ekmek parası buna gider ama yumurta yoğurt salata süt muz ve yer fıstığı yiyebilirim.
Hocam bu normal biri için biraz fazla. Eğer belli bir vücut hedefiniz yoksa veya doktor tarafından verilmediyse hiç bir diyeti birebir uygulamanıza gerek yok. Öğünlerinizi ailenizle paralel tüketebilirsiniz. Bir sabah melemen bir sabah kızartma yiyebilirsiniz. Akşam yemeklerinde de aynı. Sadece dikkat etmeniz gereken hedefinizdeki besin değerlerine ulaşmak. Mesela günlük 3500 kalori hedefiniz var ve 700 kalori daha almanız gerekiyorsa o zaman akşam yemeğinizde ekmek pilav gibi şeyleri daha fazla tüketirsiniz. Protein, vitamin, mineral, lif gibi elzem besinleri her öğün tüketmeye çalışın. Ev hali bir sabah yumurtanız az olur ara öğün olarak bakliyat yiyip dengelersiniz. Besinleri olabildiğince meyve, yeşillik, kuruyemiş gibi doğal yollarla karşılayın

Geri
Yukarı