Kötü HDD FPS Düşüşlerine Sebep Olur mu?

Isı değerlerim normal görünüyor. Driverlarımı bugün güncelledim. Bir hafta önce W10 kurdum. HDD'yi değiştireceğim en kısa zamanda. Oyunum orijinal bu arada. 1333 MHZ RAM'in yanına şimdilik bir 4 GB daha eklemeyi düşünüyorum. Başka yapabileceğim bir şeyler var mı? Bu arada yukarıda ekran görüntülerinde ısı değeri, gpu kullanımı gibi değerler var. GPU kullanımı çok düşük göründü bana. Onu arttırabilir miyim?

Bence direkt 1600 Mhz (2X4) Ram bellek almanızı tavsiye ederim. Ayrıca kısa zamanda HDD değiştirin lütfen. Isı değerleriniz normal. GPU'yı sanırım arttıramıyorsunuz.

Tekrardan bir soru soracağım. Bir el oynadım, çok az fps drop vardı. Çok rahat başladım ve bitirdim. Sonra yeni haritaya geçtik. İlk 1-2 dakika normaldi. Daha sonra her adım attığımda oyun donuyordu ve 10 saniye kendine gelemiyordu. 2-3 fps ile tamamladım maçı. Neden böyle oluyor, mantıklı bir açıklama ve çözüm önerisi sunar mısınız?

Tekrardan bir soru soracağım. Bir el oynadım, çok az fps drop vardı. Çok rahat başladım ve bitirdim. Sonra yeni haritaya geçtik. İlk 1-2 dakika normaldi. Daha sonra her adım attığımda oyun donuyordu ve 10 saniye kendine gelemiyordu. 2-3 fps ile tamamladım maçı. Neden böyle oluyor, mantıklı bir açıklama ve çözüm önerisi sunar mısınız?

İşlemci bazen öyle yapıyor. Ben GTA V açıkken 2 kere Turbo Boost ekranına bakmıştım. İlkinde işlemci maximum performansta idi, ikincisinde ise güç tasarrufunda :D . Ama Ctrl+Shift+Esc den görev yöneticisine girin. Oyunu bulun, ayrıntılara git vs benzeri bir tuş olacak ona tıklayın. Mavi şeritle gösterecektir bilgisayar size uygulamayı. Sağ tık yapıp işlemci önceliğini Yüksek yapın. Birkaç fps belki 10 fps artış olabilir. İşlemci kaç çekirdek?

Donanımların yeterli, chkdsk yap, görev yöneticisinden bf nin işlem önceliğini yüksek yap, nvidia denetim masasında performans moduna al.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı