Korku oyunu

Arkadaşlar merhaba geçen bir konu açmıştım. Yaptığım korku oyunu ile ilgili. Bugün oyunun demosunu bitirdim. Oyun hakkında bilgi için bir önceki konuya bakabilirsiniz.

Not: Oyun başladığında "K" tuşuna basmanız gerekiyor. Sebebi ise Build alırken envanterde bir eşyayı unutmuşum. "K" tuşu envanteri sıfırlıyor.

Nasıl Oynanır ;
-WASD / Hareket etmek
-Mouse Sağ Tık / Feneri Aç - Kapa
-F Tuşu / Yerden Eşya Al - Kapı Aç
-Q ve E Tuşları / Sağa ve Sola Doğru Kafa Uzatmak
-ESC Tuşu / Menü

Oyun linki: GameDemo.rar dosyasını indir - download
Google Drive : GameDemo.rar

Oyun hakkındaki görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Oyuna ekle veya şu olmamış dediğiniz bir şey varsa onları da belirtebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Korku oyunlarını pek oynamam çünkü korkarım. Ama sizin oyununuzun 2-3 dakika oynadım :D.

Öncelikle Artılar:

Grafikler çok hoş olmuş.

Kapı gıcırdamaları çok güzel.

Sesler ve ortam çok güzel.

Eksiler:

El feneri duvarların içine giriyor

2d canavar olan canavar pek olmamış

Oyundaki Ayarlar kısmına girmiyor.

Oyununu beğendim.

Denediniz mi? Eğer denediyseniz görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Kanka şu an saat 00:28 ve hafif kasarak oynadım eksikleri (bana göre) yazıyorum.
👉Settings menüsü açılmıyor. Oraya ses kısma, sensivity ayarlama, grafik ayarlama VS. gelmesi lazım ama demo olduğu için abartmıyorum.
👉Imleci play, settings, quit gibi yerlerin basmadan üstüne getirince arkasında bir gölge olsun. Tam anlatamadım. Şunun gibi;

IMG_20200513_003247.jpg

👉Q ve eden sağa sola bakarken sanki kafamız gövdemizden ayrılır gibi oluyor. Kamerada hafif dönse tam iyi olacak.
Örnek:

Ekran Alıntdsaısı.PNG

👉CTRL eğilme - Shift koşma eklensin (bence!)
Örnek:

Ekran Alınasdasdısı.PNG

👉Fenerin ışığı biraz küçük. Büyütülme şansı varsa büyütülsün.
👉Ve son olarak aşağıya baktıkça elimizdeki eşya yukarı çıkıyor. Ve bu bana göre rahatsız edici. Şöyle bir şey oluyor görünüş olarak.

Ekran Aldsfsıntısı.PNG

Oyunda kapıyı açınca bir gerildim ses den. Daha sonra karşıma fare adam gibi bir şey çıktı korktum kapattım :D. Ama şimdi devam edeceğim Full. Bu saatte yapmamam gerekir (saat 01.00) ama olsun :D. Bu arada grafikler çok hoş ama grafik ayarlama kesinlikle gelmeli. Bir oyunda olmazsa olmaz gibi bir şey. Şu ana kadar oynadığım oyunların hiçbirinde grafik ayarlayamama yoktu. (2D oyunlar hariç)
Ama tabii daha demo sonuçta abartılmamalı hiçbir şey ;).

Reis oyunu oynadım biraz daha ve şunu fark ettim. Ne zaman bir kapı açıp odaya girsen korkunç sesler veya jumpscareler geliyor bunlar biraz azaltılmalı. Ve bir de fare adam yerine yüzü erimiş değişik bir şey olsa daha iyi olacak. Bir diğer öneri ise o buharlı yerdeki sisleri hafif azaltmalısın hiçbir şey göremedim ben.

Son düzenleme:
Korku oyunlarını pek oynamam çünkü korkarım. Ama sizin oyununuzun 2-3 dakika oynadım :D.

Öncelikle Artılar:

Grafikler çok hoş olmuş.

Kapı gıcırdamaları çok güzel.

Sesler ve ortam çok güzel.

Eksiler:

El feneri duvarların içine giriyor

2d canavar olan canavar pek olmamış

Oyundaki Ayarlar kısmına girmiyor.

Oyununu beğendim.

Yorumun için teşekkürler beğenmene sevindim. Şu an zaten ayarlar ksımı mevcut değil sadece görüntü olarak koydum. el fenerinin duvara girmesi gibi küçük şeyleleri halledicem olayları halledicem. Herkes o canavarı nedense 2D sanıyor heralde aniden çıktığı için falan sanırım ama onun hakkında da planlarım var. Genel olarak beğenmenize sevindim.

Kanka şu an saat 00:28 ve hafif kasarak oynadım eksikleri (bana göre) yazıyorum.

👉Settings menüsü açılmıyor. Oraya ses kısma, sensivity ayarlama, grafik ayarlama VS. gelmesi lazım ama demo olduğu için abartmıyorum.

👉İmleci play, settings, quit gibi yerlerin basmadan üstüne getirince arkasında bir gölge olsun. Tam anlatamadım. Şunun gibi;

Eki Görüntüle 560763

👉Q ve E den sağa sola bakarken sanki kafamız gövdemizden ayrılır gibi oluyor. Kamerada hafif dönse tam iyi olacak.

örnek: Eki Görüntüle 560783

👉CTRL eğilme - Shift koşma eklensin (bence!)

örnek:Eki Görüntüle 560787

👉Fenerin ışığı biraz küçük. Büyütülme şansı varsa büyütülsün.

👉Ve son olarak aşağıya baktıkça elimizdeki eşya yukarı çıkıyor. Ve bu bana göre rahatsız edici. Şöyle bir şey oluyor görünüş olarak.

Eki Görüntüle 560771

Oyunda kapıyı açınca bir gerildim ses den. Daha sonra karşıma fare adam gibi bir şey çıktı korktum kapattım :D. Ama şimdi devam edeceğim Full. Bu saatte yapmamam gerekir (saat 01.00) ama olsun :D. Bu arada grafikler çok hoş ama grafik ayarlama kesinlikle gelmeli. Bir oyunda olmazsa olmaz gibi bir şey. Şu ana kadar oynadığım oyunların hiçbirinde grafik ayarlayamama yoktu. (2D oyunlar hariç)
Ama tabii daha demo sonuçta abartılmamalı hiçbir şey ;).

Menüdeki gölge olayını hallettim onu koymayı unutmuşum. Dediğim gibi şu an ayarlar kısmı yok görüntü olarak koydum sadece. Q ve E olaylarının farkındayım sadece birkaç sıkıntı olmuştu kafasını eğerken bi bug oluyodu ama onu düzelttim şu an sıkıntısı yok. Koşma ve eğilme ekleyeceğim şimdilik yok. Fenerin ışıgından herkes şikayetçiydi onu düzelttim. Son olarak grafik seçenekleri illaki olucak. Yorumun için de teşekkürler.

Menüdeki gölge olayını hallettim onu koymayı unutmuşum. Dediğim gibi şu an ayarlar kısmı yok görüntü olarak koydum sadece. Q ve E olaylarının farkındayım sadece birkaç sıkıntı olmuştu kafasını eğerken bir bug oluyordu ama onu düzelttim şu an sıkıntısı yok. Koşma ve eğilme ekleyeceğim şimdilik yok. Fenerin ışıgından herkes şikayetçiydi onu düzelttim. Son olarak grafik seçenekleri illaki olacak. Yorumun için de teşekkürler.

Menü resmini de düzeltmelisin hastane ile bir alakası yok ve oyunun bir hikayesi olmalı. Mesela autlestdeki gibi bir araba ile olay yerine geliyoruz. Burada şak diye kanlı kunlu bir yer. Ha illakı öyle olacaksa adam yerden kalksın neredeyim nasıl geldim falan diye ;) benim aklımda ne hikayeler var ama işte kodlama bilmiyorum ve sistemimde yetmiyor :/.
saat 2 ye kadar çevrimiçi misin ?

Menü resmini de düzeltmelisin hastane ile bir alakası yok ve oyunun bir hikayesi olmalı. Mesela autlestdeki gibi bir araba ile olay yerine geliyoruz. Burada şak diye kanlı kunlu bir yer. Ha illakı öyle olacaksa adam yerden kalksın neredeyim nasıl geldim falan diye ;) benim aklımda ne hikayeler var ama işte kodlama bilmiyorum ve sistemimde yetmiyor :/.
saat 2 ye kadar çevrimiçi misin ?
O başlangıçta yerden kalkma olayını falan hallettim. Menü resmi de boş kalmasın diye yerleştirdim. Birde oyunun hikayesi vardı ama sonradan vazgeçtim. Başka bir şekilde olacak yani sadece hastanede geçmeyecek dolayısıyla ismi de değişecek.

O başlangıçta yerden kalkma olayını falan hallettim. Menü resmi de boş kalmasın diye yerleştirdim. Birde oyunun hikayesi vardı ama sonradan vazgeçtim. Başka bir şekilde olacak yani sadece hastanede geçmeyecek dolayısıyla ismi de değişecek.
Hayla müsaitseniz link atabilir misiniz tekrar?

Yok şu anlık bir build almadım ama oyunu biraz daha ilerletince alacağım onu da atarım. Hatta yaptığım değişikliklerle ilgili test mapi yapabilirim. Her ilerlediğimde build alıp oynatırsam oyunun bir espirisi kalmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı