Kimse neden mütevazi değil?

• Konuyu başlatan XAX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 3B

XAX

Decapat
Değerli üyeler, ben 2013 senesinden sonra hiçbir insanda sıcak kan göremiyorum, mütevazilik göremiyorum. Sizce dünya taş kalpli insanlarla mı doldu yoksa ben mi böyle düşünüyorum. Bu güzel konuyu sizlerle konuşmak isterim.

366312

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkeste kendini diğerlerine büyük gösterme çabası olduğu için. Eziklik psikolojisi ile ilgili, ezik olmadığı halde kendini ezik olarak görüp diğer insanların onu güçlü, zengin, nüfuzlu biri olarak tanımasını istiyorlar. ( Benim görüşüm.)

Karşılaştığın insanlar öyle bir görüntü sergileyebilir. Ama bu her insanın mütevazi olmadığı anlamına gelmiyor. Herkes para pul maddiyat için çalışıyor günümüzde. Ahireti düşünen insan ise çok az. @Serpenos kardeşimin dediğine katılıyorum din'e dil'e ve ırk'a göre ayrılmaz bu şeyler. Ama hakiki müslüman olabilirsek zaten kötü huy içeren özelliğimiz kalmıyor. Din insanları birleştirmek ve toplumlarda huzur barışı sağlamak içindir.

Bana göre de siz yanlış yoldan yürüyorsunuz. Kullandığınız tabirler beni rahatsız ediyor. Konunun dinle zerre alakası yok. İyi bir insan olmadıktan sonra istiyorsan günde 50 vakit namaz kıl, dua et.

Yeni konular

Geri
Yukarı