Korsan oyun oynamak etik bir davranış mıdır?

Herkesin kendi özgür iradesine kalmış bir şey. Ben kullanıyorum lakin önermiyorum. Çünkü tehlikeli ve bunu bildiğim için kredi kartı bilgileri olsun özel bilgiler olsun bilgisayarda kullanmıyorum.

30 yaşında adamım. Gördüm arttırıyorum; sen daha terlikle dolaşıyorken ben dayımın Commodore'unu kurcalıyordum. 10 yıldır çalışıyorum kazandığım paranın yarısı oyunlara gitti buna rağmen hiç bir zaman korsan oynayanı yadırgamadım hatta bende oynadım. Sorun bunun etik olduğunu savunmak.

Etik değil ama abartmaya gerek yok yani bazıları araba çalmayla falan eş değer tutuyor katılmıyorum onlara.

Emek hırsızlığı. Mesela bugün RDR2 kırıldı yapımına binlerce kişinin saatlerce çalıştığı ve yaklaşık 1 milyar dolar harcanan oyuna ücretsiz erişebilecekler ki oyun Epic Games'te 140 TL'ye alınabiliyordu...

Yani RDR 2'yi Epic gibi berbat bir platformdan almak yerine crack yüklerim daha iyi.

Hayır tabii ki, ama 88.000 almasını da beklemiyordum. Asgari ücretin kaç katı oluyor 88.000?
Ülkeyi yöneten birisinin hayatı normal vatandaş gibi değildir, o aldığı parayı düzgün harcayamıyordur inan, ne yapsın 88 bin TL yi herkese bölüşsün mü?
Bahanesinin arkasına saklanmak mı?

Oyunlar eskisi gibi 50 60 lira olsa kimse korsan kullanmaz ki.
Çoğu zaten 60-50 TL, ön sipariş oyunları gösterip bahane olarak kullanıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı