Kilo veremiyorum

masQee

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 2600
Gigabyte GTX 1660 SUPER
Asus Prime B450m
Kioxia 500 gb m2 SSD
Meslek
Veri Tabanı Programcılığı
Her gün 3 saat kardiyo yapmama rağmen ve abur cubur, Fast food, kola gibi şekerli içecekler içmiyorum yemiyorum. İlk tartıya çıktığım zaman 86.7 kiloydum 10 günde 83.7 kiloydum. 10 günde 3 kilo versem ayda 9 kilo bana yeterli. Ama şu an 21. gündeyim kilom 84.5. gün geçtikçe kardiyo sürelerini arttırıyorum. Kondisyonum bayağı arttı. Neden kilo veremiyorum. 1 ay kardiyo yapıp ağırlık çalışmaya başlayacaktım ama durum böyle olunca 3 aylık üyelik ile Full kardiyo devam etme düşüncesine girdim. Gözle görülür incelme mevcut. Günde 2 öğün yiyip aralıklı oruç yapıyorum. Hatta açlıktan uyuyamadığım bile oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 2 nedeni var bunun. Birincisi vücut artık diyete bağışıklık geliştirmiş yani uzun süre az kalorili beslenirsek vücut önlem almaya başlıyor besinlerin etinden sütünden faydalanıyor. Ya da çok az yememizin sonucunda metabolizma değişiyor. İncelme mevcutsa kas, su yerine yağdan gidiyor kilolar büyük ihtimalle ki bu daha iyi bence. Aynı kilolarda kalma nedeninizde az çok kas kütlesi kazanmış olabilirsiniz.

Ayrıca hocam bende kilo vermek ile başa çıkmaya çalışıyorum. 3 saatlik programanızda hangi aletleri kullanıyorsunz ?

30 dk rampa modunda koşu bandında yürüyüş yapıyorum. 50 dk elipstik bisiklet çalışıyorum. Ondan sonra sırayla;
Decline sit UPS.
Cable crunch.
Twist.
Dumbbell side bend.

Galiba pes etmezsem bir yerden bu kilo verememe kırılıp kilo vermeye başlayacağım

Çok teşekkür ederim.
30 dk rampa modunda koşu bandında yürüyüş yapıyorum. 50 dk elipstik bisiklet çalışıyorum. Ondan sonra sırayla;
Decline sit UPS.
Cable crunch.
Twist.
Dumbbell side bend.

Galiba pes etmezsem bir yerden bu kilo verememe kırılıp kilo vermeye başlayacağım
Ayrıca evet. Bir süre sonra yine kilo verirsiniz düzenli olarak. Dananın kuyruğunun koptuğu yer orası işte. Çoğu kişi, ben dahil o kilo vermenin yavaşlamasından dolayı ya ara veriyor ya da eski alışkanlıklarına devam ediyorlar.

Decline sit UPS.
Cable crunch.
Twist.
Dumbbell side bend.

Hocam diğerlerini kaç tekrar yaptığını söyler misin?

Diyetisyene git,spor yap. Kilo vermeme gibi bir durumun olamaz. (Hastalığın yoksa) Ben 41 kilo verdim öyle. 7 ayda.. 1 seneye giricem eylül de spor yapalı. Kardiyo da koşu bandı olarak 6.2 hız. Dağ koşusu yapıyordum. Kalori açığı olduğu için veriyordum. Yatağa ciddi aç girmen lazım. Fit kilona inene kadar.

Diyetisyene git,spor yap. Kilo vermeme gibi bir durumun olamaz. (Hastalığın yoksa) Ben 41 kilo verdim öyle. 7 ayda.. 1 seneye giricem eylül de spor yapalı. Kardiyo da koşu bandı olarak 6.2 hız. Dağ koşusu yapıyordum. Kalori açığı olduğu için veriyordum. Yatağa ciddi aç girmen lazım. Fit kilona inene kadar.
Psikiyatri ilaçları kullanıyordum 2 hafta önce kadar bıraktım sporla beraber. Ben buna bağlıyorum. Zaten kilo da bu ilaçlar yüzünden aldım.

Hocam diğerlerini kaç tekrar yaptığını söyler misin?
Twist 3 set sağ sol 1 sayı olmak üzere 100 tekrar yapıyorum. Diğerleri karın yanana kadar yapıyorum.

Psikiyatri ilaçları kullanıyordum 2 hafta önce kadar bıraktım sporla beraber. Ben buna bağlıyorum. Zaten kilo da bu ilaçlar yüzünden aldım.
Olabilitesi var. İlaçtan ilaca değişiyor,tepki veriyor olabilir kilo vermene. Ama kesinlikle tavsiyem diyetisyendir. Hatta diyetisyenlere karşı bir gereksiz klişe var. Yok kızıyorlar,yok laf ediyorlar. Öyle bir şey yok. Gayet keyifliydi,bilgin olsun.

Geri
Yukarı