Kilo almamak için yenmemesi gerekenler

Lahmacun tavsiye ettiğimi söylemiştim. @Sensei Eyüp
Deneyeceğim 🙂 Doyurucu olur umarım.
Bir de günlük ortalama 10.000 adım(7KM civarı) iyi mi sizce? Yani en azından kilo vermeme yardımı ne kadar olur?
A8F822E9-022F-456B-BDCF-6456E2C2CE59.png

Ne kadar kilo verebileceğini ben ayarlayamam dostum. Bu tamamen genetiğin, metabolizman ve vücut yapın ile alakalı bir durum. Genellikle hiç spor yapmamış veya uzun yıllar yapmamış bir insan, spora başladığı ilk hafta çok çabuk kilo kaybeder. Bu da kaybettiği vücut sıvısından dolayı. Vücudun direncini kırmamak adına sağlam beslenmek gerekiyor. Bu sebeple 1 ayda 5-10 kilo vermen ihtimal dahilinde fakat bu durum bir süre sonra yavaşlama sürecine girecektir. Veya verdiğin kilonun ufak bir miktarını geri alabilme durumun da olabilir. Burada önemli olan düzenli spor, düzenli beslenme ve düzenli uyku.

Gideceğin spor salonundaki aletleri bilemedim için yazacağım program eksik ya da fazla olabilir. Kilon, boyun, yaşın ne durumda? Ve fıtık v.s. bir problemin var mı?
Problemim yok, yaş 15, kilo 98,6.

Su anki durumunuz nedir ?
80KG idim şu an 78.6KG’yim. Üstümde t-shirt ve pantalonla tartıldım. Yüzümde beklemediğim derecede bir incelme oldu. Çok değil ama en azından mutlu etti. Göbeğim zaten yok gibi bir şeydi o da indi biraz. 1.5KG’den beklemediğim sonuçlardı. Beni tatmin etti 🙂 O 2 gün mecburen yediğim döner olmasaydı belki daha iyi olacaktı 🙂

Günlük kalori ihtiyacını geçmediğin sürece istediğini yiyebilirsin. Eğer kalori ihtiyacını öğrenmek istiyorsan bunu ortalama şekilde öğrenebileceğin siteler var.
Şu anki kilosundaki kalori ihtiyacına göre beslenirse sabit kalır. Kalori ihtiyacı - 500 yapman gerek

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Ekmek çok yemeyeceksin
  • Salatanın yağına ekmek banmayacaksın
  • Ketçap neysede mayonezden uzak dur.
  • Yemeğin suyunu yememeye çalış asıl kalori yemeğin suyunda oluyor.(Mesela pırasa yemeğinin suyu)
  • Şekerli içeceklerde uzak dur, yapamıyorum dersen LIGHT iç şekersiz iç
  • Yediğin yemeğin kalori değerini kontrol et
  • Geç vakitte yememeye çalış.
Benim dikkat ettiklerim bunlar oluyor.

• Ekmek çok yemeyeceksin
  • Salatanın yağına ekmek banmayacaksın
  • Ketçap neysede mayonezden uzak dur.
  • Yemeğin suyunu yememeye çalış asıl kalori yemeğin suyunda oluyor.(Mesela pırasa yemeğinin suyu)
  • Şekerli içeceklerde uzak dur, yapamıyorum dersen LIGHT iç şekersiz iç
  • Yediğin yemeğin kalori değerini kontrol et
  • Geç vakitte yememeye çalış.
Benim dikkat ettiklerim bunlar oluyor.

Ketçap neyse de mi :) Ketçapta hiç masum olmayacak değerlerde şeker var.

Yemeğin suyunun yağ mı yoksa bitkinin kendi öz suyu mu olduğunu ayırt etmek gerekir. Her yemeğin suyu zararlı değildir.

Bırak salatanın yağına ekmek banmayı, ekmeği komple unutmalı. Ayrıca salata hazırlarken yağ katmamak daha mantıklı. Tabii bir miktar kaliteli zeytinyağı fena olmaz.
@Viktor R3znov , @Lauren dediklerinizi uygulayarak(mecburen 2 gün döner dedim ekmek arası maalesef 🙁) 10 günde 1.5 kilo verdim. Ekmek arası döner yemeseydim o 2 günde belki daha fazla verebilirdim. Olsun, azimle devam 🙂

Diyetini bozma durumunda kaldığın zamanlarda daha fazla kalori yakarak bu durumu dengelemeye çalış. Daha fazla hareket ve gereksiz gıda tüketiminden kaçın.

Yeni konular

Geri
Yukarı