Korsana hayır diyenlerin adblocker kullanması

156318

Kilopat
Makaleler
5
Gerçekten bu durum bana çok komik geliyor. Korsana hayır diyor ama YouTube'dan adblocker ile film izliyor. Korsandan hiçbir farkı yok. Farklı bir kesim de korsan oyuna karşı olup film sitelerinden film izliyor, kendisiyle çelişiyor. Çok vahim bir durum. "Ayrıca korsana hayır" diyen Technopat adblock ile ilgili konulara bir şey demiyor.

Ikisi arasinda fark var hocam. Bende kullaniyorum ancak asıl sebebi reklamdan ziyade benim browser'imda çalışmasını istemediğim servisler/js'leri engellemek icin. Eğer site bunlari göstermekte ısrarcıysa benim kullandığım extension'u bulup beni siteye hiç sokmayabilir. Ama para ile hizmet veren bir servise girmeye çalışırsam o zaman korsan ihlali yapmış olurum.

Reklamların verilerimi almasını engellemek hırsızlık olmuyor.

Konu sahibi YouTube hakkında konuşmuş. YouTube Premium alarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Ya anlayamıyorum hep aynı şey AdBlock AdBlock AdBlock. AdBlock korsan değildir. Bu bize sunulmuş reklamlardan arınabileceğimiz bir uygulamadır.

Ben mecbur muyum kardeşim herhangi bir şey izlemek istediğimde cinsel reklamlara maaruz kalmaya bana bu reklamı verirken soruyor mu peki hayır sormadan çıkarıyor karşıma.

Kararında kullanılan reklama sözüm yok ama ben bir siteye girdiğim gibi 20 30 tane reklam ile karşılaşmak zorunda değilim. Sen televizyonda bir dizi izlerken reklamlam gelince kanal değişmiyor musun değişiyorsun bu da öyle.

Ayrıca siteler desin AdBlock gördük kapayıp girin kapayıp gireriz o siteye çok mu zor? Adam Netflix ve Amazon videos üzerinde bulamadığı filmi nereden izlesin acaba film siteleri değil mi?

Ne adblockermış arkadaş anlamadım gitti bu insanın kendi tercihi ben her dakika YouTube'nin saçma reklamlarını ilemek zorunda değilim.

Sağdan soldan fırlayan rahatsız edici reklamları görmek istememek de suç mu oldu?
Hadi bunu geçtim Youtube'a girdiğinde yüzlerce izleyici çıkıyor, girdiğim anda elektrikli süpürgeyi çıkarıp hortumlamaya başlıyorlar verilerimi. Ben de doğal olarak istemiyorum yani suç mu bu da? UBlock Origin adlı fıstık gibi eklentim ile "taciz" edilmeden internette sörf yapabiliyorum yani en doğal hakkım değil mi bu?

Ne adblockermış arkadaş anlamadım gitti bu insanın kendi tercihi ben her dakika YouTube'nin saçma reklamlarını izlemek zorunda değilim.
Haksızsınız. Youtube reklam görmek istemeyenler için Youtube Premiumu çıkarttı. Aylık üyelik alarak reklamsız kullanabilirsiniz. Siz yine AdBlock kullanırsanız bu korsana giriyor.

Olay AdBlock kafasından biraz farkli bence. @Shuichi Tatsuo ben simdi root seviyesinde kendi DNS server'imdan Google'in ve büyük reklam servislerinin domainlerini engellesem. Bana reklam çıkmayacak. Ama adam o içeriği paralı bir şekilde sunmak istiyorsa direkt bunu ücret karşılığında satabilir. Burada amac yan gelir elde etmek. Ama ben benim hareketlerimi; benim hangi siteden geldiğimi bilen bir js kodunu browser'imda calistirmak istemiyorum. Ki arka planda daha neler yapilir neler... Bir zamanlar web sitelerinin arka planina fb begeni scriptleri konuyordu. Bunlari unutmamak lazim. :)

Geri
Yukarı