Korsana Karşı Çıkanların Adblocker Kullanması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
uBlock Orign ile 15 tane Türkçe filtre kullanıyorum ve günden güne genişletiyorum 8 GB RAM'im var yani RAM sorun değil ve en son reklamı göreli 3 yıl olmuştu hatta. :D

Bu arada isteyen olursa filtre listemi atabilirim. :)
Lite, Normal, Ultra liste yaptım ve Lite yetiyor RAM kullanımı 100 MB.

Ultra ise 1500 MB korsan film sitelerinin reklamlarını bile engelliyor. :D
Bence bunun için rehber konusu açmalısın.

Gene dolaylı yoldan korsanı savunmak ya da konu sahibinin korsan kullanıp da kendi içini rahatlatmak için açtığı saçma sapan bir konu. Ben kimsenin reklamını izlemek sorunda değilim. İstediğim bir ürünün reklamını gider izlerim zaten. Ama kimse bana izlemek istemediğim bir reklamı izletemez. Yani korsanı savunmak için boşa bahane aramayın lütfen.

Kesin daha önce de yazılmıştır ama AdBlock ile korsan kullanım arasında uzaktan yakından bir bağlantı bulunmuyor.
Bazı siteler reklamın, pop-up'ın içinden geçiyor. Nereye baksan banner.
Veya daha fazla reklam gösterimi için içeriği zibilyon parçaya ayırıp taksit taksit gösteriyor. (Bkz. Çoğu haber sitesi.)

Reklamın tanımını kaçırmışsınız. İzlesem de izlemesem de diye bir durum yoktur. Seyrettiğinizde ister istemez bilinç altınıza girer. Ve bu durum bugün olmasa da yarın size bu ürünü aldırtabilir. Reklamında amacı budur. Reklamın gerçeği bu olasılıktır.
Ürünün reklamını veren şirket kanala para ödedi, iş bitti diye bir durum olmaz. Reklamın amacı ürünü sattırmaktır.

"Ben izlemesem de reklam veren para veriyor kanala. Aralarında her şey halledilmiş oluyor. "

Youtuber içerik üreticisi seyretmelerden para kazanmıyor mu? Evet. Bu durumda televizyon kanalından ne farkı var? Yani ben evde televizyon reklamlarını seyrettim diye ürün reklamını veren firma kanala daha fazla mı para veriyor?
Ayrıca Youtube'da reklam seyredildi diye üretici daha fazla kazanıyor. Televizyonda reklam seyredildi diye kanal üreticiye para veriyor mu? Bunu da düşünmek lazım. Bugün reklamların seyredildi, al sana 5000 dolar.

Özet ile AdBlocker olan ve kabul edilmesi gerekilen bir durum bence. Bundan rahatsız olan var ise kullanmaz. Bundan rahatsız olan bir üretici de bunu kabullenmeli. Bir video izler iken 10-15 dakika kimse reklam seyretmek zorunda değil. Üretici bunu kabullenmiyorsa çözüm de basit. Bu işi yapmayacak.

Bankada reklam bölümünde çalışmış biri olarak yazıyorum bunları.

Korsan oyunun nesine bu kadar duyar kasıyorsunuz ki? Oyunun üzerine çalışan adam, senaristi kodlamacısı zaten maaşlı, bir şey kaybetmiyor. Boohoo milyar dolarlık şirket benim 150 liramı alamadı ne kadar üzücü. Indie oyunlara lafım yok tabii.

O zaman fullhdfilmcehennemi720p.com (böyle bir site yok, sonra report yapmayın) adresinden izlediğiniz filmler de korsan. Gidip DVD sini ya da internetten dijital versiyonunu al. Eğer gerçek bir korsan karşıtı varsa bunu da, kitap pdf dosyalarını da kullanmaz. Ben kullanmıyorum mesala :D

Ben korsana karşı değilim fakat korsancıların param yok bahanesine saklanarak korsan kullanmalarına ayar oluyorum. Paran yoksa piyasadaki ücretsiz oyunları oynarsın, paran yoksa ücretli iken ücretsiz oyun hediye eden platformları araştırırsın(Epic Games gibi), paran yoksa eminim gün içerisinde bakkaldan marketten keyfi olarak çikolata kola gibi şeyler alıyorsundur birkaç seferde almayıver. Mesela Witcher 3 indirimle 24 lira, 4 defa kola almasan Witcher alabilirsin bu hesap böyle uzar gider. Muhakkak gün içerisinde hiçte gereği olmayan birçok şeye para harcıyorsundur zaten birazda harcamayıver. Herkes ömrü hayatında en az 1 kere internet kafeye gitmiştir. 1 kere internet kafenin tadını alan daha fazla gitmiştir. İnternet kafede de oyun oynadıysan, "ben hayatımda oyuna para yatırmadım." Deme. Sende yatırdın. Hem de çatır çatır parasını verip oynadın. Oynarken de büyük zevk aldın. O yüzden internet kafeye yatırdığın para gibi oyun satın almaya da para ayırabilirsin. Parasızlık bahaneniz olmasın.

AdBlock kullanmak şart ders videosu izleyeceğim üst üste 5 tane reklam çıkıyor napayım? Dersimi izliyelim reklamımı ben izlemedim diye koskaca şirket batmaz sonuçta.

Korsanda kullanıyorum orjinalde, bu korsana karşı çıkan arkadaşların tavrını anlayamıyorum orası kesin, korsana karşı arkadaşların WinRAR programınında full sürümünü almasını tavsiye ederim malum emeğin karşılığı için :)

Çok severek kullandığım Adguard reklam engelleme yazılımını 1 ay alıcam diye yanlışlıkla 1 yıllık aldım, 1 yıllık lisansım bittikten sonra programın açığını aradım buldum ve aktivasyon aracı yazdım daha sonra Adguard yetkililerine bildirdim bu durumu sağolsun ömür boyu kullanımlık key verdiler bende onlara açığı bildirdim :D (IDM programınında bir açığı buldum desteğe yazdığımda verdikleri cevap çeviri olarak, Herkes sizin kadar bilgili kullanıcı değil bunu sadece siz biliyorsunuz diye cevap verdiler bende full sürüm olarak kullanıyorum şuan.)

Korsan oyunun nesine bu kadar duyar kasıyorsunuz ki? Oyunun üzerine çalışan adam, senaristi kodlamacısı zaten maaşlı, bir şey kaybetmiyor. Boohoo milyar dolarlık şirket benim 150 liramı alamadı ne kadar üzücü. Indie oyunlara lafım yok tabii.
Aynen zaten bir tek korsan kullanan sensin. Bir tek senin 150 liranı alamıyor değil mi? Gerçekten inanılmaz mantıklı bir yorum. Ve tabi ki adamların maaşlı olması senin korsanı savunmanı meşru kılıyor evet. Yorum yaparken neyin kafasını yaşıyorsunuz gerçekten çok merak ediyorum.

Korsanda kullanıyorum orjinalde, bu korsana karşı çıkan arkadaşların tavrını anlayamıyorum orası kesin, korsana karşı arkadaşların WinRAR programınında full sürümünü almasını tavsiye ederim malum emeğin karşılığı için :)

Çok severek kullandığım Adguard reklam engelleme yazılımını 1 ay alıcam diye yanlışlıkla 1 yıllık aldım, 1 yıllık lisansım bittikten sonra programın açığını aradım buldum ve aktivasyon aracı yazdım daha sonra Adguard yetkililerine bildirdim bu durumu sağolsun ömür boyu kullanımlık key verdiler bende onlara açığı bildirdim :D (IDM programınında bir açığı buldum desteğe yazdığımda verdikleri cevap çeviri olarak, Herkes sizin kadar bilgili kullanıcı değil bunu sadece siz biliyorsunuz diye cevap verdiler bende full sürüm olarak kullanıyorum şuan.)

Saçma sapan bir yorum daha. Abim WinRAR'ın deneme sürümü hiçbir zaman bitmiyor. Dolayısıyla deneme sürümü kullandığında korsan kullanmış olmuyorsun. Bununla korsanı kıyaslıyorsan geçmiş olsun sana.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı