Korsana Karşı Çıkanların Adblocker Kullanması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen benim yorumu düzgün okudun mu? Yarıdan kesmişsin herhalde okumayı. Ben de kullandım ve belki yine kullanırım diye son cümleme kabak gibi yazmışım. Ama savunmaya gerek yok diyorum.

Emeğin milyar dolarları, bilmem neleri olmaz. Sonuçta sıfırdan başladıkları işi, milyar dolarlık seviyelere çıkaran birileri var. Buna nasıl emek diyemezsin?

Reklam konusuna gelirsek, ben almak istediğim bir şeyi gider araştırırım. Durmadan taciz eder gibi, telefona gelen mesajlar gibi veya durmadan reklam amaçlı telefonlardan aranmamız gibi, internet üzerinde olan reklamlarında hiçbir farkı yok. Ben istemiyorum kardeşim reklam, meklam. Rahatsız ediyorlar. Zorla mı yani? O yüzden korsan ile hiçbir şekilde alakasını kuramazsın. Uzaktan yakından alakası yok.

Kardeşim sen anlamak istemiyorsun. Emek anlayışı konuşacaksak eğer, bunu milyar dolar kazanan bu insanları konuşarak yapmayalım. Bence gerçekten emek hakkında konuşulacak bir ton şey var, bu oyun yapımcılarından önce. Üstelik sen sıfırdan başlamaktan bahsetmişsin...Ben şimdi sana nasıl bir örnek vereyim ? Valve'nin Counter-strike oyunu mesela. Şu an ne durumda ? Milyar dolarlar kazanan bu emekçi abilerin neden senin düzgün bir şekilde oyun oynamanı istemiyor ? Faceit premium hesaplar neden var sence ? :D Adamlar her şekilde para kırıyor. Neden seni düşünsün koskoca milyar dolarlar kazanan Valve ? Bayağı emekçiler değil mi ? Öyle ki ne güzel bir anti hile sistemleri var. Ama bütün suç korsanlar da :( Hileciler yapıyor, Valve ne yapsın ?

Yahu bunlar bu oyunu programlayan, çizen eden, temelin kendileri. 10 sene önce Türkiye'de bir oyun sunucusunda sıradan bir yazılımcı olan çocuğun biri bile kendi serverlarında anti hile koruma sistemini geliştirdi. Oyuncular şüphelendiği kişilerin direkt olarak ekran görüntüsünü alıyordu, ve server'a giren herkesin cfg dosyası taranıp tüm Alias komutları engelleniyordu. Valve bunu 2020 senesinde mi yapamıyor. Sisteme gel. 1000 tane report yiyor hileci, sonra Overwatch düşüyor, oradan xray ile izleyip reportluyoruz, bu süre de korsan abimiz önüne geleni sabote etmeye, hak yemeye devam ediyor, ama suç Valve'nin değil. Çünkü muthiş bir hile koruma sistemi var.

Kardeşim sen anlamak istemiyorsun. Emek anlayışı konuşacaksak eğer, bunu milyar dolar kazanan bu insanları konuşarak yapmayalım. Bence gerçekten emek hakkında konuşulacak bir ton şey var, bu oyun yapımcılarından önce. Üstelik sen sıfırdan başlamaktan bahsetmişsin...Ben şimdi sana nasıl bir örnek vereyim ? Valve'nin Counter-strike oyunu mesela. Şu an ne durumda ? Milyar dolarlar kazanan bu emekçi abilerin neden senin düzgün bir şekilde oyun oynamanı istemiyor ? Faceit premium hesaplar neden var sence ? :D Adamlar her şekilde para kırıyor. Neden seni düşünsün koskoca milyar dolarlar kazanan Valve ? Bayağı emekçiler değil mi ? Öyle ki ne güzel bir anti hile sistemleri var. Ama bütün suç korsanlar da :( Hileciler yapıyor, Valve ne yapsın ?

Yahu bunlar bu oyunu programlayan, çizen eden, temelin kendileri. 10 sene önce Türkiye'de bir oyun sunucusunda sıradan bir yazılımcı olan çocuğun biri bile kendi serverlarında anti hile koruma sistemini geliştirdi. Oyuncular şüphelendiği kişilerin direkt olarak ekran görüntüsünü alıyordu, ve server'a giren herkesin cfg dosyası taranıp tüm Alias komutları engelleniyordu. Valve bunu 2020 senesinde mi yapamıyor. Sisteme gel. 1000 tane report yiyor hileci, sonra Overwatch düşüyor, oradan xray ile izleyip reportluyoruz, bu süre de korsan abimiz önüne geleni sabote etmeye, hak yemeye devam ediyor, ama suç Valve'nin değil. Çünkü muthiş bir hile koruma sistemi var.
Olayı çok farklı yere çektin. Ama hala yanlış düşünüyorsun. Sıfırdan başladıkları için örnek verdim çünkü işe yeni başlayan bir firma düşün. Piyasaya ilk kez oyun çıkarıyorlar ve çıkardıkları oyunu kimse satın almıyor. Çünkü oyunları kırılıyor. Bu adamlar nereden, nasıl para kazanacak? Valve dediğin şirket işlerini zaten rayına oturtmuş sefasını çekiyor. Aynı durumda olmayan yeni piyasaya girmiş olan birçok firma vardır ve olacaktır da. Her şeyde emek vardır. Emekler sınıflandırılamaz. Acı çekmeden kimse bir yere varamaz.

Adblock için verdiğim örneklerde de bana hak verdin sanıyorsam ki, onun için bir şey yazmadın :)

Evet. Başkalarının emeğini crack yoluyla beleş hale getirmek emek hırsızlığı değil de nedir? Sizin reklam argümanınıza göre, videonun yarısından sonra gelecek reklamdan ötürü videoyu kapatmakta emek hırsızlığı? Videonun bir kısmını izlemişsin sonuçta.

Dostum ben de hala sizin bu emek anlayışınızı bir türlü kavrayamıyorum. Neden "emek" deyince milyar dolar kazanan bu oyun firmaları ve crackli oyun kullananlar üzerinden böbürlenme gereksinimi duyuyorsunuz? Bu nasıl kurumlanma kafasıdır. Kalkmış bana argümandan bahsediyorsun. Konu emek olamaz. Yanlış bir davranış dersin ok, ama "emek hırsızı" demek nedir ya :) bu kadar olmasın ama...Şimdi sen oyunu orijinal satın aldın diye, ve kalkıp burada crackli oyun oynayanlara akıl veriyorsun diye hak yemeyen bir insan mı oldun? Yani hak yemek veya yememek konusu orijinal oyun ve crackli oyun kullananlar arasında mı açıklığa kavuşuyor bir tek? Ben bu hak yeme konusunu alır ve daha çok gereken konular üzerinden anlatabilirim sana, ve seni hak yiyen konuma illa ki düşürürüm. Demek istediğim şey şu aslında sadece...Gelip burada crackli oyun ya da program kullananlara kurumlanmayın bu yöntemler ile :) isteyen istediğini yapar. Emin olun bu oyunları crackli kullananların çoğunun maddi durumu olmadığından dolayı. Anlayışlı gibi görünmek sizin yaptığınız değil. Eleştirecekseniz, lütfen gidin daha ciddi ve elle tutulur kişileri eleştirin. Korsan oyun kullananlara gelene kadar...

@Jiw arkadaş denizdeki korsanlardan bahsediyor büyük ihtimal 😄

Hiç sorma. Korsan kelimesinin ne anlama geldiğinin farkında hiç değilim. Filmler de gördüğüm korsan karakterlerini biliyorum. Burada hak yiyen ve yemeyen konusunu bir tek (korsan) crackli oyun kullanan kitleye indireyen babam. Bu kadar kıt bir anlayışımın olmadığını biliyorum en azından. Kısacası dostum bu hak yiyen ve yemeyen konusunu cidden irdeleseydik, emin ol herkes bir yer de korsan olacaktır. Bu konuyu açan arkadaş da bunu demek istemiş kısacası. Ama bir türlü başka açıdan gözlemleme cesaretiniz olmuyor. İşte crackli oyun kullananları eleştirip milyar dolar kazanan emekçi abilerinizi pekiştirince siz de pekişmiş oluyorsunuz. Bayağı kusursuz kardeşlerim benim.
Bakın siz emekçi kardeşlerime tekrar yineliyorum şu 10 TL ile satın aldığınız söz de orijinal Windows 10 Key konusunu. Onlar da orijinal değildir :) orijinal olsaydı abuk subuk siteler de satılmazdı bir tek. Millet bu yüzden dükkan bile açardı legal bir şey olsaydı, bundan emin olun. Tabi bunları akıl edemiyorsunuz. Çünkü konu siz olunca saklambaç oynama gereksinimi duyuyorsunuz bu sefer, yakalamaca oynamak daha basit her zaman.

Olayı çok farklı yere çektin. Ama hala yanlış düşünüyorsun. Sıfırdan başladıkları için örnek verdim çünkü işe yeni başlayan bir firma düşün. Piyasaya ilk kez oyun çıkarıyorlar ve çıkardıkları oyunu kimse satın almıyor. Çünkü oyunları kırılıyor. Bu adamlar nereden, nasıl para kazanacak? Valve dediğin şirket işlerini zaten rayına oturtmuş sefasını çekiyor. Aynı durumda olmayan yeni piyasaya girmiş olan birçok firma vardır ve olacaktır da. Her şeyde emek vardır. Emekler sınıflandırılamaz. Acı çekmeden kimse bir yere varamaz.

AdBlock için verdiğim örneklerde de bana hak verdin sanıyorsam ki, onun için bir şey yazmadın :)

Dostum sen beni hak yiyenlerin savunucusu olarak mı görüyorsun? Ben seni biraz abartılmış birisi olarak görüyorum. Mümkünse sen de bana kullandığın Windows 10 Key hakkında yanıt ver. Eminim sen de bana hak veriyorsundur. Bu söz de orijinal olan Key'ler gerçekten orijinal olsaydı her yer de satılmaz mıydı? 2+2 kaç olduğunu bilmeyen birisi bile bu tutarsızlığı algılayabilir. Yapımcısı olan firma bir fiyat vermiş bu Key'ler için, ve kimileri bu fiyatın %10000 altında satabiliyor, ve bu kişilerin tam olarak kimler olduğu bilinmiyor. Adım gibi eminim sen crackli Windows kullanmasan bile, bu legal olmayan 10 TL Retail Key'lerden kullanıyorsundur. Git şimdi bu durumu Microsoft ile konuş istersen. Crackli oyun kullananlardan çok daha eğlenceli bir konu olur senin için...
Fırsatçı zihniyetleri savunmak hangi akıla hizmet etmektir? Valve almış yolunu gitmiş dediğin firma da bir oyun firmasıdır. Al birini vur ötekine. Kimse sana burada küçük olan birilerini eleştirmedi. Sabahtan beridir ben burada milyar dolar kazanan kişilerden bahsettim. Bence anlamayan, daha doğrusu ısrarla anlamak istemeyen kişi sizsiniz. Daha mı açık konuşalım yani beni anlamanız için? Bir oyun 500 TL satmak neyin kafasıdır? Bunu geçtim, tamam bu oyun firmaları gözleri doymamış olabilir, daha çok daha çok isteyebilir, peki size ne oluyor bu insanları savunma gereksiniminiz neden? Valve konusu sadece basit ve 1 tane örnektir. Hiçbir oyun firması, ya da Adidas gibi giyim firmasının umurunda değilsiniz. Hadi biraz da sahte ayakkabı satanları yakalayalım. Bakın yanlış davranış olabilir bu. Ama bu konuyu irdelersek eğer, bu düzenin bu halde olmasının en büyük nedenlerinden birisi savunduğunuz zihniyetlerdir. Herkesi kendisine benzetiyor işte, herkes artık fırsatçı olma derdine düşmüş, kolay yoldan para kazanmak da değil artık bir tek konu, bunun bir de manevi kısmı da var. Saçmalamayın artık. Ve dediğim gibi, bu emek ve çalma konusunu gerçekten irdelemeye kalksak, orijinal oyun kullanmaktan önce bir sürü gerekli konular var. Yani siz de kusursuz değilsiniz bu konuda. Ve "ben orijinal oyun kullanıyorum" deyip kendinizi aklayamazsınız. Sen bu konuda kendini aklarsın, diğeri çıkar başka bir konuda seni aynı konuma rahatlıkla sokabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bir davranış dersin ok, ama "emek hırsızı" demek nedir ya :)
Peki, adına "emek hırsızı" demeyelim, "suç" diyelim suç olsun, kaldı ki lisanssız yazılımın kullanımına, satılmasına ve yayılmasına dair yasalarda bu durum suç diye geçmesiyle birlikte 6 yıla kadar hapis, meslekten men, yüksek miktarda tazminat, dahası da var ama bu kadarı bile yeterli bu durumu küçücük bir olgu gibi "yanlış" olarak nitelendirmemeye.

Şimdi sen oyunu orijinal satın aldın diye, ve kalkıp burada crackli oyun oynayanlara akıl veriyorsun diye hak yemeyen bir insan mı oldun ?
Hayır.

Yani hak yemek veya yememek konusu orjinal oyun ve crackli oyun kullananlar arasında mı açıklığa kavuşuyor bir tek ?
Hayır.
Ben bu hak yeme konusunu alır ve daha çok gereken konular üzerinden anlatabilirim sana, ve seni hak yiyen konuma illa ki düşürürüm.
Elbette bunu yapabilirsiniz.
Gelip burada crackli oyun ya da program kullananlara kurumlanmayın bu yöntemler ile :) İsteyen istediğini yapar. Emin olun bu oyunları crackli kullananların çoğunun maddi durumu olmadığından dolayı. Anlayışlı gibi görünmek sizin yaptığınız değil. Eleştirecekseniz, lütfen gidin daha ciddi ve elle tutulur kişileri eleştirin. Korsan oyun kullananlara gelene kadar......
Lisanssız yazılım kullanan emek hırsızıdır, suç işliyordur, konuyu bilişim üzerinden çekerek farklı mecralara yöneltme çabasını bırakın, tüm cümlelerinizde bunu yaptınız.

Dostum ben de hala sizin bu emek anlayışınızı bir türlü kavrayamıyorum. Neden "emek" deyince milyar dolar kazanan bu oyun firmaları ve crackli oyun kullananlar üzerinden böbürlenme gereksinimi duyuyorsunuz ? Bu nasıl kurumlanma kafasıdır. Kalkmış bana argümandan bahsediyorsun. Konu emek olamaz. Yanlış bir davranış dersin ok, ama "emek hırsızı" demek nedir ya :) Bu kadar olmasın ama...Şimdi sen oyunu orjinal satın aldın diye, ve kalkıp burada crackli oyun oynayanlara akıl veriyorsun diye hak yemeyen bir insan mı oldun ? Yani hak yemek veya yememek konusu orjinal oyun ve crackli oyun kullananlar arasında mı açıklığa kavuşuyor bir tek ? Ben bu hak yeme konusunu alır ve daha çok gereken konular üzerinden anlatabilirim sana, ve seni hak yiyen konuma illa ki düşürürüm. Demek istediğim şey şu aslında sadece...Gelip burada crackli oyun ya da program kullananlara kurumlanmayın bu yöntemler ile :) İsteyen istediğini yapar. Emin olun bu oyunları crackli kullananların çoğunun maddi durumu olmadığından dolayı. Anlayışlı gibi görünmek sizin yaptığınız değil. Eleştirecekseniz, lütfen gidin daha ciddi ve elle tutulur kişileri eleştirin. Korsan oyun kullananlara gelene kadar......

Hiç sorma. Korsan kelimesinin ne anlama geldiğinin farkında hiç değilim. Filmler de gördüğüm korsan karakterlerini biliyorum. Burada hak yiyen ve yemeyen konusunu bir tek (korsan) crackli oyun kullanan kitleye indireyen babam. Bu kadar kıt bir anlayışımın olmadığını biliyorum en azından. Kısacası dostum bu hak yiyen ve yemeyen konusunu cidden irdeleseydik, emin ol herkes bir yer de korsan olacaktır. Bu konuyu açan arkadaş da bunu demek istemiş kısacası. Ama bir türlü başka açıdan gözlemleme cesaretiniz olmuyor. İşte crackli oyun kullananları eleştirip milyar dolar kazanan emekçi abilerinizi pekiştirince siz de pekişmiş oluyorsunuz. Bayağı kusursuz kardeşlerim benim.
Bakın siz emekçi kardeşlerime tekrar yineliyorum şu 10 TL ile satın aldığınız söz de orjinal Windows 10 key konusunu. Onlar da orjinal değildir :) Orjinal olsaydı abuk subuk siteler de satılmazdı bir tek. Millet bu yüzden dükkan bile açardı legal bir şey olsaydı, bundan emin olun. Tabi bunları akıl edemiyorsunuz. Çünkü konu siz olunca saklambaç oynama gereksinimi duyuyorsunuz bu sefer, yakalamaca oynamak daha basit her zaman.

Dostum sen beni hak yiyenlerin savunucusu olarak mı görüyorsun ? Ben seni biraz abartılmış birisi olarak görüyorum. Mümkünse sen de bana kullandığın Windows 10 key hakkında yanıt ver. Eminim sen de bana hak veriyorsundur. Bu söz de orjinal olan keyler gerçekten orjinal olsaydı her yer de satılmaz mıydı ? 2+2 kaç olduğunu bilmeyen birisi bile bu tutarsızlığı algılayabilir. Yapımcısı olan firma bir fiyat vermiş bu keyler için, ve kimileri bu fiyatın %10000 altında satabiliyor, ve bu kişilerin tam olarak kimler olduğu bilinmiyor. Adım gibi eminim sen crackli Windows kullanmasan bile, bu legal olmayan 10 TL Retail keylerden kullanıyorsundur. Git şimdi bu durumu Microsoft ile konuş istersen. Crackli oyun kullananlardan çok daha eğlenceli bir konu olur senin için...
Fırsatçı zihniyetleri savunmak hangi akıla hizmet etmektir ? Valve almış yolunu gitmiş dediğin firma da bir oyun firmasıdır. Al birini vur ötekine. Kimse sana burada küçük olan birilerini eleştirmedi. Sabahtan beridir ben burada milyar dolar kazanan kişilerden bahsettim. Bence anlamayan, daha doğrusu ısrarla anlamak istemeyen kişi sizsiniz. Daha mı açık konuşalım yani beni anlamanız için ? Bir oyun 500 TL satmak neyin kafasıdır ? Bunu geçtim, tamam bu oyun firmaları gözleri doymamış olabilir, daha çok daha çok isteyebilir, peki size ne oluyor bu insanları savunma gereksiniminiz neden ? Valve konusu sadece basit ve 1 tane örnektir. Hiçbir oyun firması, ya da Adidas gibi giyim firmasının umurunda değilsiniz. Hadi biraz da sahte ayakkabı satanları yakalayalım. Bakın yanlış davranış olabilir bu. Ama bu konuyu irdelersek eğer, bu düzenin bu halde olmasının en büyük nedenlerinden birisi savunduğunuz zihniyetlerdir. Herkesi kendisine benzetiyor işte, herkes artık fırsatçı olma derdine düşmüş, kolay yoldan para kazanmak da değil artık bir tek konu, bunun bir de manevi kısmı da var. Saçmalamayın artık. Ve dediğim gibi, bu emek ve çalma konusunu gerçekten irdelemeye kalksak, orjinal oyun kullanmaktan önce bir sürü gerekli konular var. Yani siz de kusursuz değilsiniz bu konuda. Ve "ben orjinal oyun kullanıyorum" deyip kendinizi aklayamazsınız. Sen bu konuda kendini aklarsın, diğeri çıkar başka bir konuda seni aynı konuma rahatlıkla sokabilir.
Tövbe Estağfurullah :D Kendimi duvar ile konuşuyor gibi hissediyorum. Güzel kardeşim kaç kere daha korsan kullandım ve ileride belki yine kullanabilirim diyeceğim? Kurulu saat gibi tutturdun 10 TL Windows key'i diye. Alayım sana bir tane de, şu cümleyi daha kurma. Ben korsan hiç kullanmadım diye iddia mı ettim de, uzun uzun boş paragraflar yazıyorsun? :D Saat geç oldu diye anlamıyorsun. Bence yarın daha mantıklı düşünürsün.

İşin özeti korsana giren her şey emek hırsızlığıdır nokta. Bak ben de bu hırsızlığı yaptım diye söylüyorum. Hala bana aklama, paklama diyorsun. Verilen emekleri kafana göre sınıflandırmaya kalkıyorsun. Oyun yapımcıları sanki vahiy ile oyunları upload ediyor ve piyasaya sürüyor. Git bir bak, nasıl yapılıyor. Emek vermenin sektörü olmaz.

Fiyatlardan söz etmişsin, o senin ülkenin hükümetinin marifeti. Adamlar keyfine 500 TL fiyat koymuyor. Firmaların aç gözlülüğü ile alakası yok. Ekonomi nedir, Türkiye'nin ekonomisi ne durumdadır, bilmiyorsun herhalde. 1 dolar= 7.93 TL, 70 dolar bir oyun = 555 TL. Bizim para birimi kağıt parçasına döndü ama haberin yok gibi. Sen neyin kafasını yaşıyorsun, ben de onu anlamadım :)

Daha da bir şey yazmaya gerek yok. Okumadan mı, cevap veriyorsun? Anlamadım. Çünkü bana durmadan legalci bekçisi mualemesi yaptın her yorumunda. Yüz kere de dedim, korsan kullandım ve kullanadabilirim diye. Ama bu emek hırsızlığı yaptığımız gerçeğini değiştirmiyor. Bunu bir kabul et.

Son düzenleme:
AdBlock kullandım doğru sonra PC'ye format attım ve tekrar yüklemek istemedim ve karşıma Xbox Gamepad reklamı geldi hem de indirimli fiyat bunu görünce gidip satın aldım. Bazı reklamlar can sıkıyor ama işine yarayan reklamda çok fazla.

Tövbe Estağfurullah :D Kendimi duvar ile konuşuyor gibi hissediyorum. Güzel kardeşim kaç kere daha korsan kullandım ve ileride belki yine kullanabilirim diyeceğim? Kurulu saat gibi tutturdun 10 TL Windows key'i diye. Alayım sana bir tane de, şu cümleyi daha kurma. Ben korsan hiç kullanmadım diye iddia mı ettim de, uzun uzun boş paragraflar yazıyorsun? :D Saat geç oldu diye anlamıyorsun. Bence yarın daha mantıklı düşünürsün.

İşin özeti korsana giren her şey emek hırsızlığıdır nokta. Bak ben de bu hırsızlığı yaptım diye söylüyorum. Hala bana aklama, paklama diyorsun. Verilen emekleri kafana göre sınıflandırmaya kalkıyorsun. Oyun yapımcıları sanki vahiy ile oyunları upload ediyor ve piyasaya sürüyor. Git bir bak, nasıl yapılıyor. Emek vermenin sektörü olmaz. Fiyatlardan söz etmişsin, o senin ülkenin hükümetinin marifeti. Adamlar keyfine 500 TL fiyat koymuyor. Sen neyin kafasını yaşıyorsun, ben de onu anlamadım :)

Daha da bir şey yazmaya gerek yok. Okumadan mı, cevap veriyorsun? Anlamadım. Çünkü bana durmadan legalci bekçisi mualemesi yaptın her yorumunda. Yüz kere de dedim, korsan kullandım ve kullanadabilirim diye. Ama bu emek hırsızlığı yaptığımız gerçeğini değiştirmiyor. Bunu bir kabul et.

Tamam dostum kusura bakma. Benzer şeyleri anlatmaya çalışıyormuşuz. Neyse daha fazla uzatmayacağım. Tekrardan kusura bakma, kişisel olarak da algılama. Sen de umarım benim genel olarak konuştuğumu anlamışsındır. Hatta bu durumu konuşurken kendimi de aynı kefeye koydum. Malesef durum bu. Orta da bir sorun var, ve bu sorun bir kitlenin eksiği değil, tüm insanları ilgilendiren bir kusur. Bunları gizlemek için böyle yakalamaca oynamak saçma. İnsan gerçekten bir şey anlamak istiyorsa bu kişi önce kendisi olmalı. Kendini irdelemek daha büyük bir erdemliktir. İnsanlar eksik olmadığını gerçekten bilseydi o zaman tüm gün boyunca her önüne gelen konu ile bir başkalarının kusurlarını bulmaktan bunca zevk almazdı.

• Beğen
İfadeler: WTC
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı