Kilo alamıyorum

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Çok fazla yemek yiyen biriyim ancak hiçbir şekilde kilo alamıyorum. Yaş şu an 14 sonraki ay 15 olacağım boy 1.71 kilo 51, Mesela 52 kiloydum 3 4 hafta boyunca yediğim yemeği daha çok arttırdım eczaneye gittiğimde kilo almak yerine 50 kiloya düştüğümü gördüm. Fark ettiğim bir şey var her yıl belirli bir şekilde kilo alıyorum. Normalde aldığın kaloriden daha fazla al diyorlar, zaten ben aldığım kaloriyi daha da arttırdım yine de alamıyorum. Sizce nasıl kilo alabilirim? (Sağlık sorunum yok)

Çok yemek yerine çok fazla öğün yemeyi deneyebilirsin. Sabah erken kalkmak ve bol su içmek önemli faktörler arasında. Eğer haftanın 6 günü diyetini uygulayıp 1 günü aksatırsan yaptığın 6 günlük diyetin büyük bir kısmının boşa gideceğini de unutma. 1.83 boyum var ve 64 kiloydum. Depresyondan dolayı 3 haftada 9 kilo verdim ve 55'e düştüm. Moral topladığımda yaklaşık 1 haftada 60 kiloya çıkabildim. Uyku düzenimi tekrar bozduğumdan beridir de kilo alamıyorum ama vermiyorum da.

Kaori hesabı yap. Normal yemeğini ye üzerine +300, +400 kalori almaya çalış.
Mesela ben 3 tabak makarna yediysem bu 3 tabak makarnanın kalorisini nasıl hesaplayabilirim

Çok yemek yerine çok fazla öğün yemeyi deneyebilirsin. Sabah erken kalkmak ve bol su içmek önemli faktörler arasında. Eğer haftanın 6 günü diyetini uygulayıp 1 günü aksatırsan yaptığın 6 günlük diyetin büyük bir kısmının boşa gideceğini de unutma. 1.83 boyum var ve 64 kiloydum. Depresyondan dolayı 3 haftada 9 kilo verdim ve 55'e düştüm. Moral topladığımda yaklaşık 1 haftada 60 kiloya çıkabildim. Uyku düzenimi tekrar bozduğumdan beridir de kilo alamıyorum ama vermiyorum da.
Boyuma göre kilomun kaç olması daha iyi olur sence? (Bol bol su tüketiyorum ve gün aksatmıyorum)

Mesela ben 3 tabak makarna yediysem bu 3 tabak makarnanın kalorisini nasıl hesaplayabilirim?

Boyuma göre kilomun kaç olması daha iyi olur sence? (Bol bol su tüketiyorum ve gün aksatmıyorum)

Fatsecret diye bir uygulama vardı oraya boy-kilo vs. giriyorsun oda alman gereken kaloriyi söylüyor. Orada beslenme düzeni oluşturup yemelisin. Bu arada orada makarnanın kalorisini de görebilirsin. Senin yerinde olsam Ağırlık kaldırarak kilo alırdım. Eğer ağırlık kaldıramam salona gidecek param yok proteinimi tamamlayamıyorum vs. dersen en azından gün içinde bisiklet-yürüyüş- koşu yaparak kilo almanı öneririm. Ve bilgin olsun kardiyo sadece kilo vermek için değilldir. Yağlanmamanı sağlar.

Düzgün kalori hesabı için bir tane hassas terazi alıp yediklerini pişirmeden önce tartman gerekir.

Fatsecret diye bir uygulama vardı oraya boy-kilo vs. giriyorsun oda alman gereken kaloriyi söylüyor. Orada beslenme düzeni oluşturup yemelisin. Bu arada orada makarnanın kalorisini de görebilirsin. Senin yerinde olsam Ağırlık kaldırarak kilo alırdım. Eğer ağırlık kaldıramam salona gidecek param yok proteinimi tamamlayamıyorum vs. dersen en azından gün içinde bisiklet-yürüyüş- koşu yaparak kilo almanı öneririm. Ve bilgin olsun kardiyo sadece kilo vermek için değilldir. Yağlanmamanı sağlar.

Düzgün kalori hesabı için bir tane hassas terazi alıp yediklerini pişirmeden önce tartman gerekir.
Okul açılmadan önce 3 aylık fitness üyeliği aldım gittiğim 1 ay anca vardir.Üşendim gitmedim malesef.Babamda haklı olarak kızdı.Bir dahada izin vereceğini sanmıyorum

Okul açılmadan önce 3 aylık fitness üyeliği aldım gittiğim 1 ay anca vardir. Üşendim gitmedim maalesef. Babamda haklı olarak kızdı. Bir daha da izin vereceğini sanmıyorum

Hocam böyle yaparak sağlıklı kilo alabileceğinizi sanmıyorum. Dediğim gibi sabah 1 saat akşam 1 saat koşu yapabilirsiniz en azından. Yağlanmayı biraz da olsa önleyebileceğini düşünüyorum. Bu arada koşu için 300 400 yerine 500 kalori fazla alın. Yemekleri öğüne bölün. Mesela saat 2 de 2 tabak makarna yediniz, Saat 3.5 da 1 tabak daha yiyebilirsiniz hatta isterseniz saat 3'te bile olabilir.

Kilo alamamanızın birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında şunlar bulunabilir:

1. Genetik yapı: Bazı insanlar metabolizması nedeniyle kilo almakta zorluk çekebilir.
  2. Fiziksel aktivite: Düzenli egzersiz yapmamanız, kilo almayı engelleyebilir.
  3. Tiroit fonksiyonları: Tiroit bezinde meydana gelen sorunlar kilo almayı etkileyebilir.
  4. Stres: Stres hormonları, kilo almayı engelleyebilir.
  5. Besin eksikliği: Besin eksikliği kilo almayı engelleyebilir.
Bu durumun altındaki nedeni anlamak için bir doktor veya diyetisyenle konuşmanız önerilir. Onlar size en uygun tedaviyi ve kilo alma yollarını önerebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı