Korsana Karşı Çıkanların Adblocker Kullanması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Korsan'a karşı olanları bekliyoruz. Basit ve nokta atışı olmuş bir tespit. Güzel psikanaliz :D Ben de başka bir forum da korsan'a karşı olanları gördüm. Konu başlığını açan arkadaş milyar dolarlar kazananları emekçi yapıyor, ve emekten felan bahsediyor. Acaba bu insanlar hayatlarında haksızlığa uğrayan asgari ücret ile çalışan bir emekçiyi bu şekilde arkasında durmuşmudur. Bu nasıl bir kurumlanma anlayışıdır ? Milyar dolar kazanan firmaları emekçi yapmak...

Bir de orjinal Windows keylerimiz var. Birileri crackden bahsederken, bizim korsan'a karşıcılar direkt atlayıp "orjinal key 10 TL neden crack yapıyorsun" demezler mi :D

Aynen zaten bir tek korsan kullanan sensin. Bir tek senin 150 liranı alamıyor değil mi? Gerçekten inanılmaz mantıklı bir yorum. Ve tabi ki adamların maaşlı olması senin korsanı savunmanı meşru kılıyor evet. Yorum yaparken neyin kafasını yaşıyorsunuz gerçekten çok merak ediyorum.

Saçma sapan bir yorum daha. Abim WinRAR'ın deneme sürümü hiçbir zaman bitmiyor. Dolayısıyla deneme sürümü kullandığında korsan kullanmış olmuyorsun. Bununla korsanı kıyaslıyorsan geçmiş olsun sana.
Dikkat ettiysen emek emek diye dolaşan korsana karşı arkadaşlar için yazdım, bende biliyorum deneme süresinin sınırsız olduğunu fakat bu arkadaşlar WinRAR programına para verip adamlara emeğinin karşılığını veriyormu merak ediyorum.

İkisinin birbiri ile ne alakası var? Saçma sapan örnekler veriyorsunuz. Kabaca birisi hırsızlık, öteki es geçmek. Korsan kullanıyorsanız kullanın da, böyle mantık dışı örnekler vermeyin. Sanki Adblock kullanan bir şeye para vermiyor, kullanmayan veriyor. Ne alakası var yani? Para ile satılan bir ürünü el altından yürütmek ile, sırf reklam görmek istememeyi korsan ile bir tutmak? Güzel kafalar...

Korsan kullananlara bir lafım olmadı hiç. Emek hırsızlığı olsa da. Tercih meselesi deyip geçerim. Yaşı küçük olan ve oyun oynamak isteyen kardeşlerimiz var. Hali ile ailelerine gidip, her zaman bana 400 TL oyun alın diyemezler. Mesela onlara hiçbir lafım yok. Ama yiyorsunuz bir, pardon yapıyorsunuz bir şey, bari göze sokmayın. İsteyen istediğini kullansın. Kimse kimseye karışamaz. Fakat neyin legalleştirme çabası bu, anlamış değilim.

Ayrıca vakti zamanı benim de korsan kullanmışlığım oldu. İşi pişkinliğe vurmadım hiçbir zaman. Kim bilir, belki yine kullanırım. Ama örnekler sunarak, korsanı haklı çıkarmanın mantıklı bir yanı yok.

Son düzenleme:
Korsan oyun kullanırsanız oyun yapımcıların emeklerinin karşılığını vermemiş oluyorsunuz, adblocker kullanıncada o siteyi yazan adamın, youtube'da iseniz izlediğiniz içerik üreticisinin emeğini vermemiş oluyorsunuz. Şimdi gelip bir oyuna 200 TL para mı verelim diyenler çıkar, öncelikle indirimler var, ayrıca tüm oyunlar o para değil, o paraya çıkan oyunlar çoğunlukla hakeden oyunlar, Firmalar bu oyunu yapmak için milyonlarca para döküyor vb vb... İnsanın vicdanına kalmış mesele. İlerde oyun geliştiriciliği veya web sitesi kurma gibi hayalleri olan varsa özellikle yapmasınlar. Sonra az kazandıkları için şikayet etmemeleri gerekir :D

İkisinin birbiri ile ne alakası var? Saçma sapan örnekler veriyorsunuz. Kabaca birisi hırsızlık, öteki es geçmek. Korsan kullanıyorsanız kullanın da, böyle mantık dışı örnekler vermeyin. Sanki Adblock kullanan bir şeye para vermiyor, kullanmayan veriyor. Ne alakası var yani? Para ile satılan bir ürünü el altından yürütmek ile, sırf reklam görmek istememeyi korsan ile bir tutmak? Güzel kafalar...

Korsan kullananlara bir lafım olmadı hiç. Emek hırsızlığı olsa da. Tercih meselesi deyip geçerim. Yaşı küçük olan ve oyun oynamak isteyen kardeşlerimiz var. Hali ile ailelerine gidip, her zaman bana 400 TL oyun alın diyemezler. Mesela onlara hiçbir lafım yok. Ama yiyorsunuz bir, pardon yapıyorsunuz bir şey, bari göze sokmayın. İsteyen istediğini kullansın. Kimse kimseye karışamaz. Neyin legalleştirme çabası bu, anlamış değilim.

Ben kendi adıma söyleyeyim. Hiçbir zaman legalleştirmedim. Zaten bir işim olduğu zaman bundan dolayı zevk almıyorum. Sadece siz de şu durumu emek anlayışına indirgeyip üstüne basa basa zorlamayın kendinizi. Kullandığımız 20 TL'lik Windows 10 keyler bile orjinal değildir. Korsan demek emek hırsızlığı mı ? Sen de reklamları Adblock gibi uygulamalar kullanıp izlemeyerek hak yemiş oluyorsun. Bir farkın olmadığını anla...Emek ile çok ilgiliyseniz, o zaman gidin dünya üzerinde gerçekten emeği olanları savunun. Ne bileyim kitap yazan bir yazarın, şair'in neden pdf dosyaları var mesela ? Onları geçtim, sabah akşam köle gibi çalışan insanlar var. Senin fırsatçı geleceğin için köle olan emekçiler. Siz kalkıp milyar dolar insanları savunuyorsunuz, ve o insanların emin ol hiçbiriniz umurlarında değilsiniz.

Ben kendi adıma söyleyeyim. Hiçbir zaman legalleştirmedim. Zaten bir işim olduğu zaman bundan dolayı zevk almıyorum. Sadece siz de şu durumu emek anlayışına indirgeyip üstüne basa basa zorlamayın kendinizi. Kullandığımız 20 TL'lik Windows 10 keyler bile orjinal değildir. Korsan demek emek hırsızlığı mı ? Sen de reklamları Adblock gibi uygulamalar kullanıp izlemeyerek hak yemiş oluyorsun. Bir farkın olmadığını anla...Emek ile çok ilgiliyseniz, o zaman gidin dünya üzerinde gerçekten emeği olanları savunun. Ne bileyim kitap yazan bir yazarın, şair'in neden pdf dosyaları var mesela ? Onları geçtim, sabah akşam köle gibi çalışan insanlar var. Senin fırsatçı geleceğin için köle olan emekçiler. Siz kalkıp milyar dolar insanları savunuyorsunuz, ve o insanların emin ol hiçbiriniz umurlarında değilsiniz.
10TL lik keyler ilk çıktığında bir haber okumuştum Asya merkezli bir şirketten sızdırıldı diye yalanmı doğrumu bilemem ama ilk satılan keyler gerçekten size özel oluyordu 1 tane veriyorlardı şimdi millet para kazanma uğruna e-ticaret sitelerinde key satıyor ve bu keyler yabancı forumlarda herkese açık olarak paylaşılan ne olduğu bilinmeyen ama etkinleştiren keyler (bu keylerden alan arkadaşlar o keyleri google da aratsın sayfalarca site çıkıcak karşılarına ama nadirde olsa sağlam ve kimsede bulunmayan keyleri satan var).

Sen benim yorumu düzgün okudun mu? Yarıdan kesmişsin herhalde okumayı. Ben de kullandım ve belki yine kullanırım diye son cümleme kabak gibi yazmışım. Ama savunmaya gerek yok diyorum.

Emeğin milyar dolarları, bilmem neleri olmaz. Sonuçta sıfırdan başladıkları işi, milyar dolarlık seviyelere çıkaran birileri var. Buna nasıl emek diyemezsin?

Reklam konusuna gelirsek, ben almak istediğim bir şeyi gider araştırırım. Durmadan taciz eder gibi, telefona gelen mesajlar gibi veya durmadan reklam amaçlı telefonlardan aranmamız gibi, internet üzerinde olan reklamlarında hiçbir farkı yok. Ben istemiyorum kardeşim reklam, meklam. Rahatsız ediyorlar. Zorla mı yani? O yüzden korsan ile hiçbir şekilde alakasını kuramazsın. Uzaktan yakından alakası yok.

10TL lik keyler ilk çıktığında bir haber okumuştum Asya merkezli bir şirketten sızdırıldı diye yalanmı doğrumu bilemem ama ilk satılan keyler gerçekten size özel oluyordu 1 tane veriyorlardı şimdi millet para kazanma uğruna e-ticaret sitelerinde key satıyor ve bu keyler yabancı forumlarda herkese açık olarak paylaşılan ne olduğu bilinmeyen ama etkinleştiren keyler (bu keylerden alan arkadaşlar o keyleri google da aratsın sayfalarca site çıkıcak karşılarına ama nadirde olsa sağlam ve kimsede bulunmayan keyleri satan var).

Yani...Akıl var mantık var. Microsoft'un kendi sitesinde Windows sistemleri için satılan key fiyatları belli. Burada korsan'a ısrarla "ben karışıyım. bak gör ben legal'im. ben karşıyım" gibi gösteriş yapmaya çalışanlar çıkıp 10TL değerinde olan bu keyleri orjinal diye nitelendiriyor. Komik...

Korsan demek emek hırsızlığı mı ?
Evet. Başkalarının emeğini crack yoluyla beleş hale getirmek emek hırsızlığı değil de nedir? Sizin reklam argümanınıza göre, videonun yarısından sonra gelecek reklamdan ötürü videoyu kapatmakta emek hırsızlığı? Videonun bir kısmını izlemişsin sonuçta.

• Beğen
İfadeler: WTC
@Jiw Arkadaş denizdeki korsanlardan bahsediyor büyük ihtimal 😄

• Hahaha
İfadeler: Jiw
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı