Korsan oyun oynarken zevk alamamak

Hocam network zorunlu oyunlar feci linç yiyor singleplayer oyun ise. Sims 3 en büyük örneğidir. Maxis gibi bir firma bile network kullandığı için linç yerken indie oyun yapımcılarına daha büyük linç gelir.

Hangi oyun yapımcısından aldın bu bilgiyi? Belki oyunları 100 milyonlarca oynanan bir yapımcı söylemiştir. Onu da sanmıyorum da.

Madem rahatsız oluyor o zaman neden korsan koruması koymuyor çok mu zor bir şey sanki.

Kardeşim iyi misin? Sallıyorum benim maaşım 15k şu an. Ben harcamamı ona göre yapıyorum. Deli gibi oyun alıp kendimi aç mı bırakıyorum sanıyorsun sen ne sanıyorsun? İlk önce yaşam masraflarını karşılarsın sonra paran varsa hobilerini yaparsın bu iş böyledir. God of War çıktı misal almadım daha güzel bir indirimde yakalarsam alacağım. God of War oynamazsam öleceğim gibi bir durum yok gayet de korsan oynayacağına indirim ile alıp oynanabilir bir oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem rahatsız oluyor o zaman neden korsan koruması koymuyor çok mu zor bir şey sanki.

Korsan koruması büyük bütçeli bir koruma değilse geçmek gayet kolay. Network kullanılsın diyorsanız ise cevap verdim zaten.

Hocam network zorunlu oyunlar feci linç yiyor singleplayer oyun ise. Sims 3 en büyük örneğidir. Maxis gibi bir firma bile network kullandığı için linç yerken indie oyun yapımcılarına daha büyük linç gelir.

Kardeşim iyi misin? Sallıyorum benim maaşım 15k şu an. Ben harcamamı ona göre yapıyorum. Deli gibi oyun alıp kendimi aç mı bırakıyorum sanıyorsun sen ne sanıyorsun? İlk önce yaşam masraflarını karşılarsın sonra paran varsa hobilerini yaparsın bu iş böyledir. God of War çıktı misal almadım daha güzel bir indirimde yakalarsam alacağım. God of War oynamazsam öleceğim gibi bir durum yok gayet de korsan oynayacağına indirim ile alıp oynanabilir bir oyun.
Öncellikle sana aç kalıyorsun demedim. Kendi kendine yazıp, cevaplamanın bir mantığı yok. Eğlenmek herkesin hakkıdır ve adam evinin masraflarını karşıladıktan sonra parası kalmıyorsa korsan oynayabilir. Kazandığın para gram umurumda değil. Lakin 15 bin kazanırken asgari ücret kazanan birine "Neden orijinal oyun almıyorsun hırsız" diyemezsin.

Yanlış bir önermedir. Sırf Witcher 3 çok güzel oyun 15 lira çok ucuz diye gittim Cyberpunk 2077 aldım dedim firma kazansın hak ediyorlar. 15. saatte sıkıldım ve sildim korsan oynadığım God of War'ı sıkılmadan saatlerce oynadım.

Evet, işte bu yüzden parası olmayanlar korsan oynayabilir diyoruz. Arkadaşlar da parası olmayıp korsan oynayanlara hırsız diyor. Yoksa önceden de belirttim. Parası olan zaten alıyor, olmayan korsan oynuyor.
Ben kendi fikrimi söyledim eğer firma gerekli tedbiri almıyorsa kişinin vicdanına bırakırsan olayı ben o adama niye korsan oynuyorsun diye kızmam. Korsan oynamaması gerekir ayrı mesele ama oyununun korsana düşmesini istemiyorsan insanların vicdanına bırakamazsın. Bırakıyorsan da korsan indirip oynayan adama ne diyeyim. Elbette emeğe saygısızlık ama illaki bir yolu yordamı vardır oyunun kırılmasının engellenmesinin bu network olur başka bir şey olur bilemem ama oyunu kırılan adam tedbir almalı abi insanların vicdanına bırakmamalı bırakıyorsa da korsana maruz kalır. Millet korsan oynamasın ama firmada 1 günde kırılacak oyunda yapmasın emeğine saygı istiyorsa. Millete bırakırsan millet oyunu da kırar korsan da oynar.

Öncellikle sana aç kalıyorsun demedim. Kendi kendine yazıp, cevaplamanın bir mantığı yok. Eğlenmek herkesin hakkıdır ve adam evinin masraflarını karşıladıktan sonra parası kalmıyorsa korsan oynayabilir. Kazandığın para gram umurumda değil. Lakin 15 bin kazanırken asgari ücret kazanan birine "neden orijinal oyun almıyorsun hırsız" diyemezsin.

Gayet de alabilir. En basiti 30 liraya Game Pass'ini alırsın paşalar gibi oynarsın bir sürü oyun. Eminim ki Game Pass oyunlarını bile korsan oynayan büyük bir kitle vardır. Ayrıca yazdığım yazıda "sallıyorum ben 15 k maaş aliyorum" tabirini kullandım keşke okuduğunu anlayıp cevap verseydin. Neden orijinal oyun almıyorsun da demedim kimseye sadece korsan oynamak emek hırsızlığıdır ve siz bunu kabullenmiyorsunuz. İster orijinal oyna ister korsan sadece birisi emek hırsızlığıdır.

Yanlış bir önermedir. Sırf Witcher 3 çok güzel oyun 15 lira çok ucuz diye gittim Cyberpunk 2077 aldım dedim firma kazansın hak ediyorlar. 15. saatte sıkıldım ve sildim korsan oynadığım God of War'ı sıkılmadan saatlerce oynadım.

Bana cevap verdiysen kişiden kişiye değişebilecek bir durum. Yanlış önerme denemez.

Öncellikle sana aç kalıyorsun demedim. Kendi kendine yazıp, cevaplamanın bir mantığı yok. Eğlenmek herkesin hakkıdır ve adam evinin masraflarını karşıladıktan sonra parası kalmıyorsa korsan oynayabilir. Kazandığın para gram umurumda değil. Lakin 15 bin kazanırken asgari ücret kazanan birine "Neden orijinal oyun almıyorsun hırsız" diyemezsin.
Dostum psikolojik olarak orijinal olan her şey daha fazla zevk verir bu doğru fakat korsan oynayan adam buna gidip "Marjinal olma çabası" yazacağı yerde "Bütçem yetmediği için korsan oynuyorum ve gayet zevk alıyorum" yazabilir, bu şekil yazmak ülkemiz ekonomisinde gayet normal karşılanır.

Ayrıca arkadaşlar bende korsan kullandım hemde çok. Burada korsanı övmenin mantığı yok. Zamanında korsan oynadığım oyunları steamden almaya çalışıyorum hâlâ bile. Ekonomik durum belli alamıyorsan alamıyorsundur. İndirimde alabilirsin ya da gamepass gibi servisler kullanabilirsin, korsan oynayabilirsin herkes kendinden sorumludur kimse kimseye baskı yapmaz yapamaz ama burada gelip korsan güzellemesi yapmayın yakışı kalmaz.

Geri
Yukarı