Kızların dünyayı görüşü vs erkeklerin görüşü

Soru hatalı. Dünya görüşü kişiden kişiye değişir. Aynı bölgede, aynı ülkede, aynı kültürde yaşayanlar içinde bile farklar var.

Hindistan varken bize sıra gelmez merak etme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hoş bir şey değil ama nedense bayağı güldüm bu videolara.

Hocam genelleme nasıl yapamayız ya? Genelleme olmazsa sonuçta çözüme ulaşamayız. Kurunun yanında yaşta yanar kardeş kusura bakma. Çoğunluk nasılsa o öyle kabul edilir. Burada kadın veya erkekten bahsetmiyorum. Mesela Intel vs AMD diyelim genelleme yapmazsak işin içinden çıkılmaz. Intel pahalı ama iyi, AMD F/P dersin olur biter. Çünkü gidipte her ürününü inceleyemezsin, karşılaştıramazsın. Genelleme kullanmak zorundasın. Umarım anlatabilmişimdir.
Burada işlemci konuşmuyoruz. Her işlemci ürünü aynıdır ama her insan aynı değildir. Karakter meselesi var arada.

Burada işlemci konuşmuyoruz. Her işlemci ürünü aynıdır ama her insan aynı değildir. Karakter meselesi var arada.
Bende genellemeyi ve genelleme yapmanın gerekliliğini anlattım hocam, ayrıca teknoloji forumunda teknolojik ürünlerden başka ne örnek verilebilinir merak ediyorum. Konuda ki mesajları okumadan yorum yapmazsanız sevinirim. Sanki yorum kasmak/yapmak için yazılmış gibi.

Geri
Yukarı