Korsan oyun oynarken zevk alamamak

En mantıklı mesajı bu arkadaş attı cidden. Tebrik ediyorum.

Bu adamın ülkeden sürgün edilmesi lazım.

Allah Allah sen kafayı yemişsin ahbap Torrent savunanları ülkeden sürgün etseydin ülkede adam kalmazdı forumda daha ağır konuşmak istemiyorum en iyisi konuma cevap verme bir daha ki ban yemeyim understand?

E sen çok aç kaldığında ve elinde paran olmadığında ölmeyi mi bekleyeceksin? Sen uç bir örnek verdin, ben de uç bir örnek verdim.
Uç bir örnek vermedim ayrıca elimde neden param olmasın? 30 gün çalışıyorum ben emeğimin karşılığı olarak paramı alıyorum ona göre de harcıyorum.

Klasik türko deyip oyunlara Türkçe dilinin dünya üzerinde çok konuşulmadığı için olmadığını bilmiyorsunuz.

Nerenden uydurdun bunu? Koreceyi Lehçeyi kim konuşuyor da çoğu oyunda o diller destekli. Hadi koreceyi Asya pazarına açılma dersin anlarım ama lehçe? Lehçe konuşan kişi sayısı 50 milyon, korece konuşan kişi sayısı 85 milyon, Türkçe ise azeriler ile birlikte 100 milyonu geçmekte. Diğer ülkelerdeki Türk nüfusunu katmıyorum bile. 2022 Mart verileri bu arada.

Hocam azıcık korsan oyun sitelerinde gezerseniz düşük bütçe ile geliştirilmiş indie oyunların bile korsana düştüğünü görürsünüz. Sizce adamlar yıllarca onca emek ile geliştirdikleri oyunlarının korsana düşmesini umursamıyorlar mıdır? Kötü bir şey demediğini anladım ama yanlış düşünüyorsunuz bence.
Korsan oynamasın millet zaten ona itirazım yok. Ben korsanı savunmuyorum. Ama bunun çözümü varken firmalar bunu kökten çözmeyi tercih etmiyor. Mesela ps4 de secondary hak kullanırken internet bağlantısı zorunlu. Bağlantı olmadığı zaman lisansı doğrulayamadığı için seni oyundan atıyor. Oyunlar içinde firmanın sitesinde hesap açıp online olma zorunluluğu getirebilirler ama bunu nedendir bilmiyorum yapmıyorlar. Yoksa korsan karşıyım sadece korsan oynayan adamı da sırf bu yüzden eleştirmiyorum. Firma gereken önlemi alabilmeli. Oyun sırasında network bağlantısı istemek zor değil.

Uç bir örnek vermedim ayrıca elimde neden param olmasın? 30 gün çalışıyorum ben emeğimin karşılığı olarak paramı alıyorum ona göre de harcıyorum.
istockphoto-1254037767-612x612.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı