Kilo veremiyorum

Psikiyatri ilaçları kullanıyordum 2 hafta önce kadar bıraktım sporla beraber. Ben buna bağlıyorum. Zaten kilo da bu ilaçlar yüzünden aldım.

Twist 3 set sağ sol 1 sayı olmak üzere 100 tekrar yapıyorum. Diğerleri karın yanana kadar yapıyorum.
Karnının yanması geçtikten sonra devam ediyor musun? Devam ediyor isen kaç tekrar acaba?

Her gün 3 saat kardiyo yapmama rağmen ve abur cubur, Fast food, kola gibi şekerli içecekler içmiyorum yemiyorum. İlk tartıya çıktığım zaman 86.7 kiloydum 10 günde 83.7 kiloydum. 10 günde 3 kilo versem ayda 9 kilo bana yeterli. Ama şu an 21. gündeyim kilom 84.5. gün geçtikçe kardiyo sürelerini arttırıyorum. Kondisyonum bayağı arttı. Neden kilo veremiyorum. 1 ay kardiyo yapıp ağırlık çalışmaya başlayacaktım ama durum böyle olunca 3 aylık üyelik ile Full kardiyo devam etme düşüncesine girdim. Gözle görülür incelme mevcut. Günde 2 öğün yiyip aralıklı oruç yapıyorum. Hatta açlıktan uyuyamadığım bile oluyor.
Bakın... Bu işin matematiği basit, kalori hesabı yapın ve günlük almanız gerekenden 200-300 kalori az almaya başlayın. KG başına 2-2.5GR protein alın, sağlıklı yağlarla beslenin ve kaliteli karbonhidratlar tüketin tabii ki kalorinize uymak şartı ile. Adam gibi bir antrenman programın olsun ve onu hakkını vererek uygula, RIR 1-2 arası çalışmak iyidir tükenişe gerek yok. Antrenman sonrası istediğin şekilde kardio yap. Ben diyetisyen olmak istiyorum ve bu konularda bilgiliyim istediğiniz soruları sorabilirsiniz bilgim dahilinde hepinize yardımcı olacağım.

Diyetisyene git,spor yap. Kilo vermeme gibi bir durumun olamaz. (Hastalığın yoksa) Ben 41 kilo verdim öyle. 7 ayda.. 1 seneye giricem eylül de spor yapalı. Kardiyo da koşu bandı olarak 6.2 hız. Dağ koşusu yapıyordum. Kalori açığı olduğu için veriyordum. Yatağa ciddi aç girmen lazım. Fit kilona inene kadar.
Öyle ağır diyetler yapınca, hedeflediğimiz kiloya indikten sonra yine eskiye dönüyoruz bir kaç haftada. En azından benim için öyle. Bunun kesin bir yolu var mı ?
Ben ayrıca spor salonunda kendimi tamamen kardiyoya veriyorum kalan enerjime göre de mekik vs. ama çok çabuk bitiyorum. Ben de koşu bandında eğimli olarak yürüyorum 45-50 dk'da 1000 kalori yakıyorum ama ondan sonra paydos diyorum. Yürüyecek enerji bulamıyorum kendimde. Bunun için takviye mi alınmalı ? Enerji takviyelerindede bol şeker varmış içime sinmiyor.

Öyle ağır diyetler yapınca, hedeflediğimiz kiloya indikten sonra yine eskiye dönüyoruz bir kaç haftada. En azından benim için öyle. Bunun kesin bir yolu var mı ?
Ben ayrıca spor salonunda kendimi tamamen kardiyoya veriyorum kalan enerjime göre de mekik vs. ama çok çabuk bitiyorum. Ben de koşu bandında eğimli olarak yürüyorum 45-50 dk'da 1000 kalori yakıyorum ama ondan sonra paydos diyorum. Yürüyecek enerji bulamıyorum kendimde. Bunun için takviye mi alınmalı ? Enerji takviyelerindede bol şeker varmış içime sinmiyor.
Hayır hayır gereksiz takviyelerden uzak durun. Yaşınızın küçük olduğunu tahmin ediyorum bunlar kimyasal olduğu için vücudunuzun nasıl tepkiler vereceğini kestiremeyiz. Enerjini ağırlık antrenmanlarına ayır kas kütleni artırman gerekiyor. Antrenmandan sonra istediğin kadar kardio yapabilirsin.

Saol hocam 1 ay kilo vermek için çalışmama rağmen ay sonu 2 kilo aldığım için ara vermiştim. Şimdi senin yaptıklarının aynısını yapacağım bakalım sonuç ne olacak.
Önemli değil bu program salondaki spor hocası vermişti.

Geri
Yukarı