Korsan oyun oynarken zevk alamamak

Umrunda olmaz zaten hocam. Kırılma mevzusunun içinde bir sürü ekstrem işler var. Ben de korsan kullandım özellikle lise ve üniversite zamanlarımda. Liseli kelimesini hakaret olarak kullanmadım yazıda belirttiğim gibi iş hayatının, emeğin ne demek olduğu bilinmeyen yıllar. Türkiye şartlarında en büyük hobilerinden birinin bilgisayar olduğu bir insan zaten orjinal oyuna servet dökmeli ki çok zor. Gamepass mükemmel bir hizmet parası olmayana bile. Korsanı etik bulmuyorum, korsanı öven insana saygı duymam ama herkes istediğini yapmakta özgürdür.
Korsan övmek cahilliktir net. Param yok korsan oynuyorum dersin eyvallah ama ortadaki emeğe saygı için korsanı savunmak cahilliktir.

Korsan oynamasın millet zaten ona itirazım yok. Ben korsanı savunmuyorum. Ama bunun çözümü varken firmalar bunu kökten çözmeyi tercih etmiyor. Mesela ps4 de secondary hak kullanırken internet bağlantısı zorunlu. Bağlantı olmadığı zaman lisansı doğrulayamadığı için seni oyundan atıyor. Oyunlar içinde firmanın sitesinde hesap açıp online olma zorunluluğu getirebilirler ama bunu nedendir bilmiyorum yapmıyorlar. Yoksa korsan karşıyım sadece korsan oynayan adamı da sırf bu yüzden eleştirmiyorum. Firma gereken önlemi alabilmeli. Oyun sırasında network bağlantısı istemek zor değil.
Hocam o işlerde ekstrem durumlar var işte. Eğer ki korsana karşı güzel bir savunma sistemi kurulacaksa kullanıcının performansı düşüyor, savunma sistemi için maliyet ödüyor, sunucular için maliyet ödüyor vs.. mesela FIFA çok kazandıran bir oyun onun için bu maliyeti göze alıyor ea.

Korsan oynamasın millet zaten ona itirazım yok. Ben korsanı savunmuyorum. Ama bunun çözümü varken firmalar bunu kökten çözmeyi tercih etmiyor. Mesela PS4 de secondary hak kullanırken internet bağlantısı zorunlu. Bağlantı olmadığı zaman lisansı doğrulayamadığı için seni oyundan atıyor. Oyunlar içinde firmanın sitesinde hesap açıp Online olma zorunluluğu getirebilirler ama bunu nedendir bilmiyorum yapmıyorlar. Yoksa korsan karşıyım sadece korsan oynayan adamı da sırf bu yüzden eleştirmiyorum. Firma gereken önlemi alabilmeli. Oyun sırasında network bağlantısı istemek zor değil.

Hocam network zorunlu oyunlar feci linç yiyor singleplayer oyun ise. Sims 3 en büyük örneğidir. Maxis gibi bir firma bile network kullandığı için linç yerken indie oyun yapımcılarına daha büyük linç gelir.

Oyun yapımcıları bile rahatsız olmuyor kordan oynanmasından.

Hangi oyun yapımcısından aldın bu bilgiyi? Belki oyunları 100 milyonlarca oynanan bir yapımcı söylemiştir. Onu da sanmıyorum da.

Korsan övmek cahilliktir net. Param yok korsan oynuyorum dersin eyvallah ama ortadaki emeğe saygı için korsanı savunmak cahilliktir.
Evet, işte bu yüzden parası olmayanlar korsan oynayabilir diyoruz. Arkadaşlar da parası olmayıp korsan oynayanlara hırsız diyor. Yoksa önceden de belirttim. Parası olan zaten alıyor, olmayan korsan oynuyor.

Binlerce açılmış konuyu tekrardan açmaya, bozgunculuk yapıp insanları birbirine düşürmeye geldiysenız tıklayacağınız buton:

1671552559959.png

Aynı durum bende de var. Ama benimki başarımlarla alakalı. Korsan oyunlarda başarım kazanılamıyor. O yüzden soğuyorum. Başarımları olmayan oyunlar orjinal bile olsa korsan gibi geliyor bana :) Sevdiğim oyunların bütün başarımlarını açmayı isterim çünkü.

Geri
Yukarı