Komunistlik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Pavel Ulmanovic Dadaşev Demin sana verdiğim aslında fazla olan cevaba da şunu ekleyeyim:

4- Hiçbir emeğinin olmadığı kazançlara göz koyan, çalışıp bir şeyleri başarmış insanları cezalandıran sistemi savunanlara o dediğin denir. Benim çalışıp miras bırakacağım çocuklarıma değil.

@ANIL_GT Bir şeyin "pratikte" başarılı olamaması demek o sistemin artılarının o çağa uygun olmadığı anlamına gelir.
Hayır o şeyin bazı para babalarının işine gelmemesi demektir.
Fanatiği oldukları ideolojilere laf atılınca maalesef hırçın olabiliyorlar yaratılışta var :D Türkiye'deki takım tutar gibi parti tutan insanlar misali.
Dedikleri doğru falanda asalak kelimesi nedir?

Dostum herkes eşit çalışıyor.
Her insan eşit becerilere mi sahip? Her iş eşit beceri düzeyi mi istiyor? Her iş eşit düzeyde birikime mi ihtiyaç duyuyor? Her iş aynı derecede katkı mı sağlıyor ki "eşit" çalışma diye bir şey olabilsin? O dediğin bu evrende yok! Şunu anla.

Her insan eşit becerilere mi sahip? Her iş eşit beceri düzeyi mi istiyor? Her iş aynı derecede katkı mı sağlıyor ki "eşit" çalışma diye bir şey olabilsin? O dediğin bu evrende yok! Şunu anla.
Eşit beceri yoktur ama eşit iş vardır. Mesela sen 10 saat çalışıp başkası keyif yapamaz.

Kendini fikrini savunamayıp rezil olanların hakaretlerini izlediniz. Başkalarını suçladığı şeyin aslında kendisi olduğunu fark etmesinin acı sonucu olarak böyle tepkiler vermesi de normal. Fikirlerini açıklayabilen gelişmiş insanların yaptığı gibi bir davranış bekleyemezdik zaten kendilerinden. :D

Küba'da mı yaşıyorsunuz? Siz de kapitalist sistemin bir parçasısınız.
Kapitalist sistemi eleştirmek şuanki konu değil, konuyu okursanız konunun komünizm olduğunu anlarsınız. IQ seviyeleriniz biraz düşük galiba anlayamıyorsunuz bazı şeyleri.
Nasyonel sosyalizm ile bir fikir belirtmememe rağmen iyi nazi muamelesi gördük bu arada :D
İşte onu diyorum ben de. İçinde yaşadığınız sistemi eleştirmeden kalkmış bilmediğiniz bir sistemi eleştiriyorsunuz. Hadi diyelim eleştiri yaptınız, ama verdiğiniz bilgiler cahilce ve yanlış. Bilmediğiniz için eleştiri bile yapamıyorsunuz. Eleştirmek için bilgi gerek, ama sizde o yok işte. Tıpkı izlemediğiniz bir film hakkında atıp tutmak gibi. Zavallı bir durum. :)

Bak canım kardeşim kişilere yatırım yapılmazsa bugün elindeki telefon kullandığın bilgisayar bu kadar 'gelişmiş' olarak Avrupa'dan Amerika'dan gelmezdi. Bana savunduğun ideolojinin neler başardığını bahset ve günümüzde 'hala' neleri kullanıyoruz onların ürettiği onlardan bahset ki insani bir şekilde tartışalım.

İdeoloji diktadan öteye geçemedi ki bu da Hegel'in dem vurduğu şekilde "guçlerin denk olmadığı her ilişki efendi, köle ilişkisine dönecektir" ile basitçe ifade edilebilir. Bir anda ele geçen büyük gücün insan dengesini bozması sonucu sadece efendi ve kölelerin silüetleri değişti. Yine birileri efendi, birileri köle olmayı sürdürdü.

Ewald Von Kleist evet başarılı bir mareşal fazla ün sahibi değil diğerleri gibi.
Dedelerin ve akrabaların için üzgünüm ama yapacak bir şey yok. Ben de Kafkaslarda ve Balkanlarda senin dedelerinin benim Osmanlı Devleti ordusunda savaşan dedelerimi katlettiği için üzgünüm.

Konuyu inceleyen arkadaşlar umarım durumu iyi anlamıştır. Savaşın iyi yanı yoktur değil mi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı