Komik bir anınızı anlatın

PenguenAdam

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Komik gülünç veya garip bir anınızı anlatın merak ettim.

İyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş bir zamanda yorgun bir vaktimde son dolmuş ile son durağa doğru bir yolculuğa başlamıştım. Eski tip küçük şoför arkasında 3'lü koltuk olan bir dolmuştu. Ben de hemen soförün arkasına konuşlanmıştım. Yorgunluğun verdiği rehavet ile kafam öne doğru bir halde uyuya kalmışım. Bir süre sonra uyandırıldım tabii, soför olduğunu sonradan öğrendiğim kişi; "sen nerede inecektin?" dedi. Uyku sersemi etrafa bakındıktan sonra tam kestiremedim ama daha vardır herhalde diyerek "son durakta" dedim. Şoför "e son durağı geçtik, eve geldim ben" dedi. Ben de "e yuh insan bir bakmaz mı? Arabada kimse kalmış mı?" diye içimden geçirirken "nasıl giderim peki son durağa?" dedim. Sağolsun "dur bırakayım, fazla uzak değil" dedi. Ben de "eyvallah" dedim. Yaklaşık 5 dakika sonra asıl hedefime ulaşmıştım.

Fizik dersindeydik. Pek hatırlamıyorum olayı birazı yanlış olabilir. Bizim sınıfta Furkan diye bir çocuk vardı. Furkan bir konuyu anlamamıştı ve hocasına sormuştu.

Furkan: Hocam ben iş konusunu anlayamadım.
Hoca: Gel Furkancım ben sana uygulamalı olarak anlatayım.
Furkan: Tamam hocam.

Bunlar sınıfın en arkasına geçtiler. Hoca Furkan sırtını duvara yasla ve eğil dedi. Bizim hocanın da boyu uzundu bayağı Furkan eğilince hocanın kalça tarafına denk geldi. Sonra hoca Furkan'ın kafasından tuttu yukarı doğru kuvvet uyguladı.

Hoca: Bak yavrum, ben senin kafanın doğrultusunda kuvvet uyguladım hareket etmedin. Bu iş olmaz dedi.
Furkan: Evet hocam.

Sonra hoca Furkan'ı kalçasına doğru ileri geri hareket yapmaya başladı.

Hoca: Bak yavrum, ben kafanı ileri geri yaptığımda sende hareket ediyorsun kuvvet ve hareket aynı doğrultuda yani iş olur dedi.
Furkan: E-evet hocam. A-anladım.

Ne olduğunu tahmin edebilirsiniz zaten. Bizim sınıftaki herkes gülmeye başladı. Önden arkaya doğru baktığımız için pek güzel bir görüntü ortaya çıkmamıştı. Sonra hoca da gülmeye başladı. Çocuğun surat ifadesini görmeniz lazım böyle anlattığımda gülemeyebilirsiniz fakat güldürdüysem ne mutlu bana.

Geri
Yukarı